Gryzaki dla niemowląt

gryzaki dla niemowlątKiedy zauważymy, że dziecko coraz częściej zaczyna wkładać rączki do buzi lub lądują tam najróżniejsze rzeczy z jego otoczenia to znak, że powinniśmy zakupić gryzak dla niemowlaka. Jest to produkt, które pozwala dziecku łatwiej poradzić sobie z okresem wyżynania się ząbków. 

Pokazano 1-24 z 75 pozycji

W jakim wieku niemowlę może potrzebować gryzaka?

Ząbkowanie u maluchów często zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak najczęściej pierwsze ząbki pojawiają się między 4 a 8 miesiącem życia. Czasami rodzice już w 3 miesiącu zauważają pierwsze oznaki świadczące o konieczności zakupu gryzaka.

Jakie są objawy ząbkowania u niemowląt?

  • Często maluchy zaczynają pchać do ust wszystko co mają po ręką.
  • O ząbkowaniu świadczy również wygląd dziąseł niemowlaka. Robią się one wtedy spuchnięte i bardziej zaczerwienione.
  • Zwiększone ślinienie.
  • Podwyższona temperatura ciała.
  • Brak apetytu i niepokój.

Rodzaje gryzaków dla niemowląt

W ofercie sklepu znajdą Państwo zarówno gryzaki silikonowe jak i produkty naturalne w postaci gryzaczka drewnianego. To który model wybierzemy zależy od naszych preferencji oraz doświadczeń. W większości przypadków gryzaki nie różnią się bez względu na wiek dziecka. Zarówno gryzak dla 2 miesięcznego, jak i 3 miesięcznego dziecka będzie podobny. Są jednak modele które możemy dopasować do wieku. 

Gryzaki silikonowe dla niemowląt

Występują w formie zwartej lub wypełnionej wodą. Modele wypełnione wodą można chłodzić w lodówce. Pozwala to na dodatkowe złagodzenie bólu poprzez chłód. Warto wybierać gryzaki posiadające niejednolita strukturę na powierzchni. Pozwala ona na delikatny masaż spuchniętych dziąseł. Gryzaki silikonowe występują w różnych kolorach i kształtach. Bardzo popularny jest gryzak żyrafka. 

Gryzaki drewniane

Doskonałe dla rodziców preferujących naturalne produktu. Wykonane bezpiecznie, posiadają delikatny opływowy kształt. Doskonale dopasowują się one do rączki dziecka. Są przy tym lekkie i poręczne.

Gryzaczki dopasowane do etapu ząbkowania

Gryzaki dla niemowląt można dobierać według etapu na którym jest dziecko. Odpowiednie profilowania sprawia, że gryzak działa dokładnie tam gdzie dziecko odczuwa największy dyskomfort. Niektóre firmy produkują gotowe zestawy gryzaczków z podziałem na etapy ząbkowania. Gryzak Tommee Tippee etap 1 dedykowany jest np. okresowi kiedy maluszka swędzą dziąsełka. Zgodnie z przeznaczeniem nosi nazwę gryzak dziąsełko. Dostępne są również gryzaki etap 2 i etap 3 ostatni dla ząbków trzonowych.

W ofercie sklepu dla niemowląt abc-bobasa.pl znaleźć można również gryzaczki razem z maskotką lub grzechotką. Jest to dodatkowy element, który pozwala maluchowi dodatkowo łagodzić trudne chwile.

Kiedy dziecko jest w okresie ząbkowania nie warto ograniczać się do jednej sztuki gryzaka. Szczególnie w przypadku gryzaków wodnych z praktycznego punktu widzenia, kiedy dajemy maluszkowi jeden gryzak, warto mieć drugi który będzie się w tym czasie chłodził i używać ich na zmianę. Dzieci dodatkowo potrafią szybko się nudzić jedną „zabawką” stąd urozmaicenie kształtu i koloru z pewnością sprawi dziecku przyjemność.

Nie tylko gryzak dla niemowlaka jest ważny!

W czasie kiedy dziecko mierzy się z ząbkowaniem pamiętajmy, że równie ważny jak gryzak jest kontakt fizyczny z rodzicem i jego uwaga. Dziecko w tym okresie bardziej niż zwykle będzie potrzebowało naszej bliskości w postaci przytulenia się. 

Produkt dodany do ulubionych