Szczotki do włosów dla niemowląt

Jaka szczotka do włosów dla noworodka i niemowlaka ?

Pielęgnacja włosków dziecka jest kolejną czynnością którą rodzice powinni regularnie przeprowadzać. Dzieci rodzą się zarówno bez włosów jak i z pokaźną czuprynką :). Zarówno jedne jak i drugie maluszki wymagają odpowiednich zabiegów. Najlepszym produktem do tego typu pielęgnacji jest specjalna szczotka do włosów dla niemowląt. Szczotka dla niemowląt używana jest zarówno do delikatnego rozczesywania pierwszych włosków jak i w przypadku maluszków bez nich do delikatnego masowania skóry głowy. Oczywiście czynność delikatnego masażu powinna być stosowana również w przypadku niemowląt które urodziły się z włoskami. Pobudzi to skórę głowy i będzie działać wspomagająco na zdrowy porost włosów.
Szczoteczka do włosów dla noworodka musi być bezpieczna, posiadać zaokrąglone kształty.
Wśród rodziców prym wiedzie szczotka do włosów dla niemowląt z naturalnego włosia. Szczotka z naturalnym włosiem odznacza się niezwykłą miękkością. Doskonale masuje delikatną skórę dziecka. W ofercie polskich firm znajdziemy również szczotki z włosiem syntetycznym. Mimo, że posiadają gorsze właściwości od naturalnego odpowiednika to mogą również odznaczać się dużą miękkością i są dobrym rozwiązaniem dla rodziców szukających budżetowej, tańszej propozycji. Zarówno jedne jak i drugie nie powinny elektryzować delikatnych włosów dziecka.
Rodzice często szukają zestawu w skład którego wejdzie szczotka i grzebień dla niemowląt. Decydując się na grzebyk do włosów pamiętajmy, że musi on mieć delikatne zaokrąglone końcówki i posługiwać się nim należy ostrożnie.
Ceny tych produktów są bardzo różne. Znajdziemy zarówno tańsze propozycje jak szczotka dla niemowląt Canpol, Babyono czy Akuku, oraz produkty troszkę droższe takich marek jak Nuk, Avent, Tommee Tippee. Bez względu na to jaki produkt zakupimy pamiętajmy o posługiwaniu się nim w czasie pielęgnacji noworodka bezpiecznie i delikatnie.