Pieluchy muślinowe

pieluszka muślinowa

Pieluszki muślinowe zyskują coraz większą popularność. Zawdzięczają to przede wszystkim swoim licznym zaletom. Rodzice kompletując wyprawkę dla noworodka szukają wyjątkowych produktów, które zapewnią dziecku najlepsze właściwości. Rodzice często obawiają się, że zakup nieodpowiedniej pieluszki może skończyć się podrażnieniem skóry malucha. Pieluchy muślinowe zyskały popularność dzięki swojej miękkości i delikatności. Są one więc produktem, który doskonale sprawdzi się w pielęgnacji noworodka.

Pokazano 1-24 z 46 pozycji

Zalety pieluszek muślinowych

Muślinowa pieluszka ceniona jest za swoją delikatność i miękkość. Wpływ na to ma otwarty splot i lekkość samego materiału, co przekłada się również na „oddychalność” pieluszek muślinowych. Pieluszka muślinowa tkana jest z najwyższej jakości bawełny. Nie należy się obawiać prania tej tkaniny, bo jest bardzo wytrzymała, a po każdej wizycie w pralce, zyskuje na miękkości. Pieluchy tetrowe muślinowe sprzedawane są najczęściej w kolorowych trój pakach. Dużą popularnością cieszą się pieluszki muślinowe oferowane w wielu interesujących zestawieniach kolorystycznych. Z pewnością każda mama powinna rozważyć uzupełnienie wyprawki o ten rodzaj pieluszek. Mamy które miały z nimi do czynienia nie wyobrażają ich braku w codziennej opiece nad maluszkiem.

Pieluszki muślinowe, czy tetrowe? 

Pieluszki wykonywane są ze specjalnego rodzaju bawełny. Bawełna ta przygotowywana jest przed tkaniem poprzez zmiękczenie. To właśnie jest przyczyną jej niezwykłej miękkości, w porównaniu z tradycyjna tetrą. Nazwa muślin pochodzi od miasta Mosul a sama tkanina powstanie zawdzięcza miejscowości Dhaka. Jest to tkanina stosunkowo od niedawna popularna w naszym kraju jednak pomimo, że trudno w to uwierzyć to była ceniona i używana już w starożytności przez Egipcjan.

Pieluszki muślinowe doskonale sprawdzą się w zastępstwie klasycznej tetry i flaneli. Osoby które narzekają na małą wytrzymałość pieluszki tetrowej z pewnością będą dużo bardziej zadowolone z wersji muślinowej. Pielucha sprawdzi się również u maluchów ze skłonnościami do alergii, gdyż jest tkaniną antyalergiczna.

Doskonałym uzupełnieniem dla pieluszek muślinowych są ich bambusowe odpowiedniki. Warto posiadać zarówno jedne i jak i drugie. Zobacz nasze pieluszki bambusowe.

Dla kogo dedykowane są pieluszki muślinowe?

Uwielbiają je przede wszystkim rodzice, dla których jedną z najważniejszych cech jest delikatność. Skóra dziecka łatwo ulega podrażnieniom, stąd warto stosować produkty, które temu przeciwdziałają. Jeśli szukamy czegoś do lekkiego przykrycia dziecka podczas snu, to produkty wykonane z muślinu doskonale się do tego nadają. 

Z czego wykonana jest pieluszka muślinowa?

Muślin to nazwa która pojawia się w dość szerokim znaczeniu. Najczęściej używana jest kiedy opisujemy wysokiej jakości produkty bawełniane. Nie powinno nas jednak zdziwić kiedy znajdziemy pieluszki muślinowe wykonane z włókien bambusowych. Używane są one zarówno w postaci domieszek razem z bawełną jak i czystej 100% tkaniny bambusowej.

Struktura pieluszek

Pieluszki muślinowe łatwo rozpoznać po strukturze ich tkania. Najczęściej spotkamy się w ich przypadku ze strukturą charakterystycznych kwadratów.

Dostępne rozmiary

Ilość rozmiarów z którą można się spotkać na rynku jest bardzo duża. Zdecydowany prym wiodą pieluszki 60x80 cm oraz 70x80 cm. Stanowią one złoty środek między funkcjonalnością a ceną produktu. Dla rodziców szukających pieluszek muślinowych, które z powodzeniem można użyć jako otulacz dla niemowlaka producenci najczęściej przygotowują pieluchy w rozmiarze 120x120cm. Są one na tyle duże, aby z łatwością dobrze otulić dziecko. 

Bogata kolorystyka i wzornictwo wyrobów muślinowych

Podobnie jak w przypadku tetry również i tutaj możemy wybierać zarówno w kolorowych modelach, jak i odmianie jednobarwnej. Nie trudno jednak zgadnąć, że dużo większą popularnością cieszą się pieluszki muślinowe kolorowe. Mamy równie często wybierają stonowane szarości jak i wielobarwne wzory. Pieluszki muślinowe urzekają bogactwem wzorów. Struktura materiału pozwala zdobić je w przepiękny sposób. 

Przykłady wykorzystania

Muślin porównać można śmiało do delikatnej mgiełki. Można nim wspaniale przykryć dziecko i wykorzystać również jako otulacz. Rodzice często podkładają go pod główkę malucha. Wspaniale sprawdzi się również na spacerze. Możemy nim wtedy delikatnie przykryć dziecko oraz ochronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Ilość zastosowań dla pieluszek muślinowych jest ogromna i warto używać pieluch muślinowych już od pierwszych dni życia malucha.

Jak prać pieluszki muślinowe?

Zaleca się aby produkty muślinowe prać ręcznie. Odpowiednia temperatura prania to 30 st.C. Dopuszcza się również pranie w pralkach automatycznych, ale należy wtedy skorzystać z programu dla prania ręcznego. Uważać należy na wirowanie, którego zbyt duże obroty mogą zniszczyć splot muślinowy.

Produkt dodany do ulubionych