Ochraniacz do łóżeczka

Ochraniacz do łóżeczka to rzecz niezbędna. Dzięki niej rodzice mogą spać spokojnie podczas wypoczynku swojego maluszka. To także sposób na stworzenie bardzo komfortowej przestrzeni, którą dziecko będzie uważało za swoją strefę odpoczynku. Ochraniacze na łóżeczko nie tylko chroni przed wyrządzeniem sobie przez maluchów krzywdy, ale także pomaga dziecku się wyciszyć przed snem, odgradzając go od wszelkich czynników rozpraszających. Ochraniacz na szczebelki może występować w różnej formie. Zanim wybierzesz najlepszy model ochraniacza niemowlęcego dla swojego dziecka, warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli. Różnią się one nie tylko w aspekcie wizualnym, ale również od strony praktycznej, np. posiadają różne długości i w inny sposób potrafią zabezpieczać szczebelki łóżeczka.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Czy warto kupić ochraniacz do łóżeczka?

Rodzice kompletując wyprawkę dla noworodka starają się zapewnić dziecku wszystko to co niezbędne. Jednym z etapów są poszukiwania odpowiedniej pościeli dla dziecka. Ochraniacz do łóżeczka jest jednym z jej elementów. Oczywiście względy praktyczne często są na równi traktowane z zaletami wizualnymi danego produktu. Podobnie mają się sprawy z ochraniaczami do łóżeczek. Dobrze dobrany ochraniacz jest elegancką ozdobą i dodaje uroku całemu zestawowi pościeli. 

Warto pamiętać, jaką podstawową funkcję spełniają ochraniacze. Pojawiły się one na rynku w wyniku potrzeby zapewnienia dziecku bezpieczeństwa. Dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia, większość czasu spędza leżąc w łóżeczku niemowlęcym. Jeśli maluch jest bardzo aktywny to jego rączki mogą się zakleszczyć między szczebelkami. Obecność ochraniacza sprawia, że dziecko jest chronione przez miękki materiał.

Kolejnym niebezpieczeństwem przed którym ma zabezpieczyć dziecko ochraniacz, jest amortyzacja twardych powierzchni łóżeczka. Łóżeczko niemowlęce najczęściej produkowane jest z drewna, które nie jest przyjemnym materiałem w kontakcie. Dziecko wykonuje w pierwszych miesiącach wiele mimowolnych ruchów rączkami i nóżkami. Uderzenie się w szczebelki mogłoby wtedy spowodować ból. Miękki ochraniacz idealnie zabezpiecza malucha przed kontaktem z twardymi elementami łóżka. 

Ostatnia zaletą ochraniacza do łóżeczka, o której warto wspomnieć jest zapewnienie dziecku ochrony przed zimnem. Dziecko jest dzięki niemu osłonięte od przeciągu i chłodnych powiewów. Staje się to niezwykle istotne kiedy dziecko śpi pod kołderką i ma skłonność do odkopywania się. Dzięki ochraniaczowi maluch nawet jeśli się odkryje, będzie miał zapewnioną osłonę.

Jaki rozmiar ochraniacza na łóżeczko wybrać?

W ofercie sklepu dla niemowląt znaleźć można różne modele ochraniaczy. Jedną z cech ochraniacza, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, jest jego rozmiar. Standardowe łóżeczko niemowlęce ma wymiary 120x60cm. Chcąc zapewnić dziecku maksymalną ochronę, rodzice powinni szukać ochraniacza który charakteryzuje się jak największą długością. Modele podstawowe mają najczęściej długość w okolicy 140cm. Pozwala to zapewnić dziecku osłonę w pobliżu górnych części ciała dziecka, czyli tam gdzie ryzyko urazu dla malucha jest największe. Rodzice mają możliwość wyboru ochraniacza który charakteryzuje się większą długością. Przykładem jest np. ochraniacz warkocz, który przygotowywany jest w szerokiej ilości opcji. 

Jak zamocować ochraniacz na łóżeczko?

Większość ochraniaczy posiada swój system mocowań. W przypadku klasycznych modeli, jest to najczęściej kilka par specjalnych sznureczków, które wiążemy do szczebli łóżka niemowlęcego. Mocując taki ochraniacz warto dołożyć starań, aby odbyło się to z należytą starannością. Niektóre modele ochraniaczy są również układane luźno. Przykładem jest już wcześniej wspomniany ochraniacz do łóżeczka warkocz.

Czym się kierować podczas wyboru ochraniacza do łóżeczka?

