Bujaczki - huśtawki - leżaczki dla niemowląt

Dla rodziców szukających dla swojego dziecka funkcjonalnego produktu, który w ciągu dnia zapewni maluchowi zarówno wygodne miejsce do leżenia, jak i zabawy, przygotowaliśmy ofertę leżaczków, bujaków i huśtawek dla niemowląt. Leżaczek dla niemowlaka, to produkt który doskonale sprawdzi się w codziennej opiece nad dzieckiem. Dzięki niemu możemy mieć maluszka zawsze na oku, nawet kiedy spędzamy czas w kuchni, czy innym pomieszczeniu, a dziecko może być blisko mamy, kiedy ona zajmuje się domowymi obowiązkami. Większość leżaczków, oferuje różne dodatkowe funkcje, które mają umilić czas maluszkowi. Najpopularniejsze są bujaczki dla niemowląt, które pozwalają zarówno ułożyć dziecko stabilnie, jak i ukołysać. Zapewnia to dziecku nie tylko miejsce odpoczynku, lecz również przyjemny czas zabawy. Leżaczki i bujaczki oferowane w naszym sklepie wyposażone są tak aby zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo, dlatego zawsze należy korzystać z niezbędnego elementu wyposażenia, którym są pasy bezpieczeństwa.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Leżaczki, bujaczki i huśtawki już od wielu lat są jednym z ulubionych artykułów wybieranych przez rodziców. Zawdzięczają to przed wszystkim swojej funkcjonalności i wygodzie. Dzięki nim możemy łatwo i bez wysiłku zapewnić dziecku bezpieczne miejsce tam gdzie jest to aktualnie potrzebne. Całkowicie naturalnym jest, że nie możemy jako rodzice spędzać każdej chwili w pokoiku dziecka, w końcu mamy na głowie wiele różnych obowiązków. Nie zawsze jednak dobrze znosi to nasza pociecha. To właśnie wtedy łatwo docenić leżaczek dla niemowląt. Jest lekki i mobilny, dlatego ustawienie go np. w kuchni nie sprawi kłopotu. 

Bezpieczny leżaczek dla dziecka

Kupując leżaczek dla maluszka zwróćmy przede wszystkim uwagę na stabilność konstrukcji. Powinien on mieć zabezpieczenie, które chroni przed niekontrolowanym wywróceniem, może to być zrealizowane zarówno za pomocą dodatkowej podpory, jak i za sprawą odpowiednio szerokiej podstawy.

Wybierając bujaczek sprawdźmy jakie materiały zastosowano. Muszą one spełniać podstawowe wymogi poparte stosownymi atestami. 

Jeśli będzie to produkt, który planujemy często przemieszczać, to warto sprawdzić jego wagę i możliwość złożenia. Ułatwi nam to przenoszenie lub zabranie produktu na dłuższy, lub krótszy wjazd. 

Ostatnią cechą, która jest niezwykle ważna, to zastosowanie w leżaczku właściwego zabezpieczenia w postaci pasów bezpieczeństwa. Dobrze jeśli wykonane zostały one w systemie kilkupunktowym, co lepiej chroni dziecko i powoduje nadmiernego ucisku. 

Od kiedy można stosować leżaczek, bujaczek i huśtawkę?

Przeglądając oferty różnych marek, wiele z nich dedykuje swoje produkty już dla noworodków. Tymczasem to, czy są one odpowiednie dla tak małego dziecka zależy przede wszystkim od ich budowy. Leżaczek dla noworodka, powinien pozwalać na rozłożenie oparcia do pozycji całkowicie leżącej. Jest to jedyna pozycja bezpieczna dla malutkiego dziecka. Tymczasem wiele tego typu produktów umożliwia przyjęcie wyłącznie pozycji półleżącej, która dla kilkutygodniowego dziecka jest zbyt obciążająca i według wielu specjalistów nie powinna być stosowana. 

Leżaczek dla noworodka musi również charakteryzować się odpowiednią twardością, tak by stanowił on właściwe podparcie dla pleców i nie rozleniwiał dziecka zachęcając jednocześnie do ćwiczeń ciała.

Pod warunkiem, że oferowany produkt spełnia te założenia, to przy zachowaniu odpowiedniego umiaru w użytkowaniu, leżaczek dla noworodka, może być stosowany już od urodzenia. Jeśli jednak mamy wątpliwości, to warto wstrzymać się z użytkowaniem takiego produktu do momentu, kiedy dziecko osiągnie podstawowe umiejętności pozwalające na właściwe korzystanie. Absolutnym minimum jest wtedy zdolność maluszka do samodzielnego utrzymania główki i tułowia. Również wtedy nie należy jednak przesadzać z czasem użytkowania i warto się ograniczyć co najwyżej do ok. 30 minut dziennie. 

