Przewijak dla noworodka i niemowlaka

Kiedy maluszek pojawia się w domu warto zaaranżować przestrzeń tak aby znalazły się w niej wszystkie niezbędne elementy. Oczywiście w przypadku noworodka najważniejsze jest miejsce do spania, w którym w pierwszych miesiącach spędza najwięcej czasu, jednak nie może zabraknąć również miejsca dedykowanego do pielęgnacji. Przewijanie dziecka, to czynność którą musimy wykonywać wielokrotnie w ciągu dnia (i nocy), więc warto aby nie sprawiała ona nam kłopotu. Sprawne przewinięcie maluszka zależy nie tylko od naszych umiejętności, ogromnie pomocne są przy tym artykuły niemowlęce, takie jak przewijak dla dziecka. Odpowiedni przewijak dla niemowlaka, to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim wygoda. W przypadku noworodka i niemowlaka jego podstawową zaletą jest wygodna i miękka powierzchnia, z kolei rodzice zyskują dzięki niemu porządek, komfort podczas przewijania i oszczędność czasu. Przewijak dla niemowląt to produkt bez którego trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie wygodną pielęgnację noworodka. 

Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Przewijak dla niemowlaka - dlaczego warto go kupić?

Przewijanie dziecka to czynność, którą rodzice muszę wykonywać zawsze kiedy dziecko tego potrzebuje. W rezultacie zwykle zachodzi konieczność przewinięcia dziecka, nawet kilkanaście razy dziennie. Oczywiście część osób wykonuje tą czynność w miejscach nie do końca do tego dostosowanych, takich jak tapczan, stół, czy podłoga. Efekt w olbrzymiej większości jest podobny - wcześniej czy później zabrudzone jest wszystko, co zostało do tego użyte i żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się na dedykowany przewijak. Pamiętajmy, że przewijanie dziecka nie zawsze przebiega zgodnie z planem. Zdarza się więc, że maluch sprawi nam niespodziankę, która wyleci z pieluszki. Dlatego tak ważne aby miejsce w którym przewijamy dziecko było wodoodporne i pozwalało na łatwe czyszczenie. W tym zakresie trudno jest znaleźć lepszy produkt niż dedykowany przewijak dla niemowlaka

Jaki przewijak dla noworodka kupić?

Zanim wybierzemy przewijak dla dziecka, warto sprawdzić jaki model spełni nasze potrzeby. Wybór dotyczy zarówno odpowiedniego modelu jak i poszukiwanych przez nas cech bądź funkcjonalności przewijaka.

Rodzaje przewijaków dla niemowląt

W ofercie sklepu dla niemowląt znajdziemy kilka rodzajów przewijaków dla dzieci. Jednym z najczęściej wybieranych jest przewijak niemowlęcy twardy. Podsiada on specjalne usztywnienie, które stabilizuje jego podstawę, umożliwiając tym samym montaż na łóżeczku niemowlęcym.

Kolejnym przewijakiem jest model bez usztywnienia. Przewijak miękki stosowany jest tam gdzie mamy możliwość ułożenia go na twardej powierzchni, czyli podłodze, stole lub komodzie. 

Rodzice często decydują się również na zakup przewijaka podróżnego w formie składanej maty. Doskonale sprawdza się poza domem, kiedy musimy przewinąć dziecko w miejscu w którym nie mamy dostępu do tradycyjnego miejsca do przewijania. Jego ogromną zaletą jest niewielki rozmiar, co pozwala schować go łatwo do torby dla mamy

Jakie właściwości przewijaka niemowlęcego warto sprawdzić przed zakupem?

Materiał 

Przewijak dla noworodka i niemowlaka powinien być wykonany z atestowanych materiałów. Pamiętajmy, że często ma on kontakt z delikatną skórą dziecka, więc nie powinien w żaden sposób jej podrażniać. Wypełnienie przewijaka powinno cechować się odpowiednią jakością. Nie może być go za dużo i musi być odpowiednio elastyczne, tak by zachowywać swoje właściwości przez czas korzystania z przewijaka.

