Poszewki dla niemowląt 120x90 lub 135x100

Pościel dla niemowląt to jeden z pierwszych zakupów dla rodziców kompletujących wyprawkę dla noworodka. Rodzice szukając wyposażenia łóżeczka niemowlęcego wybierają gotowe zestawy pościelowe lub decydują się na pojedyncze elementy. Absolutną podstawą są poszewki na pościel niemowlęcą. Zestaw 2 elementowy pościeli niemowlęcej składa się z poszewki na kołderkę niemowlęcą i poduszkę. Mimo iż tego typu zakup zwykle nie sprawia większego kłopotu, to warto jednak pamiętać o kilku istotnych cechach dobrej pościeli dla niemowlaka. Poszewki na pościel dla niemowląt musi zostać dobrana rozmiarem do posiadanego wypełnienia. Poza tym warto wybierać wyłącznie sprawdzone produkty, wykonane z naturalnych materiałów, które zapewnią dziecku optymalne warunki podczas snu. 

Pokazano 1-24 z 57 pozycji

Poszewka na pościel 120x90 czy 135x100?

Te dwa popularne rozmiary kołderek dedykowane są dla najmłodszych dzieci. Wybierając pościel dla dziecka warto sprawdzić rozmiar kołderki i posiadanego wypełnienia. Wystarczy zmierzyć ją w wzdłuż i wszerz, biorąc pod uwagę fakt, iż w praniu bawełna mogła się odrobinę skurczyć. Pozwoli to nam uniknąć pomyłki i da gwarancję, że poszewki będą się odpowiednio układały. 

Jaki rozmiar pościeli będzie lepszy?

Niestety odpowiedź nie jest prosta. Wybór rozmiaru powinien być przemyślany i opierać się na wieku dziecka oraz naszych preferencjach. Jak łatwo się domyśleć poszewki na pościel 120x90 będą w sam raz dla noworodka. Ich rozmiar pozwoli dokładnie okryć dziecko i zapewnić mu ciepło. W przypadku starczych dzieci, rodzice coraz częściej swoją uwagę kierują w stronę większych poszewek - 135x100.

Czy poszewki 135x100 będą za duże dla noworodka?

Czasami rodzice wybierają większe poszewki już w momencie narodzin dziecka. Najczęściej kierują się tutaj względami praktycznymi, gdyż większa pościel z pewnością może posłużyć dziecku dłużej. Jednak czasami nadmiar pościeli w łóżeczku bardzo małego dziecka może być kłopotliwy, stąd zalecamy ostrożność w tym względzie. Duża ilość pościeli w łóżeczku to również potencjalne niebezpieczeństwo dla maluszka. Kołderka powinna być takiej wielkości aby ułożona płasko w łóżeczku, sięgała maksymalnie do paszek maluszka. Wiąże się to z niebezpieczeństwem narzucenia na główkę kołderki przez maluszka. Noworodek i niemowlę w wieku kilku miesięcy nie jest w stanie samo się odkryć. Wybierajmy więc nie tylko kierując się względami praktycznymi, ale przede wszystkim komfortem naszego dziecka, no i jego bezpieczeństwem. Jeśli jednak już posiadamy poszewki 2 elementowe dla niemowląt w rozmiarze 135x100, to aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku, warto pomyśleć o schowaniu nadmiaru kołderki pod materacykiem (przynajmniej w okresie kilku pierwszych miesięcy malucha). 

Jaki materiał dla poszewek niemowlęcych będzie najlepszy?

Wybór materiału dla pościeli dla dziecka jest istotny dla komfortu malucha. Niezwykle ważne aby był to materiał, który zapewni właściwą cyrkulację powietrza. Dzięki temu ryzyko przegrzania dziecka będzie mniejsze i poprawi to komfort snu. Najpopularniejszym materiałem jest tradycyjna bawełna. Jest miękka i delikatna dla skóry dziecka. Nie powoduje podrażnień i łatwo zadbać o jej czystość. Dlatego też bawełniane poszewki dla niemowląt są zdecydowanie najpopularniejsze i wybierane są przez 90% rodziców. Pozostali decydują się na bardziej wyszukane tkaniny, jak muślin, czy bambus.

Bambusowe poszewki dla niemowląt

Pościel bambusowa stale zyskuje popularność. Niestety z uwagi na cenę, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Tym co ją wyróżnia, są z pewnością jego niezwykłe zalety. Materiał z włókien bambusowych jest hipoalergiczny. Posiada ponadto właściwości antybakteryjne. Niezwykła delikatność sprawia, że poszewki bambusowe wspaniale sprawdzą się w przypadku noworodków i niemowląt, oraz wszędzie tam gdzie nie może dojść do podrażnienia (AZS). Poszewki wykonane z bambusa posiadają również właściwości termoregulacyjne, w efekcie czego latem delikatnie chłodzą, a zimą zapewniają ciepło.

Rodzaje zamknięć dla poszewek niemowlęcych

Wybierając poszewki dla noworodka warto zwrócić uwagę na rodzaj zamka. W przypadku najmłodszych dzieci dobrze jeśli zastosowano tzw. kryty suwak. Jest on w pełni bezpieczny dla dziecka i wygodny dla rodziców. 

Zdobienie poszewek niemowlęcych

Poszewka na kołderkę i poduszkę, może być ozdobiona w różnoraki sposób. Najpopularniejszymi zdobieniami są:

  • hafty
  • kolorowe nadruki panelowe
  • urocze printy

Modne są zarówno wzory w różnego rodzaju gwiazdki, druki kwiatowe, pojazdy i motywy roślinne. Również kolorystyka pościeli jest niezwykle bogata. Mamy gustujące w tradycyjnej kolorystyce najczęściej wybierają błękity i róże, a wielbiciele skandynawskiej prostoty decydują się zwykle na szarości.

Również w przypadku poszewek dla niemowląt, coraz częściej spotykamy się z elegancją w stylu skandynawskim. W tego typu zestawach nie znajdziemy kolorowych nadruków, a zdobienia ograniczają się do uroczych, lecz subtelnych falban. 

Produkt dodany do ulubionych