Jak umiejętności powinno posiadać dziecko, aby mogło bezpiecznie korzystać z leżaczka?

  • umiejętność uniesienia główki podczas leżenia na brzuszku
  • przewracanie się na boczek
  • przyciąganie zgiętych nóżek do brzuszka
  • złączenie rąk w linii środkowej podczas leżenia na pleckach

Większość tych umiejętności pojawia się pomiędzy 2 a 4 miesiącem życia, a to kiedy nasze dziecko je osiągnie zależne jest od jego indywidualnych predyspozycji. 

Od kiedy leżaczek - bujaczek dla niemowlaka?

Z uwagi na stosowane w tego typu produktach pozycji półsiedzącej, uznaje się, że produkt jest w pełni bezpieczny dla niemowląt, które są stanie samodzielnie siedzieć. Ważny jest posiadanie zakresu umiejętności o którym wspomnieliśmy kilka akapitów wyżej. 

Bujaczek dla niemowlaka - ciekawe funkcje

Coraz więcej produktów tego typu poza podstawową funkcją bujania maluszka, pozwala również dodatkowo urozmaicić czas dziecka. Popularne są modele z wbudowanymi melodiami czy światełkami, które dla każdego dziecka będą nie lada atrakcją. 

W ofercie znajdziemy zarówno modele manualne, w których ruch i bujanie wywoływane jest za sprawą naszego działania, jak i coraz popularniejsze produkty zasilane elektrycznie.

Zanim wybierzemy produkt warto zastanowić się które funkcje będą dla nas niezbędne, a których nie planujemy używać. Pozwoli to okroić liczbę modeli i wybrać ten najlepszy. Być może również model, którego funkcje są nam  potrzebne, bez zbędnych dodatków okaże się dużo tańszy. 

Elektryczne huśtawki dla niemowląt

Są produktami wybieranymi przez rodziców, którzy szukają propozycji wygodnej zarówno dla dziecka, jak i dla nich. Wygodne sterowanie daje możliwość łatwego wprawienia w ruch huśtawki, a za sprawą panelu sterowania, można dobrać zarówno intensywność huśtania, jak i jego czas. 

Bujaczek dla dziecka - odpowiednia waga dziecka

Rozważając zakup bujaczka dla dziecka, koniecznie należy w danych technicznych zweryfikować sugerowaną przez producenta wagę dziecka. Unikniemy wtedy sytuacji w której zakupiony przez nas produkt będzie mógł być używany bardzo krótko, bo dziecko przekroczy limit wagowy. Limity te w zależności od modelu mogą być bardzo różne. Szczególną uwagę warto zachować podczas wyboru typowej huśtawki dla niemowlaka. Niestety niektóre tańsze modele, mogą posiadać dość niski zakres wagowy. Lepiej sytuacja prezentuje się zwykle w przypadku typowych leżaczków bujaczków, która mogą być czasami używane nawet do wagi 18kg. 

Czy leżaczek - bujaczek ma wady?

Jeśli tylko my jako rodzice używamy takich produktów jak leżaczek świadomie, to są one bezpieczne. Podstawowy problem pojawia się jeśli rodzice, traktują leżaczek jak produkt w którym dziecko zostawia się na dłuższy czas. Wskazania specjalistów jasno mówią, aby leżaczek był raczej traktowany okazjonalnie, tzn. w sytuacjach w których musimy umieścić w nim dziecko tylko na maksymalnie ok. 30 minut. Nie można leżaczka traktować jako zamiennika dla łóżeczka niemowlęcego. Dziecko w wieku niemowlęcym musi nabywać wiele umiejętności i rozwijać swoją motorykę ruchową. Do tego niezbędne jest leżenie na odpowiednio twardym podłożu, stanowiącym dobre podparcie. 

Jeśli musisz znaleźć dla dziecka miejsce na dłuższy okres czasu, to zamiast leżaczka wybierz np. matę edukacyjną

Wadą pozycji w leżaczku jest ograniczenie dziecku możliwości ćwiczenia mięśni głębokich tułowia. Dziecko leżąc na twardej powierzchni ma możliwość naturalnego gimnastykowania się. W odpowiednim dla każdego malucha wieku, mamy wtedy możliwość dostrzec np. unoszenie pupy podczas leżenia na pleckach i przenoszenie ciężaru ciała na barki. Kiedy dziecko znajduje się w leżaczku, ciężar ciała oparty na bioderkach nie pozwala na tego typu ćwiczenia. 

Ważne więc jest zachowanie zdrowego rozsądku i umożliwienie dziecku, które korzysta czasami z leżaczka, spędzania również czasu na twardszych i stabilnych powierzchniach. 

Produkt dodany do ulubionych