Czapki dla niemowląt

Główka noworodka to część ciała malucha którą zawsze warto mieć pod szczególną ochroną. Czapka niemowlęca to podstawowy produkt który zapewni odpowiednią ochronę. Czapki dla niemowląt występują w różnej formie. Podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka warto zadbać o ten ważny element garderoby. 

Pokazano 1-24 z 64 pozycji

Jaką czapeczkę dla noworodka wybrać?

Wśród mam maluchów największą popularnością cieszą się dwa modele. Najprostsza to taka którą swobodnie naciągamy na główkę dziecka. Czapeczka ta często nazywana jest smerfetką.

Druga ma formę wiązana pod brodą i posiada swoje niezaprzeczalne zalety, ale może też mieć jedną dużą wadę. Czapka dla noworodka wiązana likwiduje kłopot z ciągłym zsuwaniem się jej z główki. Jeśli maluszek bardzo się wierci to przy nakładanej czapeczce mogą wystąpić sytuacje kiedy co chwilę będziemy musieli mu ją poprawiać. Oczywiście nie jest to zasadą i niektóre maluchy doskonale radzą sobie z nakładanymi czapeczkami. Czapeczka dla noworodka wiązana mimo, iż wygodniejsza dla rodzica to nie zawsze okazuje się równie wygodna dla malucha. Są maluchy którym niezwykle przeszkadzają troczki od czapeczki. Założenie takiej czapki i wyjście z domu bez łez i krzyku graniczy wtedy z cudem. Rodzice muszą wtedy wybierać dla takiego dziecka czapeczki dla noworodka wsuwane. 

Odpowiednia ochrona uszu dziecka

Kupując czapkę niemowlęcą warto zadbać aby odpowiednio chroniła ona uszy dziecka.

Wśród ofert producentów odzieży niemowlęcej warto wypatrywać czapeczki z dodatkowym elementem zasłaniającym uszy. 

Czapka dla malucha dostosowana do pory roku

Czapeczki niemowlęce często dzielone są również odnośnie pór roku. Wyróżnić więc można czapki zimowe, jesienne, wiosenne i letnie. W praktyce producenci oferują najczęściej dwa rodzaje czapek.

Letnia czapeczka dla noworodka

Czapka letnia dla niemowlaka jest cieniutka i delikatna. Wykonana najczęściej z bawełny. Taką czapeczkę bawełnianą rodzice wykorzystują bardzo często jako tzw. czapeczka po kąpieli. Pozwala ona okryć główkę dziecka w pierwszych minutach po kąpieli tak aby zabezpieczyć maluszka przed zimnem i zmianą temperatury. 

Zimowa czapeczka niemowlęca

Czapki zimowe dla niemowląt są już znacznie grubsze i składają się z kilku warstw. Czapka niemowlęca zimowa jest zwykle wiązana. Powinniśmy zwrócić uwagę aby czapka zimowa dla noworodka dokładnie zasłaniała uszy dziecka. 

Odpowiedni rozmiar 

Czapeczka zimowa oraz letnia powinna być dobrana tak aby odpowiednio trzymać się główki maluszka a jednocześnie zbyt mocno nie uciskać. Producenci często podają obwód lub dedykowany rozmiar w odniesieniu do pozostałej odzieży (np. 56,62, 68, 74, itd.).

Kompletując garderobę zimową dla dziecka poniżej 1 roku często poszukiwany jest komplet w skład którego wchodzi czapka i szalik dla niemowlaka, jednakże dla tak małych dzieci zwykle trudno o szaliczek niemowlęcy. Szalik mógłby dodatkowo utrudniać dziecku wygodne ułożenie główki. 

Product added to wishlist