Ochraniacz do łóżeczka

ochraniacz do łóżeczka 120x60Ochraniacz na łóżeczko osłaniający szczebelki

Ochraniacz do łóżeczka to rzecz niezbędna. Dzięki niej rodzice mogą spać spokojnie podczas wypoczynku swojego maluszka. To także sposób na stworzenie bardzo komfortowej przestrzeni, którą dziecko będzie uważało za swoją strefę odpoczynku. Ochraniacze na łóżeczko nie tylko chroni przed wyrządzeniem sobie przez maluchów krzywdy, ale także pomaga dziecku się wyciszyć przed snem, odgradzając go od wszelkich czynników rozpraszających. Ochraniacz na szczebelki może występować w różnej formie.

Zdecydowanie najpopularniejszy z racji ceny jest tradycyjny ochraniacz do łóżeczka 120x60 cm. Posiada on zwykle długość ok. 180cm i starcza aby zasłonić dokładnie połowę łóżeczka znajdującą się od strony główki dziecka. Należy pamiętać aby mając łóżeczko o większym rozmiarze (140x70cm) wybrać właśnie ochraniacz do łóżeczka 140x70 cm, gdyż zwykle nie pasują one zamiennie lub mogą się nie tak ładnie układać po zamontowaniu jak powinny. Osłonka na łóżeczko szyta jest najczęściej z bawełny 100%, gdyż jest to materiał najlepszy dla dziecka.

Rodzice dla których tradycyjny ochraniacz jest niewystarczających rozmiarów decydują się zwykle na ochraniacz na całe łóżeczko. Ochraniacz 360 swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu, że otacza dookoła całe łóżeczko. Jest to ważne w przypadku nieco starszych dzieci które wędrują po całym materacu. Posiadając ochraniacz na łóżko 360 mamy pewność, że gdziekolwiek maluszek powędruje to nie zrobi sobie krzywdy o szczebelki.

Niezwykle ciekawą propozycją jest również tzw. ochraniacz modułowy do łóżeczka. Jest to specjalny ochraniacz do łóżeczka z poduszek które przy pomocy troczków mocujemy do szczebelków. Osłona na łóżeczko modułowa składa się zwykle z kompletu 6 elementowego. Podobnie jak w tradycyjnej wersji ochraniacza podstawowa wersja pozwala zabezpieczyć połowę łóżeczka. Zaletą jest tutaj jednak możliwość łatwego dokupienia większej liczby poduszeczek. Poduszki ochraniacza modułowego posiadają optymalną grubość dobraną tak aby nie zabierać przestrzeni dziecku. Kupując modułowy ochraniacz do łóżeczka poduszki które nam pozostaną po wyrośnięciu dziecka można użyć do ozdobienia pokoiku maluszka. Jest to ważna zaleta, bo ciężko znaleźć podobną funkcję dla ochraniacza tradycyjnego, który najczęściej ląduje na dnie szafy.

Nie można nie wspomnieć na koniec o tym jaka popularnością cieszy się również ochraniacz do łóżeczka minky. Minky jest niezwykle puszystym i miłym w dotyku materiałem pluszowym stąd można go spotkać w każdej wspomnianej powyżej opcji ochraniacza niemowlęcego.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji
Produkt dodany do ulubionych