Prześcieradła do łóżeczka 120x60

Prześcieradło do łóżeczka to element wyposażenia, który musi się znaleźć w każdym zestawie pościelowym dla noworodka i niemowlaka. Kompletując pościel dla dziecka warto wybierać produkty odpowiedniej jakości, które zapewnią dziecku wygodny i komfortowy sen. Prześcieradło mimo, iż często jego zakup nie jest priorytetem, to jednak stanowi ważny element całego kompletu. Szukając odpowiedniego prześcieradła, mamy możliwość wyboru z pośród wielu typów. Różnią się one nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim jakością materiału i funkcjonalnością. Zanim wybierzemy prześcieradło musimy sprawdzić, czy będzie ono pasowało do posiadanego łóżeczka i materaca. Koniecznie musimy więc znać szerokość i długość materaca. Najczęściej rodzice decydują się podczas kompletowania wyprawki na łóżeczko 120x60cm i jest to najpopularniejszy rozmiar prześcieradeł dla noworodków i niemowląt. 

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Prześcieradło do łóżeczka 120x60 czy 140x70?

Są to dwa najpopularniejsze rozmiary materacy do łóżeczek niemowlęcych, dlatego wybór prześcieradeł do nich pasujących jest bardzo szeroki. Zanim kupimy prześcieradło do łóżeczka należy koniecznie zdecydować się na konkretny rozmiar łóżeczka. W przypadku noworodków, rodzice wybierają najczęściej łóżeczko 120x60 cm. 

Dlaczego wybrać prześcieradło z gumką?

Gumka to element wszywany na obrzeżach prześcieradła niemowlęcego. Dzięki niej montaż prześcieradła nie sprawi najmniejszego problemu. Co ważne pomaga ona również odpowiednio naciągnąć prześcieradło i unikamy w ten sposób kłopotu z powstawaniem fałdek, które mogłyby upijać dziecko. 

Rodzaj prześcieradeł niemowlęcych dostępnych w ofercie

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów prześcieradeł pasujących na łóżeczko niemowlęce.

Zdecydowanie najpopularniejsze są:

  • prześcieradło frotte
  • prześcieradło jersey
  • prześcieradło z bawełny pościelowej
  • prześcieradło bambusowe

Jak łatwo zauważyć, tym co łączy wszystkie te prześcieradełka jest naturalne pochodzenie tkaniny. 

Wybierając prześcieradło wykonane z naturalnych włókien, zapewniamy dziecku odpowiednią cyrkulacje powietrza oraz miękkość. Niezwykle ważna jest również antyalergiczność materiału, który u noworodka nie będzie powodował podrażnień na delikatnej skórze. 

Prześcieradła frotte cieszą się popularnością z uwagi na atrakcyjną cenę i miękkość. Struktura tych prześcieradeł jest pętelkowa. Zaletą jest ich chłonność, która sprawia, że maluch nie odczuwa dyskomfortu wynikającego z pocenia się, ponieważ wszelka wilgoć jest bardzo szybko wchłaniana. Prześcieradła te są trwałe i odporne na pranie. Tym co z pewnością ucieszy mamy jest fakt, iż nie wymagają prasowania.

Prześcieradła jersey ceną zbliżone są do modeli wykonanych z frotte. Prześcieradło jersey jest lekkie i przyjemne w dotyku. Jest ono również dość odporne na zagniecenia. Znikają same po nałożeniu prześcieradła na materac. Wykonane z niego prześcieradło będzie przyjemne w dotyku, ale też przewiewne, co ma duży wpływ na komfort snu dziecka.

Prześcieradło z bawełny pościelowe jest w pełni naturalne. Jest ono odrobinę sztywniejsze od prześcieradełka frotte i jersey, lecz jego zaleta jest również duża trwałość. Prześcieradła te ponadto są zwykle pięknie zdobione poprzez niezwykłe miłe dla oka nadruki. 

Prześcieradła bambusowe 120x60 to niezwykle popularny model, który posiada wyjątkowe właściwości. Poza jedną wada posiadają wiele zalet. Wada to oczywiście trochę wyższa cena niż pozostałe prześcieradła niemowlęce. Do głównych zalet należą właściwości antygrzybiczne włókien bambusowych. Dodatkowo prześcieradełka bambusowe posiadają właściwości termoregulacyjne i doskonałą chłonność. 

Prześcieradła nieprzemakalne 120x60 dla niemowląt

Są to specjalne prześcieradła które poza warstwą materiału posiadają specjalną membranę, która nie przepuszcza wilgoci. Jak wiadomo pomimo pieluszki, czasami może dojść do nieprzewidzianej sytuacji w której co nieco z pieluszki się wydostanie. Pół biedy jeśli ucierpi jedynie prześcieradło niemowlęce, bo przezorna mama zwykle posiada pod ręką kilka zamienników. Gorzej jeśli zamoczeniu ulegnie materac, bo ogromna większość rodzin posiada ten element tylko jeden. Zachodzi wtedy potrzeba szybkiego suszenia, co w przypadku materaca nie jest niestety najprostsze. Prześcieradło nieprzemakalne daje nam pewność, że nie dojdzie do zabrudzenia materaca. Jeśli już wybraliśmy prześcieradło bez tej przydatnej funkcji to warto kupić oddzielny podkład, który pozwoli nam zabezpieczyć materac malucha. 

Produkt dodany do ulubionych