Butelki Avent Natural i Anti-colic

Butelki Avent są jednym z najczęściej wybieranych produktów do karmienia. Firma Philips Avent dba o najwyższą jakość. W ramach propozycji skierowanej do mam noworodków i niemowląt przygotowano dwie linie butelek, Natural i Anti-colic, z których każda ma wyjątkowe zalety. Butelka Avent stanowią doskonałą podstawę zdrowego żywienia. Bez względu czy ma to być pierwsza butelka dla noworodka, czy ma stanowić kolejny etap po karmieniu piersią, butelka Avent doskonale sprawdza się w każdej roli. W zależności od preferencji rodzica butelki Avent mogą być wykonane z różnych materiałów. Różnorodna pojemność butelek i rodzaje smoczków pozwalają dopasować produkt do potrzeb każdego dziecka. 

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Butelki Avent oferowane są w 2 wersjach, które różnią się specyficznymi cechami każdej linii i grupą docelową. Stworzono w ten sposób produkty, które doskonale spełnią pokładane w nich nadzieje i sprostają wymaganiom mam. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko korzystało z najlepszych produktów. Karmienie jest tym, co w przypadku zdrowego rozwoju, ma ogromne znaczenie. Ważna jest zarówno jakość zapewniająca zdrowie, jak i komfort. 

Butelka Avent Natural 125 ml, 160 ml, 330 ml

Linia butelek Avent Natural dedykowana jest przede wszystkim rodzicom, dla których ważne jest łączenie karmienia piersią i butelką. Butelki Avent Natural swój sukces zawdzięczają wyjątkowej konstrukcji smoczka. Każdy jego element zaprojektowano tak, by dla dziecka picie z butelki Natural przypominało wrażenia odczuwane podczas karmienia piersią. Pozwala to rodzicom łatwiej stosować karmienie naprzemienne, które często stosujemy, kiedy mama nie może za każdym razem podczas karmienia być przy dziecku. Przyczyną może być praca lub duża ilość innych obowiązków. 

Jakie zalety mają butelki Avent Natural?

 • Szerokość smoczka, która przypomina dziecku odczucia płynące z naturalnego kontaktu z piersią mamy.
 • Wyjątkowa miękkość i faktura smoczka wzorowana na skórze.
 • Elastyczny kształt smoczka, który ma ułatwić karmienie, zapobiegając zapadaniu.
 • Wsparcie dla naturalnego odruchu ssania dzięki spiralnej konstrukcji.
 • Zaworek, który ogranicza ryzyko kolki. Zapobiega dostaniu się powietrza do brzuszka dziecka.
 • Mała ilość elementów, co ułatwia właściwe dbanie o higienę i czystość. 
 • Szeroka szyjka pomaga łatwiej domyć wnętrze i usunąć resztki pokarmu.
 • Wygodny do chwycenia kształt butelki ułatwia jej trzymanie.

Jaką butelkę Avent Natural wybrać?

Butelka Avent Natural powinna być dobrana tak, aby odpowiadać potrzebom dziecka. W ofercie znajdują się obecnie 3 stałe modele butelek Avent Natural o pojemności od 125 ml do 330 ml. Butelkę należy dobrać, tak by ilość przygotowanego dla dziecka mleka była wystarczająca. Pamiętajmy również, że karmiąc mlekiem modyfikowanym, pojemność butelki powinna być o tyle większa, by można było komfortowo przygotować mieszankę i ją dokładnie wymieszać. Podpowiedzią co do wyboru mogą być również rozmiary smoczka stosowane przez producenta w każdej z trzech butelek.

