Falbanka do łóżeczka

Kompletując pościel dla noworodka warto pomyśleć o dodatkach, które co prawda nie są niezbędne, lecz korzystnie wpływają na ogólny wystrój łóżeczka dziecka. Jednym z takich dodatków, o którym nie każdy rodzic pamięta jest falbana do łóżeczka. Kiedy przykryjemy materacyk niemowlęcy prześcieradłem powstaje pod nim pusta nieładna przestrzeń. Falbanka do łóżeczka ma za zadanie zamaskować tą przestrzeń. Falbanka maskująca do łóżeczka ma wysokość ok. 30cm. Jest to rozmiar optymalny na tyle aby ładnie układać się pod materacem i jednocześnie nie brudzić się od podłogi. Falbana pod materac produkowana jest z różnych materiałów. Najczęściej spotkamy jednak te wykonane z czystej bawełny 100%. 

Falbanka ozdobna do łóżeczka ma jeszcze jedną ważną zaletę. Ogranicza ona osadzanie się kurzu pod łóżeczkiem lub na pokrywie szuflady. Są to przestrzenie trudniej dostępne, które sprzątamy rzadziej, dlatego też dbając o zdrowie dziecka warto wyposażyć łóżeczko w falbankę.

Falbana do łóżeczka - kolorystyka

Falbanka do łóżeczka oferowane jest w różnej kolorystyce. Rodzice mogą dzięki temu dobrać jej kolor do pozostałych elementów pościeli niemowlęcej. Ponieważ pościel dziecka charakteryzuje się zwykle bujną kolorystyką, to falbanki oferowane są zwykle w jednolitych kolorach, tak aby dobrze komponowały się z całym zestawem. Znajdziemy więc delikatne pastelowe falbanki w odcieniach błękitnych i różowych, jak i bardziej uniwersalne szarości oraz biele.

Najpopularniejsza cały czas jest tradycyjna falbanka do łóżeczka biała. Wynika to zapewne z faktu, iż rodzice poprzez delikatną kolorystykę dołu łóżeczka pragną zrównoważyć kolorową pościel z ochraniaczem. Biała falbanka doskonale pasuje zarówno do łóżeczka dziewczynki, jak i chłopca.

Rozmiar falbanki do łóżeczka

Falbana maskująca do łóżeczka występuje w dwóch podstawowych rozmiarach, czyli docelowo na łóżeczko o rozmiarze 120x60 oraz 140x70 cm. Zanim ją zakupimy warto dokładnie sprawdzić, który rozmiar falbanki będzie odpowiedni. 

Falbana do łóżeczka - różne rodzaje

Falbanka do łóżeczka niemowlęcego występuje w dwóch opcjach. W zależności od sposobu montażu może to być falbanka pod materac, lub prześcieradło z falbanką do łóżeczka typu 2w1. W naszej opinii jednak dużo praktyczniejsza jest falbana, która montujemy pod materacem. Wynika to z faktu, że prześcieradło dużo częściej wymaga zmiany niż falbanka, która rzadko się brudzi.

Jak zamontować falbankę do łóżeczka?

Falbanka do łóżeczka, jak już wcześniej wspomnieliśmy, montowana jest zwykle pod materacykiem.

Aby ją założyć należy:

  • zdjąć pościel i wyjąć materac niemowlęcy
  • rozłożyć falbankę na szczebelkach podtrzymujących materac
  • ułożyć boczne panele falbanki, tak aby swobodnie zwisały po bokach
  • założyć materac i pozostałe elementy pościeli niemowlęcej

Wykonanie falbany

Kupując falbankę do łóżeczka niemowlęcego warto nabyć produkt wykonany z certyfikowanych materiałów. Jednym z takich certyfikatów jest OKO-TEX Standard 100. Najpopularniejsze są falbanki bawełniane, które są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz atrakcyjne cenowo. 

Falbana do łóżeczka cena

Zakup falbanki do łóżeczka nie jest dużym wydatkiem. Podstawowy jej model można nabyć za około 50 zł. 

Produkt dodany do ulubionych