Gryzaczki

gryzak wodny dla niemowlątGryzak dla niemowlaka 

Kiedy zauważymy, że dziecko coraz częściej zaczyna wkładać rączki do buzi lub lądują tam najróżniejsze rzeczy z jego otoczenia to znak, że powinniśmy zakupić gryzak dla niemowlaka. Rodzice zastanawiają się wtedy jaki gryzak na ząbkowanie będzie najlepszy. Gryzaki dla niemowląt warto dobierać według etapu na którym jest dziecko. W sytuacji kiedy ząbki jeszcze się nie pojawiły a dziecku szczególnie dokucza swędzenie można pomyśleć o gryzaku elastycznym wykonanym z silikonu. Gryzaki na ząbkowanie silikonowe produkowane są w najróżniejszych kształtach i kolorach. Bardzo popularny jest gryzak żyrafka. 

W sytuacji kiedy dziąsła dziecka są przekrwione i rozpulchnione ulgę przyniesie gryzak wodny. Gryzaki wodne schładza się w lodówce dzięki czemu delikatny chłód daje ukojenie. Rodzice powinni pamiętać że gryzak do lodówki absolutnie nie może być schładzany w zamrażalniku.
Rodzice preferujący gryzaki dla dzieci wykonane z naturalnych materiałów powinni wybierać te które są wykonane z drewna klonowego lub naturalnego kauczuku. Są niestety droższe od silikonowych odpowiedników lecz naturalność wynagradza zakup.
Gryzak dla niemowląt powinien być lekki i wygodny do trzymania.
W ofercie sklepu abc-bobasa.pl znaleźć można również gryzaczki razem z maskotką.
Niektóre firmy produkują zestawy gryzaczków z podziałem na etapy ząbkowania. Gryzak Tommee Tippee etap 1 dedykowany jest np. okresowi kiedy maluszka swędzą dziąsełka. Zgodnie z przeznaczeniem nosi nazwę gryzak dziąsełko. Dostępne są również gryzaki etap 2 i etap 3 ostatni dla ząbków trzonowych.
Kiedy dziecko jest w okresie ząbkowania nie warto ograniczać się do jednej sztuki gryzaka. Szczególnie w przypadku gryzaków wodnych z praktycznego punktu widzenia kiedy dajemy maluszkowi jeden gryzak warto mieć drugi który będzie się w tym czasie chłodził i używać ich na zmianę. Dzieci dodatkowo potrafią szybko się nudzić jedną „zabawką” stąd urozmaicenie kształtu i koloru z pewnością sprawi dziecku przyjemność.

Pokazano 1-24 z 62 pozycji
Produkt dodany do ulubionych