Wyprawka dla mamy do szpitala i po porodzie

Ciąża to niezwykle odpowiedzialny czas, w którym przygotowujemy się na powitanie dziecka. Kompletujemy nie tylko artykuły dla noworodka, lecz również wszystko, co będzie niezbędne dla mamy. Wyprawkę dla mamy dla własnej wygody warto podzielić na rzeczy, które użyjemy już w czasie ciąży, porodowe - do szpitala i przydatne w czasie połogu. Ułatwi nam to zakupy i nie pozwoli niczego pominąć. Kompletując artykuły dla mamy, warto podejść do tego z należytą starannością. Na wczesnym etapie ciąży dysponujemy zwykle czasem, którego później może nam zabraknąć. Nie warto robić zakupów na szybko, bo odbije to się na naszym komforcie i wywoła niepotrzebny stres przed samym porodem. 

Pokazano 1-24 z 234 pozycji

Wyprawka dla mamy — rzeczy przydatne kobiecie w ciąży

Ciąża jest wymagającym czasem dla każdej kobiety. Im bardziej będzie zaawansowana, tym więcej dolegliwości z tym związanych może się pojawić. Duży dyskomfort może być związany z bólami kręgosłupa. Szczególnie jest to odczuwalne w III trymestrze, lecz wiele kobiet zmaga się z nim już wcześniej. Znalezienie wygodnej pozycji bywa bardzo trudne szczególnie w nocy. Im większy mamy brzuszek, tym trudniej sobie poradzić z ułożeniem się do snu. W czasie ciąży warto pomyśleć o zakupie poduszki ciążowej. Jej specjalny kształt pozwala wygodnie się ułożyć. Dla kobiet w zaawansowanej ciąży wskazana jest pozycja boczna. Dzięki poduszce mamy odpowiednie podparcie i możliwość, by się wyspać. 

Kolejnym artykułem niezbędnym dla mamy w czasie ciąży jest wygodna koszula ciążowa. Ważne by jej krój komfortowo układał się na brzuszku i nie opinał go zanadto. Koszula dla ciężarnej mamy powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, tak by nie działała drażniąco na skórę. Wskazane jest koszula ciążowa bawełniana, którą łatwo utrzymać w czystości. Wybór modelu zależy wyłącznie od naszego gustu. Posiadanie odpowiedniej koszuli nocnej ciążowej jest ważne również z uwagi na fakt, iż zawsze może nam się przytrafić konieczność wizyty w szpitalu na badaniach kontrolnych.

W czasie ciąży warto ubierać się, tak by czuć się komfortowo. Nie jest to łatwe szczególnie w III trymestrze, kiedy dość gwałtownie rośnie brzuszek ciążowy. Niezwykle popularnym produktem stają się wtedy legginsy ciążowe. Ich wygodny krój pozwala łatwo ukryć niedoskonałości i czuć się atrakcyjnie. W zależności od potrzeb mogą mieć one różną długość. Wybierać należy modele bawełniane z małym dodatkiem elastanu. 

Wyprawka dla mamy do porodu i szpitala

Poród jest przeżyciem, któremu często towarzyszą bardzo skrajne emocje. Z jednej strony obawiamy się zarówno samego bólu, jak i całego przebiegu a z drugiej nie możemy się doczekać chwili, w której pierwszy raz zobaczymy nasze dziecko. Wyprawka dla mamy powinna być jedną ze składowych kompletnej wyprawki do szpitala, w której znajdą się również rzeczy dla dziecka.

W ramach wyprawki dla mamy do szpitala warto przede wszystkim pamiętać o wszelkich artykułach higienicznych. Bez względu na to, czy poród odbędzie się siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie koniecznie należy posiadać specjalne majtki poporodowe. Będą one przydatne już w czasie pobytu na oddziale. Ich zadaniem jest zapewnienie prawidłowych warunków do gojenia się ran poporodowych. 

Dla zachowania higieny i czystości w szpitalu ważne, aby w torbie znalazły się podkłady. Są to specjalne duże podpaski ciążowe, które będą potrzebne zarówno przed samym porodem, jak i po nim.

