Wózki dziecięce

Wybór wózka dla dziecka często jest nie lada wyzwaniem. Zróżnicowanie tego typu produktów jest ogromne! Warto więc dobrze zastanowić się jaki model wózka dla dziecka, będzie spełniał nasze wymagania. Wózki dla dzieci występują w różnej formie. Rodzice mogą więc zdecydować się na model głęboki, wielofunkcyjny, spacerowy lub dla bliźniąt, jeśli pojawi się taka potrzeba. Poszczególne modele wózków różni wiele szczegółów. Coraz bardziej świadomi rodzice, podczas zakupu wózka, zwracają uwagę nie tylko na ogólny design i kolor, ale przede wszystkim funkcjonalność. Pamiętajmy, że wózek jest produktów, który w pierwszych miesiącach może być bardzo często używany i z tego względu warto aby odbywało się to przyjemnie i wygodnie. Sklep dla niemowląt abc-bobasa.pl pozwoli wybrać najlepszy wózek dla Twojego dziecka.

Pokazano 1-24 z 116 pozycji

Pierwszy wózek dla dziecka

Kiedy rodzice kompletują wyprawkę dla noworodka, szukają wózka który pozwoli zapewnić dziecku komfort i wygodne przemieszczanie. W przypadku noworodków, które spędzają czas w pozycji leżącej, odpowiednim wózkiem będzie model głęboki. Jest to wózek wyposażony w gondolę, gdzie dziecko może wygodnie podróżować i być jednocześnie osłonięte od niesprzyjających warunków atmosferycznych - w tym zarówno zimna, jak i mocnego słońca latem. Wózek głęboki powinien cechować się wieloma funkcjonalnościami, które szczególnie uchronią maluszka, przed trudami podróży.

Komfortowe wózki dla dzieci

Szukając wózka dla dziecka warto zwrócić uwagę na szereg podstawowych wymogów, które każdy model powinien spełnić. Szczególnie istotne jest dla mniejszych dzieci, które są jeszcze bardzo delikatne. 

Wygodna gondola lub spacerówka

Wybierając wózek warto sprawdzić, jak wykonana została przestrzeń przeznaczona dla dziecka. W przypadku gondoli musi mieć ono wystarczająco miejsca aby wygodnie podróżować. Dobrze jeśli gondola jest odpowiednio chroniona za pomocą budki, która powinna posiadać szeroki zakres regulacji, umożliwiający dobre odsłonięcie dziecka, kiedy zajdzie taka potrzeba. 

W przypadku spacerówki montowanej na stelażu wózka, optymalnie jeśli oparcie dla maluszka, ma jak najwięcej możliwości regulacji. W razie potrzeby rodzice powinni mieć możliwość rozłożenia go do pozycji leżącej, tak aby dziecko, które złapie drzemkę podczas spaceru, mogło się wygodnie wyspać. 

Odpowiednia amortyzacja wózka dla dziecka

Amortyzacja to niezwykle ważne zagadnienie. Niestety nie zawsze podróżując z dzieckiem, będzie się to odbywać po idealnie równej nawierzchni. Bez właściwej amortyzacji, dziecko byłoby narażone na bardzo nieprzyjemne wstrząsy. Doskonale jeśli wózek dla dziecka posiada regulowany zakres amortyzacji. Możemy wtedy jako rodzice dopasować go do swoich potrzeb. Zwykle odbywa się to bardzo prosto, za sprawą umieszczonego przy amortyzatorze wózka pokrętła. 

Bezpieczny wózek dla dziecka

Wózki dla dzieci muszą zapewnić maluchowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma w tym odpowiedzialność rodziców i opiekunów, którzy powinni przestrzegać ważnych zasad. 

Każdy wózek powinien być wyposażony w sprawny hamulec. Pamiętajmy aby starać się nie zostawiać wózka bez opieki, a jeśli musimy się oddalić, koniecznie zabezpieczmy poprawnie wózek przy pomocy hamulca. Jest to zasada która musi być bezwzględnie przestrzegana i zwróćmy uwagę szczególnie naszym bliskim, którzy opiekują się dzieckiem (babcie, ciocie itd.).