Zabezpieczenia

Przewijając dziecko, często umieszczamy maluszka na pewnej wysokości i mimo, że w przebiegu czynności pielęgnacyjnych nie wolno odstępować dziecka na krok, to jednak wskazane aby przewijak posiadał zabezpieczenia chroniące dziecko przed wypadnięciem. Większość przewijaków dla ochrony malucha posiada odpowiednio profilowane, podwyższone boki. Pełnią one pewną funkcję zabezpieczającą, jednak nie zastąpią zdrowego rozsądku, dlatego podczas przewijania naszej pociechy stale czuwajmy nad maluszkiem. Nie zapominajmy również o prawidłowym montażu przewijaka, tak aby jego podłoże było stabilne i nie mógł się samoistnie przesunąć. 

Łatwość w utrzymaniu czystości

Przewijanie wiąże się często z niezbyt higienicznymi czynnościami, więc musimy być przygotowani na konieczność czyszczenie niektórych elementów przewijaka. Aby było nam łatwiej, przewijak powinien być pokryty materiałem, który nie przepuszcza wilgoci i jednocześnie umożliwia wygodne doczyszczenie. Często przewijaki dla niemowląt, są pokryte tworzywem pcv w formie specjalnej ceratki. Aby ją doczyścić wystarczy zwykle przetrzeć wilgotną szmatką, co stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie i pozwala oszczędzić czas. 

Wielkość przewijaka

Kupując przewijak dla dziecka należy koniecznie sprawdzić jego wymiary. Ma to ogromne znaczenie jeśli przewijak chcemy umieścić na łóżeczku niemowlęcym lub komodzie. Jego długość musi pozwolić na bezpieczny i stabilny montaż. 

Przewijak dla niemowląt - jak z niego bezpiecznie korzystać?

Korzystając z przewijaka dla niemowląt, koniecznie należy zachować kilka zasad bezpieczeństwa:

  • Jedną najważniejszych zasad o której zawsze należy pamiętać, to konieczność stałej opieki nad dzieckiem, kiedy maluch znajduje się na przewijaku. Wszystkie niezbędne nam produkty, z których korzystamy w trakcie przewijania, powinny znajdować się w zasięgu ręki. Dobrze jest więc zaopatrzyć się np. w specjalny organizer do łóżeczka, który pomieści to co niezbędne. Pozostawianie dziecka samego jest bardzo niebezpieczne, bo maluch w pewnym momencie nauczy się przewracać na boczek.
  • Jeśli mocujemy przewijak lub kładziemy go w miejscu docelowym, to sprawdźmy czy jest ono stabilne i zanim położymy dziecko należy zweryfikować, czy przewijak się nie przesuwa. 
  • Dziecko na przewijaku powinno spędzać tylko tyle czasu ile potrzebujemy na pielęgnację. 
  • Przewijak należy montować wyłącznie na bezpiecznej wysokości, która pozwoli nam na wygodne przeprowadzanie czynności pielęgnacyjnych i stałą kontrolę nad maluszkiem. 
  • Przewijak montowany na łóżeczku lub komodzie powinien być wykorzystywany tylko do momentu kiedy dziecko nauczy się przewracać na bok. 

Jak zamontować przewijak dla dziecka?

Przewijak dla dziecka nie wymaga od nas szczególnych zabiegów montażowych. Modele miękkie i turystyczne wystarczy ułożyć na stabilnej, twardej powierzchni. Jeśli został wybrany przewijak z usztywnieniem, to w przypadku montażu na łóżeczku musimy przykręcić do podstawy specjalne ograniczniki. Należy je przykręcić w 4 punktach, w takiej odległości, aby po założeniu na łóżeczko, przewijak nie przesuwał się do przodu lub tyłu. 

Produkt dodany do ulubionych