Szczotki i płyny do butelek

szczotka obrotowa do butelek niemowlęcychSzczotka do mycia butelek

Gdy rozpoczniemy proces karmienia dziecka butelką, lub też zaczniemy używać miseczek np; do kaszki, warto zadbać o ich czystość. Niestety mimo mycia butelek i naczyń po posiłkach mogą osadzać się na nich resztki jedzenia. Najczęściej bardziej problematyczne są tutaj butelki i smoczki ponieważ mają specyficzne kształty i dużo zakamarków gdzie zostają resztki mleka. Prowadzi to do rozwoju niebezpiecznych bakterii oraz tworzenie się brzydkiego zapachu. Dlatego zalecamy stosowanie specjalnych płynów stworzonych do mycia dziecięcych butelek i naczyń. Płyn do mycia butelek i smoczków poprzez łagodne lecz skuteczne substancje usuwa wszelkie zanieczyszczenie które były by trudne do usunięcia przy użyciu wyłącznie ciepłej wody. Używając produktów dedykowanych noworodkom i niemowlakom mamy jednocześnie pewność, że skład takiego płynu będzie w 100% bezpieczny dla naszego dziecka. Płyn do butelek oferowany jest w formie wygodnej butelki z mechanizmem dozującym oraz jako wkład uzupełniający. Płyn do mycia naczyń dla niemowląt oferowany jest przez takie firmy jak Nuk, czy rodzimy producent pod nazwą Dzidziuś żel do mycia butelek.
Płyny do butelek firmy NUK można stosować nawet na zabawkach bez obawy że dziecko będzie je wkładało do buzi. Warto wypróbować zarówno płyn do butelek Dzidziuś jak i jego niemiecki odpowiednik firmy NUK.
Aby dokładnie domyć butelkę i smoczek nie wystarczy nam sam płyn. Aby mycie było efektywne pomocna będzie szczotka do butelek. Szczotka do mycia butelek dzięki swojej budowie dociera w trudno dostępne zakamarki. Szczotka do czyszczenia butelek oferowana jest często w zestawie z mniejszą szczoteczką której zadaniem jest dokładne domycie smoczka. Jeśli zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków który kupiliśmy nie ma dodatkowych akcesoriów warto sprawdzić czy uchwyt podstawowej szczotki nie posiada właśnie tej funkcji. Mamy powinny pamiętać że szczotka do czyszczenia butelek i smoczków czasami szybko się zużywa i jeśli zauważymy że przestaje spełniać swoją funkcję to warto ją wymienić szczególnie że nie stanowi ona dużego wydatku.
Warto również wspomnieć o popularnym produkcie jakim jest szczotka obrotowa. Ułatwia ona sprawne mycie butelki.
W ofercie posiadamy szczotki takich firm jak Lovi, Avent, Nuk, Tommee Tippee, Babyono czy Canpol. W ofercie naszego sklepu znaleźć można również szczoteczki do czyszczenia systemów odpowietrzających które są w popularnych butelkach Dr Browns'a lub Tommee Tippee. Ważne aby nasze dziecko korzystało zawsze z czystych butelek i naczyń.

Pokazano 1-24 z 31 pozycji
Produkt dodany do ulubionych