Kosz na pieluchy pampersy

kosz na pieluchyCzy warto kupić specjalny kosz na pampersy?

W okresie pierwszych 2 lat życia naszego dziecka jednym z największych obciążeń dla domowego budżetu będą stanowiły pieluszki jednorazowe. Poza aspektem finansowym rodzice mają również kłopot z prawidłową utylizacją tych produktów. Kłopotem jest konieczność każdorazowego biegania z pieluszką do kosza. Jeśli byśmy chcieli robić to rzadziej, to szybko zacznie domownikom przeszkadzać nieprzyjemny zapach, który wzmaga się wraz z czasem.
Rozwiązaniem tej sytuacji okazuje się specjalny kosz na pieluchy. To co czyni pojemnik na zużyte pieluchy tak rewelacyjnym rozwiązaniem jest ich zdolność do blokowania nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu rodzice przechowują zwykle taki pojemnik w pokoiku dziecka lub w bliskiej odległość co czyni go niezwykle praktycznym. Z pieluszką nie trzeba biegać po całym domu lecz kilka ruchów sprawia że zapachy przestają przeszkadzać domownikom. Kosz na zużyte pieluchy jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Producenci w miarę upływu lat dopracowali swoje rozwiązania i obecnie są to produkty prawie że doskonałe, dlatego warto go kupić już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Jak zbudowany jest kosz na pieluchy?

Pojemnik na pieluchy posiada specjalną konstrukcję wykonaną z plastiku w której umieszcza się dedykowane dla danego modelu wkłady. Poprzez specjalny system zamknięcia, kosz szczelnie zamyka pieluszkę i nie dopuszcza do wydostania się zapachu na zewnątrz. W zależności od producenta system zamknięcia pieluszki może się różnić. Warto wybrać ten najbardziej skuteczny, czyli taki który nie dopuszcza do wydostawania się nieprzyjemnych zapachów, nawet podczas wrzucania kolejnej pieluszki. 

Najważniejsze zalety kosza na pieluszki:

  • Wygoda i komfort stosowania kosza
  • Łatwość użytkowania
  • Duża pojemność
  • Oszczędność czasu

Ile pieluszek mieści się w koszu na pieluchy?

Pojemność uzależniona jest przede wszystkim od gabarytów danego modelu i pojemności worka. Kupując kosz na pampersy musimy pamiętać również o odpowiednich wkładach do niego. Każdy wkład ma w sobie określoną przez producenta ilość worków, w których mieści się zwykle od 18 do 30 pieluszek. Cały wkład pozwala więc zabezpieczyć zwykle ponad 150 pieluszek. Szukając pojemnika warto przejrzeć ofertę różnych producentów, gdyż pojemność wkładu może się bardzo różnić. Przykładowo wkłady marki Magic są w stanie pomieścić nawet 300 pieluszek najmniejszego rozmiaru. 

Jeśli szukasz również wysokiej jakości pieluszek jednorazowych i wielorazowych zapraszamy do działu z pieluchami.

Z jakimi kosztami wiąże się chęć użytkowania kosza na pieluszki?

Jednym z kosztów który ponoszą rodzice użytkujący pojemnik na pampersy jest zakup wkładów zapasowych. Koszt wkładu w zależności od producenta waha się zwykle od ok. 20 zł do 30 zł. Z pewnością nie jest to więc wygórowana cena za nasz i innych domowników komfort.

Wkłady te mają postać krążków wypełnionych specjalnym foliowym rękawem. Jest to specjalna folia wielowarstwowa która doskonale utrzymuje zużytą pieluszkę. Producenci pokrywają ją dodatkowo powłoką bakteriobójczą, która jest w stanie zlikwidować nawet do 99% bakterii.

Popularne modele koszy na pieluchy - Tommee Tippee, Magic i Angelcare

Na runku polskim zdecydowanie przodują 3 firmy oferujące swoje systemy utylizacji pieluszek dla niemowląt.

Kosz na pieluchy Angelcare

Praktyczny, higieniczny i łatwy w użyciu pojemnik na brudne pieluszki Angelcare w zestawie z wkładem mieszczącym nawet do 150 pieluszek, z systemem podwójnego zamknięcia Double-Lock. Nie przepuszcza bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Tommee Tippee kosz na pieluchy Sangenic

Pojemnik na zużyte pieluszki Sangenic firmy Tommee Tippee zapewnia antybakteryjną ochronę przed zarazkami i brzydkim zapachem. W ciągu kilku sekund zamykając pojedyncze pieluchy w opakowaniu. Pojemnik jest łatwy w montażu, obsłudze i opróżnianiu, co oznacza, że dużo rzadziej można wynosić śmieci, a zaoszczędzony czas poświęcić dziecku. Ciekawym systemem jest funkcja Twist, która umożliwia szczelne zamknięcie każdej pieluszki.

Kosz na pampersy Magic

Opatentowany kosz na pieluchy, który zapewnia ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami, zarazkami i bakteriami w pokoju dziecka oraz w pozostałych pomieszczeniach. Posiada specjalny system uszczelniania i zatrzymywania zapachów, zapewnia najwyższą ergonomię i higieniczne użytkowanie. Dużą zaletą modelu jest całkowity brak kontaktu z wyrzuconymi pieluszkami.

Produkt dodany do ulubionych