Dostępne modele plastikowych butelek Avent Natural:

 • butelka 125 ml — dedykowana dla noworodka (smoczek 0 m+)
 • butelka 260 ml — dedykowana dla niemowlaka od 1 miesiąca życia (smoczek 1 m+)
 • butelka 330 ml — dedykowana dla dzieci od 6 miesiąca życia (smoczek 6 m+)

Butelki Avent Natural - pojemności

Butelki Avent Natural szklane

Coraz częściej rodzice decydują się na zakup szklanych butelek Avent. W odróżnieniu od plastikowych odpowiedników szklane butelki Avent mają tę zaletę, że o wiele łatwiej można je domyć. Wraz z czasem butelki plastikowe coraz bardziej zachodzą mgiełką, która jest naturalnym następstwem ich użytkowania. Butelki szklane Avent nawet po dłuższym użytkowaniu można łatwo przywrócić do stanu pierwotnego. 

Oczywiście są też minusy tego rozwiązania. Pamiętajmy, że szkło jest ciężkim i dość kruchym materiałem, więc łatwo w wyniku upadku tego typu butelkę zniszczyć. 

Szklane butelki Avent Natural oferowane są w pojemnościach 120 ml i 240 ml.

Butelka Avent Anti-colic

Butelki Avent Anti-colic zaprojektowano by przeciwdziałać problemowi z kolką niemowlęcą. Kolka to niestety bardzo częsty kłopot, który dotyka wiele dzieci. Jej przyczyną bardzo często jest powietrze, które trafia do brzuszka dziecka i powoduje bolesne dolegliwości. Specjaliści z firmy Philips Avent opracowali skuteczny system, który pomaga radzić sobie z tym problemem. Butelka Avent Anti-colic w butelkach 125 ml i 260 ml posiada nakładkę AirFree. Podstawą działania tego systemu jest zapewnienie odpowiedniego wypełnienia mlekiem smoczka. Tak by nawet zmiana pozycji butelki na poziomą nie miała na to wpływu. Samo działanie tego systemu jest genialne w swej prostocie. Tam, gdzie jest mleko, nie ma miejsca dla powietrza. 

Butelka Avent Anti-colic system airfee

Butelki Avent Anti-Colic - najważniejsze zalety

 • Ograniczenie ryzyka kolki dzięki nakładce AirFree w butelkach 125 ml i 260 ml, która zapewnia stałe wypełnienie smoczka mlekiem.
 • Możliwość wygodnego karmienia dziecka w pionowej pozycji, która jest bardziej naturalną podczas jedzenia.
 • Odpowiednio szeroka szyjka i konstrukcja butelki, która ułatwia montaż i mycie jej elementów. 
 • Kształt smoczków Anti-colic zapewnia dziecku możliwość wygodnego uchwycenia. Zapewnia to wygodne picie bez niepotrzebnych przerw.

Butelka Avent Anti-colic - jaką wielkość wybrać?

Butelki Avent Anti-colic dedykowane są dla dzieci już od urodzenia. Funkcje butelek dostosowano zgodnie z wiekiem, więc w przypadku butelek przeznaczonych dla noworodków i niemowląt do 6 miesięcy życia, zastosowano nakładkę AirFree. 

Dostępne modele butelek Avent Anti-colic:

 • butelka 125 ml — dedykowana dla noworodka z nakładką AirFree (smoczek 0 m+)
 • butelka 260 ml — dedykowana dla niemowlaka od 1 miesiąca życia z nakładką AirFree (smoczek 1 m+)
 • butelka 330 ml — dedykowana dla dzieci od 3 miesięcy życia (smoczek 3 m+)

Butelki Avent Anti-colic

Butelki Avent zestaw

Jeśli dopiero kompletujemy wyprawkę dla noworodka i zakup butelki jest dopiero przed nami, to warto pokusić się o wybór dedykowanego zestawu. Zestaw butelek Avent pozwoli nam wygodnie nabyć to, co będzie niezbędne dla dziecka w pierwszym roku życia. Poza butelkami często znajdziemy w nim dodatki, takie jak np. szczotka do butelek, czy smoczek. Nie musimy kupować tych produktów oddzielnie i jesteśmy przygotowani na wypadek potrzeby zmiany pojemności butelki.

Produkt dodany do ulubionych