Smoczki do butelek Lovi

Marka Lovi dostarcza wysokiej jakości produkty do karmienia noworodka. Butelki Lovi cenione są na wyjątkowy design, skuteczność w walce z kolką i wygodne użytkowanie. Marka Lovi jest szczególnie dumna z opracowanych smoczków do butelek. Smoczki do butelek Lovi zapewniają ochronę odruchu ssania. Jest to niezwykle ważne dla rodziców, którzy chcieliby łączyć dwa sposoby karmienia dziecka - piersią i butelką. Opracowany przez specjalistów firmy Lovi smoczek, nie zaburza odruchu ssania, a tym łatwiej łączyć tak odmienne sposoby karmienia malucha. Smoczki do butelek Lovi, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla noworodka przechodzą szereg wnikliwych badań. Prowadzone są one pod nadzorem medycznym, tak aby wiarygodnie sprawdzić wszystkie cechy smoczka i jego użyteczność w karmieniu niemowlaka. Marka Lovi do swoich butelek przewidziała 6 różnych typów smoczka do butelki. Każdy z nich dedykowany jest dla odpowiedniej grupy wiekowej i charakteryzuje się odpowiednim przeznaczeniem. Znajdziemy więc w tym zestawieniu smoczki dla najmłodszych do mleka, oraz dla nieco starszych dzieci smoczki do kaszki. 

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Smoczki do butelek Lovi dostosowane do wieku

Firma Lovi aby zapewnić dzieciom wypełnienie ich potrzeb opracowała 6 różnych smoczków. Dla ułatwienia doboru odpowiedniego smoczka wprowadzono czytelny podział wiekowy. 

  1. Smoczek MINI - dedykowany dla dzieci od urodzenia. Jeśli z różnych przyczyn mama nie może karmić piersią i dziecko od początku korzysta z butelki do karmienia, to właśnie smoczek mini posiada optymalny przepływ.
  2. Smoczek WOLNY - dedykowany dla dzieci od 3 miesiąca życia
  3. Smoczek ŚREDNI - odpowiedni dla dziecka od 6 miesiąca życia
  4. Smoczek SZYBKI - ostatni poziom smoczka dedykowanego do mleka. Używany najczęściej przez dziecko od 9 miesiąca życia
  5. Smoczek do KASZKI - posiada otwór dostosowany do tego typu pokarmu. Dzięki niemu karmiąc dziecko mlekiem z kaszką, nie występuje blokowanie się pokarmu w końcówce smoczka.
  6. Smoczek TRÓJPRZEPŁYWOWY - dedykowany dla dziecka od 3 miesiąca życia. Umożliwia on regulację szybkości wypływu. Często używany do gęściejszych pokarmów.

rozmiar smoczków do butelek LOVI

Smoczek do butelek Lovi i jego wyjątkowe cechy

Smoczki do karmienia Lovi posiadają wyjątkowy kształt wraz z dynamiczną końcówką. Kiedy dziecko pije mleko, rytm ssania sprawia, że końcówka smoczka wydłuża się i skraca. Ma to dobry wpływ na rozwój mięśni jamy ustnej malucha i aktywuje jego starania.

dynamiczna końcówka smoczka Lovi

Kolka jest przypadłością, która niestety towarzyszy wielu maluchom. Aby jej przeciwdziałać firma Lovi opracowała specjalny system antykolkowy. Nazwano go SUPER vent. Opiera ona się o specjalny otwór w smoczku, którego zadaniem jest odprowadzenie powietrza. Niweluje to ryzyko dostania się pęcherzyków powietrza do brzuszka dziecka.

system SUPER vent firmy Lovi

Dla wygody dziecka firma Lovi dołożyła również starań do opracowanie odpowiedniej podstawy smoczka. Smoczki do butelek Lovi posiadają podstawę z grubszego silikonu. Dzięki temu wargi dziecka mają stabilne oparcie. Również szerokość podstawy dobrano tak aby dziecko przyjmowało prawidłowe ułożenie warg.

podstawa smoczka Lovi

Smoczki do butelek Lovi w badaniach użyteczności

W roku 2007 pod nadzorem medycznym przeprowadzono specjalne badania użyteczności. Zdaniem ekspertów smoczek do karmienia powinien się charakteryzować budową dynamiczną i aktywnie pracować, imitując ssanie pokarmu z piersi mamy. To właśnie te założenia przyświecały specjalistom, którzy pracowali nad optymalnym kształtem smoczka do butelki. Badania potwierdziły:

  • zachowanie rytmu ssania
  • aktywną pracę mięśni warg i języka
  • efektywność ssania

Odpowiednia higiena smoczków do karmienia LOVI

Kupując nowy smoczek, zanim podamy go dziecku, koniecznie warto go odpowiednio przygotować. Producent zaleca przed pierwszym użyciem umieścić smoczek we wrzącej wodzie. Pozwoli to zabić bakterie i pozbyć się niewidocznych dla oka pozostałości poprodukcyjnych. 

W czasie regularnego użytkowania należy pamiętać o systematycznej sterylizacji. Można do tego użyć specjalnych sterylizatorów parowych. Ważne jest również skuteczne domycie smoczków do karmienia i pozbycie się resztek pokarmu, które mogą być pożywką dla bakterii. Nie dozwolone jest natomiast mycie smoczków w zmywarce, gdyż użyte detergenty mogą zniszczyć smoczek. 

Rodzice powinni pamiętać o regularnej kontroli smoczka. Warto go przed karmieniem obejrzeć, szukając uszkodzeń które mogą się pojawić, szczególnie w przypadku starszych dzieci mających już ząbki. 

Produkt dodany do ulubionych