  • Materiał - może to być tkanina naturalna, taka jak bawełna, muślin, bambus, lub dzianina sztuczna, typu velur, velvet. Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje zalety. Ochraniacze bawełniane, wykonane z naturalnych tkanin są niezwykle delikatne. Nie powodują podrażnień i są łatwe w utrzymaniu w czystości. W przypadku weluru i velvetu zyskujemy niezwykłą miękkość i zalety termiczne, gdyż często uznawane są za "cieplejsze". Poza materiałem wierzchnim uwagę należy również zwrócić na wypełnienie. Powinno ono być bezpieczne i antyalergiczne.
  • Mocowanie - warto rozważyć, czy preferowaną opcją jest system wiązania, czy może luźne ułożenie ochraniacza. Jeśli kupiliśmy dla dziecka nietypowy model łóżeczka, to zanim zakupimy ochraniacz, warto sprawdzić i zweryfikować rodzaj mocowania.
  • Możliwość  wygodnego prania - część modeli posiada poszewkę zewnętrzną z wygodnym suwakiem. Kiedy to ona ulega zabrudzeniu można ją zdjąć i wygodnie wyprać, bez obaw o wypełnienie, z którym jest najczęściej najwięcej kłopotów. Mając zwykły ochraniacz nie musimy się jednak obawiać prania. Zwykle jest możliwość wrzucenia całego produktu do pralki. Pewnym utrudnieniem jest jednak wtedy konieczność dłuższego suszenia.
  • Wymiary - jak już wyżej wspomnieliśmy rodzice powinni dobrać ochraniacz który odpowiednio zabezpieczy łóżeczko w oparciu o jego rozmiar. Warto również pamiętać, że w razie potrzeby można dokupić drugi egzemplarz ochraniacza, który rozszerzy zakres ochrony. 

Ochraniacz do łóżeczka w różnych odmianach

Oferta ochraniaczy do łóżeczek niemowlęcych jest szeroka. Rodzice coraz częściej swoją uwagę kierują w stronę bardziej szlachetnych materiałów niż tradycyjna bawełna pościelowa. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną, jednak zyskujemy dzięki temu znacznie wyższy komfort dla malucha. Takie materiały jak bambus, muślin, czy velvet mają swoich fanów wśród rodziców maluchów. Warto pamiętać również o pluszu minky, który również w przypadku ochraniaczy do łóżeczek ma swoich fanów. 

Ochraniacz do łóżeczka dla dziewczynki i chłopca

Szukając ochraniacza dla dziecka rodzice maja możliwość wyboru modelu i wzoru. Szeroki zakres kolorystyki pozwala dobrać produkt pasujący do całego zestawu pościeli. Pomimo obecność wielokolorowych modeli z ciekawymi nadrukami, to coraz częściej rodzice sięgają po ochraniacze w jednolitym skandynawskim stylu. Jednokolorowy ochraniacz stanowi doskonałe uzupełnienie również dla kolorowej pościeli. Klasyczne różowe i błękitne kolory coraz częściej zastępowane są przez odważniejsze odcienie. Wielu rodziców również decyduje się na szary ochraniacz do łóżeczka, który jest uniwersalnym wyborem.

Tradycyjny ochraniacz na łóżeczko

Wykonany najczęściej z bawełny. Rozmiar takiego ochraniacza pozwala zabezpieczyć mniej więcej jedną połowę łóżeczka niemowlęcego. Składa się z 3 paneli, które w każdym rogu posiadają troczki do mocowania. Coraz częściej zamiast samej bawełny możemy spotkać modny muślin lub połączenia bawełny z takimi tkaninami jak minky czy velvet. Ochraniacz w podstawowej formie jest zdecydowanie najtańszym wyborem, który jednak doskonale spełnia swoją funkcję.

Warkocz do łóżeczka

Jak sama nazwa wskazuje ochraniacz tego typu powstaje poprzez zaplatanie kilku elementów w formie warkocza. Jest to rodzaj ochraniacza, który umieszczany jest swobodnie wewnątrz łóżeczka. Tworzy dla dziecka przytulną przestrzeń a dodatkowo doskonale sprawdza się również w innych sytuacjach. Za jakiego pomocą możemy wyznaczyć dla dziecka bezpieczną przestrzeń do spania i zabaw. Często używany jest np. podczas zabaw na podłodze lub na łóżku rodziców. Mimo że jest to produkt pomocny w tego typu sytuacjach, to pamiętajmy, że nie zastąpi on czujnego oka rodzica. 

Wykonywany jest z różnych materiałów. Popularne jest ochraniacz warkocz do łóżeczka z bawełny, jak i materiałów w typie minky, czy velvet. W zależności od modelu może posiadać różną długość. Model podstawowy ma ok. 160cm do 210cm długości. Warkocz w pełnej formie pozwoli otoczyć całą wewnętrzną przestrzeń łóżeczka dziecka.

Produkt dodany do ulubionych