Poszewki dla niemowląt 120x90 lub 135x100

Pościel dla niemowląt to jeden z pierwszych zakupów dla rodziców kompletujących wyprawkę dla noworodka. Rodzice szukając zestawu dla dziecka wybierają gotowe zestawy pościelowe lub decydują się na pojedyncze elementy. Absolutną podstawą są poszewki na pościel niemowlęcą. Zestaw 2 elementowy pościeli niemowlęcej składa się z poszewki na kołderkę niemowlęcą i na poduszkę. Czy jest to łatwy zakup? Zdecydowanie tak!. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych cechach dobrej pościli dla niemowlaka. Drodzy rodzice, kiedy wybieracie pościel dla dziecka pamiętajcie o wyborze odpowiedniego rozmiaru oraz materiału delikatnego dla skóry dziecka. 

Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Poszewka na pościel 120x90 czy 135x100?

Te dwa popularne rozmiary kołderek dedykowane są dla najmłodszych dzieci. Wybierając pościel dla dziecka warto sprawdzić rozmiar kołderki. Wystarczy zmierzyć ją w wzdłuż i wszerz. 

Jaki rozmiar pościeli będzie lepszy?

Niestety odpowiedź nie jest prosta. Wybór rozmiaru powinien być przemyślany i opierać się na wieku dziecka oraz naszych preferencjach. Jak łatwo się domyśleć poszewki na pościel 120x90 będą w sam raz dla noworodka. Ich rozmiar pozwoli dokładnie okryć dziecko i zapewnić mu ciepło. W przypadku starczych dzieci, rodzice coraz częściej swoją uwagę kierują w stronę większych poszewek - 135x100.

Czy poszewki 135x100 będą za duże dla noworodka?

Czasami rodzice wybierają większe poszewki już w momencie narodzin dziecka. Najczęściej kierują się tutaj względami praktycznymi, gdyż większa pościel z pewnością może posłużyć dziecku dłużej. Jednak czasami nadmiar pościeli w łóżeczku bardzo małego dziecka może być kłopotliwy, stąd zalecamy ostrożność w tym względzie.

Jaki materiał dla poszewek niemowlęcych będzie najlepszy?

Wybór materiału dla pościeli dla dziecka jest istotny dla komfortu dziecka. Niezwykle ważne aby był to materiał, który zapewni właściwą cyrkulację powietrza. Dzięki temu ryzyko przegrzania dziecka będzie mniejsze i poprawi to komfort snu malucha. Najpopularniejszym materiałem jest tradycyjna bawełna. Jest miękka i delikatna dla skóry dziecka. Nie powoduje podrażnień i łatwo zadbać o jej czystość. 

Bambusowe poszewki dla niemowląt

Pościel bambusowa stale zyskuje popularność. Niestety z uwagi na cenę, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Tym co ją wyróżnia, jest z pewnością niezwykła właściwość materiału. Materiał z włókien bambusowych jest hipoalergiczny. Posiada ponadto właściwości antybakteryjne. Niezwykła delikatność sprawia, że wspaniale poszewki bambusowe sprawdzą się w przypadku noworodków i niemowląt, oraz wszędzie tam gdzie nie może dojść do podrażnienia (AZS). Poszewki wykonane z bambusa posiadają również właściwości termoregulacyjne, w efekcie czego latem delikatnie chłodzą, a zimą zapewniają ciepło.

Rodzaje zamknięć dla poszewek niemowlęcych

Wybierając poszewki dla noworodka warto zwrócić uwagę na rodzaj zamka. W przypadku najmłodszych dzieci dobrze jeśli zastosowano tzw. kryty suwak. Jest on w pełni bezpieczny dla dziecka i wygodny dla rodziców. 

Zdobienie poszewek niemowlęcych

Poszewka na kołderkę i poduszkę, może być ozdobiona w różnoraki sposób. Najpopularniejszymi zdobieniami są:

  • hafty
  • kolorowe nadruki panelowe
  • bawełna drukowana

Popularne są zarówno wzory w różnego rodzaju gwiazdki, druki kwiatowe, pojazdy i motywy roślinne. Również kolorystyka pościeli jest niezwykle bogata. Mamy gustujące w tradycyjnej kolorystyce najczęściej wybierają błękity i róże, a wielbiciele skandynawskiej prostoty decydują się zwykle na szarości.

Produkt dodany do ulubionych