Na czas porodu warto przygotować dedykowaną koszulę porodową. Wielu kobietom pozwala ona poczuć się o wiele lepiej niż w jednorazowym odpowiedniku. Pamiętajmy, że często koszula porodowa ulega znacznemu zabrudzeniu, więc dobrze jest posiadać dodatkową, która będzie służyć po akcji porodowej. Koszula porodowa nie powinna być a długa. Dobrze, jeśli ma wygodne wiązania, które potem posłużą do komfortowego karmienia. Jeśli rodzimy poprzez cesarskie cięcie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to traktowane jak zabieg operacyjny i trzeba będzie się ubrać w specjalną odzież szpitalną. 

Wyprawka dla mamy po porodzie

Okres połogu to czas, kiedy wreszcie możemy pierwszy raz nacieszyć się dzieckiem. Zanim jednak wrócimy do pełni sił, musi upłynąć czas niezbędny na odwrócenie zmian z ciąży i wygojenie się ran. 

Podobnie jak podczas pobytu w szpitalu, również i po porodzie przez dłuższy czas trzeba używać podpasek poporodowych. Odchody poporodowe znikną dopiero po kilku tygodniach. Co ważne wraz z czasem możemy zacząć używać podpasek poporodowych o bardziej komfortowym kształcie, które nie sprawiają już tak dużego dyskomfortu, jak na początku. 

Wiele produktów kompletowanych w ramach wyprawki dla mamy związanych jest z karmieniem noworodka. Duża część mam decyduje się karmić piersią. Jest to z pewnością najlepsza decyzja dla dziecka, dla którego mleko matki przynosi szereg korzyści. Laktacja wiąże się z koniecznością posiadania takich artykułów jak wkładki laktacyjne, muszle, czy krem na obolałe brodawki

Rolą wkładek laktacyjnych jest ochrona odzieży przed poplamieniem. W przerwach pomiędzy karmieniem często dochodzi do wydostania się kropel mleka, więc dla zachowania higieny warto mieć wkładki laktacyjne zawsze przy sobie. 

Początek karmienia piersią bywa dość intensywnym doznaniem. W pierwszych miesiącach młoda mama i dziecko wzajemnie uczą się jak to robić prawidłowo. Noworodek w pierwszym miesiącu powinien być karmiony od 8 do 12 razy, dlatego warto do tego dobrze się przygotować. Potrzebna jest wiedza, umiejętności i odpowiednie akcesoria. Teoretycznie dziecko nie potrzebuje tylko mamy, jednak wasz komfort będzie zupełnie inny, jeśli zapewnisz sobie właściwą odzież. Bardzo duże znaczenie ma odpowiedni biustonosz z odpinanymi miseczkami. Dzięki niemu, kiedy tylko dziecko zacznie domagać się posiłku, będzie można szybko przystawić je do piersi. 

Po porodzie dobrze posiadać dedykowaną koszulę do karmienia. Jest to produkt, dzięki któremu można poczuć się komfortowo i szczególnie w nocy zapewnić sobie możliwość wygodnego karmienia dziecka. Najlepiej sprawdzają się modele z rozpięciem pozwalającym na dobry dostęp do piersi. Po porodzie koszula do karmienia jest używana przez długi czas, więc warto zdecydować się na model wyższej jakości, z którego będziemy długo zadowoleni. Pamiętajmy, że podczas opieki nad dzieckiem będziemy zmuszeni do częstego jej prania.

W czasie kompletowania wyprawki dla mamy warto pamiętać również o kosmetykach dla niej. Wiele kobiet zmaga się z rozstępami. Zastosowanie dobrego kremu pozwala znacznie zredukować ich widoczność. Dobrze tego rodzaju kremy stosować nie tylko po ciąży, lecz również w jej trakcie, kiedy tylko zauważymy, że pojawiły się pierwsze czerwone ślady. Tego rodzaju kosmetyki dla mamy mogą być również stosowane profilaktycznie w miejscach najbardziej narażonych na ich pojawienie się (brzuch, uda, pośladki). 

Produkt dodany do ulubionych