Piszczki dla niemowląt

Piszczek dla niemowlaka, to jedna z tych zabawek, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Urocza zabawka doskonale wypełni czas dziecku i będzie źródłem wielu uśmiechów. Słuch to jeden z tych zmysłów, które po narodzeniu, są już dość dobrze rozwinięte. Stymulowanie go w odpowiednim wieku, pozwoli rozwinąć również inne umiejętności, takie jak koordynacja wzrokowo - słuchowo - ruchowa. 

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Jaki piszczek warto kupić dla niemowlaka?

Szukając tego typu zabawki rodzice powinni zdecydować się na produkty znanych marek, takich jak Babyono czy Canpol babies, które zostały wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Piszczek niemowlęcy powinien być pozbawiony substancji szkodliwych (metali ciężkich, BPA, ftalanów).

Piszczek niemowlęcy powinien być na tyle lekki aby maluch bez problemu radził sobie z zabawą. Różne faktury materiału pomogą dziecku rozwijać zmysł dotyku. Miękka zabawka już po lekkim ściśnięciu zacznie wydobywać z siebie dźwięk, co będzie dodatkową zachętą do zabawy.  

Istotna jest również kolorystyka zabawki. Wybór rodziców kupujących pierwszy piszczek dla swojego dziecka bywa bardzo różny. Uzależnione jest to zarówno od wieku maluszka, jak i prywatnych preferencji. W ofercie sklepu dla niemowląt abc-bobasa.pl znajdą Państwo zarówno zabawki o kontrastowej kolorystyce, gdzie przeważają kolory czarno białe, z domieszką czerwonego i żółtego, jak i te bardziej pastelowe, beżowe. Dla dziecka w wieku 6 miesięcy, warto wybrać piszczek o bardziej zdecydowanych barwach, co pozwoli mu łatwiej dostrzec zabawkę. Wzrok 6 miesięcznego dziecka, stale się rozwija i pomimo wzrostu ostrości widzenia w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami, to jednak maluch nadal ma pewne trudności na tym polu. 

Piszczek niemowlęcy - łagodny dźwięk

Jedną z podstawowych funkcji piszczka jest stymulacja słuchu poprzez emisję dźwięku. Decydując się na model znanego producenta, mamy pewność, że dźwięk zabawki został tak dobrany aby bezpiecznie stymulować ten zmysł. Nie jest więc zbyt głośny. Będzie to zaletą, nie tylko dla dziecka, ale również rodziców. 

Piszczek dla niemowlaka z gryzakiem

Wiele modeli poza standardową funkcją, posiada również dodatki. Niektóre z nich mają za zadanie dodatkowo urozmaicić czas - np. dołączona grzechotka a inne mają funkcję bardziej praktyczną. W naszej ocenie bardzo dobrze sprawdza się piszczek z dodatkowym gryzakiem. Dzieci uwielbiają wkładać do ust wszystko co znajdą pod ręką. Szczególnie daje to o sobie znać w trudnym okresie ząbkowania. Kiedy dziąsełka malucha zaczynają go bardzo swędzieć, dobrze kiedy ma on w pobliżu zabawkę która uśmierzy ból i zapewni ukojenie. Takim produktem może być właśnie m.in. piszczek z gryzakiem w formie silikonowego elastycznego elementu (kółeczka, gwiazdki, listka). Dzięki niemu dziecko łatwiej poradzi sobie z załagodzeniem bólu podrażnionych dziąseł. 

Jakie zalety dla rozwoju posiada piszczek niemowlęcy?

  • rozwój koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej
  • nauka związków przyczynowo – skutkowych
  • rozwija motorykę i zdolności manualne
Produkt dodany do ulubionych