W przypadku spacerówki zawsze montujmy pałąk bezpieczeństwa i zapinajmy dziecko w pasy. Podróżując z maluszkiem, może dochodzić do sytuacji naszego rozkojarzenia i dziecko powinno być w każdej chwili odpowiednio zabezpieczone. 

Dbajmy o czystość elementów wózka, w szczególności pościeli i elementów wewnętrznych, które łatwo mogą ulec zabrudzeniu. Do ich prania warto używać środków, dedykowanych dla delikatnej skóry bobasa.

Rodzaje wózków dla dzieci

Przeglądając ofertę profesjonalnego sklepu dla maluchów, łatwo zauważyć, że oferta wózków jest bardzo szeroka. Jak udało nam się już wcześniej wspomnieć, wózki dla dzieci, dzielą się na kilka rodzajów. Postaramy się przybliżyć każdy z nich.

Wózki wielofunkcyjne 2w1

Są to wózki często wybierane, jako te pierwsze dla dziecka. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż kupując tego typu zestaw, zapewniamy dziecku mobilność od urodzenia do nawet 3 roku życia. Wózek wielofunkcyjny dla dziecka, składa się z kilku elementów. Najczęściej jest to uniwersalny stelaż wózka, ma którym rodzice wedle potrzeby mogą zamontować gondolę (tworząc wózek głęboki) lub siedzisko spacerowe dla starszego dziecka które podróżuje w pozycji siedzącej. 

Wózki dla dzieci 3w1

Jest to model zbliżony funkcjonalnością do poprzedniego (2w1), lecz poszerzony o fotelik samochodowy. Pierwsze foteliki dedykowane dla dzieci od urodzenia do ok 13 kg wagi. Zaletą zakupu jednego zestawu z wózkiem, jest często obecność specjalnych adapterów, które umożliwiają montaż fotelika - nosidełka, na stelażu wózka. Jeśli podróżujemy z maluszkiem, to doskonale sprawdzi się to na wszelkiego rodzaju dalszych eskapadach, gdyż nie musimy wtedy zabierać gondoli lub siedziska do bagażnika. 

Wózek spacerowy

Dedykowany typowo dla trochę starszego dziecka, które już może podróżować w pozycji siedzącej. Ogromną zaletą dedykowanych wózków spacerowych jest ich mniejsza waga. Ma to wielkie znaczenie, szczególnie dla mamy, które często skazane są na dźwiganie wózka (np. w bloku mieszkalnym). Jest wiele rodzajów wózków spacerowych, od najprostszych parasolek, po bardziej skomplikowane, lecz wygodniejsze spacerówki.

Wózki dla bliźniąt

Kiedy na świat przychodzi więcej dzieci, warto zaopatrzyć się w wózek, który pozwoli bliźniakom wygodnie podróżować, a rodzicom mieć maluchy cały czas na oku. 

Wózki dla dzieci - design

Producenci cały czas prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych wózków. Obecnie każda mama znajdzie wymarzony model wózka, który spełni jej potrzeby. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że branża wózkowa również podlega trendom modowym. Zmieniają się zarówno preferowane kolorystyki, jak i kształty gondoli, czy zdobienia stelaża. 

Wózki dziecięce wygodne dla rodzica

Szukając wózka dla dziecka warto zadbać również o komfort opiekuna. Rodzice szukają zwykle wózków o zmniejszonej wadze, wyposażonych w aluminiowy stelaż, który ułatwia przemieszczanie i podróże. Warto również aby wózek wyposażony został w regulowany uchwyt, co pozwoli dostosować go indywidualnie dla każdego z rodziców. Osoba niższa prowadzi wózek o wiele wygodniej, jeśli rączka jest na odpowiedniej wysokości. Komfort rodzica, to również możliwość wygodnego obserwowania maluszka. Pomoże w tym dodatkowe okienko na budce, które możemy w każdej chwili odsłonić lub zakryć. 

Ostatnia cecha wózka dla dziecka, o której warto wspomnieć, to system składania. Ten bardziej komfortowy umożliwia złożenie stelaża bez nadmiernego wysiłku, oraz równie proste rozłożenie go. Dla osób często podróżujących autem, jest to zaleta nie do przecenienia. 

Produkt dodany do ulubionych