Muślinowe

Trwałe i niezwykle miękkie kolorowe pieluszki muślinowe

pieluszka muślinowa

Pieluszki muślinowe zyskują coraz większą popularność. Zawdzięczają to przede wszystkim swoim licznym zaletom.

Zalety pieluszek muślinowych

Muślinowa pieluszka ceniona jest za swoją delikatność i miękkość. Wpływ na to ma otwarty splot i lekkość samego materiału co przekłada się również na „oddychalność” pieluszek muślinowych. Pieluszka muślinowa tkana jest z najwyższej jakości bawełny. Nie należy się obawiać prania tej tkaniny bo jest bardzo wytrzymała a po każdej wizycie w pralce zyskuje na miękkości.

Pieluchy tetrowe muślinowe sprzedawane są najczęściej w kolorowych trój pakach. Dużą popularnością cieszą się pieluszki muślinowe oferowane w wielu interesujących zestawieniach kolorystycznych. Z pewnością każda mama powinna rozważyć uzupełnienie wyprawki o ten rodzaj pieluszek. Mamy które miały z nimi do czynienia nie wyobrażają ich braku w codziennej opiece nad maluszkiem.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Niezwykła miękkość 

Pieluszki wykonywane są ze specjalnego rodzaju bawełny. Bawełna ta przygotowywana jest przed tkaniem poprzez zmiękczenie. To właśnie jest przyczyną jej niezwykłej miękkości w porównaniu z tradycyjna tetrą. Nazwa muślin pochodzi od miasta Mosul a sama tkanina powstanie zawdzięcza miejscowości Dhaka. Jest to tkanina stosunkowo od niedawna popularna w naszym kraju jednak pomimo, że trudno w to uwierzyć to była ceniona i używana już w starożytności przez Egipcjan.

Dla kogo dedykowane są pieluszki z muślinu?

Uwielbiają je przede wszystkim rodzice, dla których jedną z najważniejszych cech jest delikatność. Skóra dziecka łatwo ulega podrażnieniom stąd warto stosować produkty, które temu przeciwdziałają. Jeśli szukamy czegoś do lekkiego przykrycia dziecka podczas snu to produkty wykonane z muślinu doskonale się do tego nadają. 

Pieluszki muślinowe doskonale sprawdzą się w zastępstwie klasycznej tetry i flaneli. Osoby które narzekają na małą wytrzymałość pieluszki tetrowej z pewnością będą dużo bardziej zadowolone z wersji muślinowej. Pielucha sprawdzi się również u maluchów ze skłonnościami do alergii, gdyż jest tkaniną antyalergiczna.

Z czego wykonana jest pieluszka muślinowa?

Muślin to nazwa która pojawia się w dość szerokim znaczeniu. Najczęściej używana jest kiedy opisujemy wysokiej jakości produkty bawełniane. Nie powinno nas jednak zdziwić kiedy znajdziemy pieluszki muślinowe wykonane z włókien bambusowych. Używane są one zarówno w postaci domieszek razem z bawełną jak i czystej 100% tkaniny bambusowej.

Struktura 

Pieluszki muślinowe łatwo rozpoznać po strukturze ich tkania. Najczęściej spotkamy się w ich przypadku ze strukturą charakterystycznych kwadratów.

Dostępne rozmiary?

Ilość rozmiarów z którą można się spotkać na rynku jest bardzo duża. Zdecydowany prym wiodą pieluszki 60x80 cm oraz 70x80 cm. Stanowią one złoty środek między funkcjonalnością a ceną produktu.

Bogata kolorystyka i wzornictwo

Podobnie jak w przypadku tetry również i tutaj możemy wybierać zarówno w kolorowych modelach jak i odmianie jednobarwnej. Nie trudno jednak zgadnąć, że dużo większą popularnością cieszą się pieluszki muślinowe kolorowe. Mamy równie często wybierają stonowane szarości jak i wielobarwne wzory.

Przykłady wykorzystania

Muślin porównać można śmiało do delikatnej mgiełki. Można nim wspaniale przykryć dziecko i wykorzystać również jako otulacz. Rodzice często podkładają go pod główkę malucha. Wspaniale sprawdzi się również na spacerze. Możemy nim wtedy delikatnie przykryć dziecko oraz ochronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Ilość zastosowań dla pieluszek muślinowych jest ogromna.

Jak prać pieluszki muślinowe?

Zaleca się aby produkty muślinowe prać ręcznie. Odpowiednia temperatura prania to 30 st.C. Dopuszcza się również pranie w pralkach automatycznych ale należy wtedy skorzystać z programu dla prania ręcznego. Uważać należy na wirowanie, którego zbyt duże obroty mogą zniszczyć splot muślinowy.

Produkt dodany do ulubionych