Czapki dla niemowląt

Główka noworodka to część ciała malucha którą zawsze warto mieć pod szczególną ochroną. Czapka niemowlęca to podstawowy produkt który zapewni odpowiednią ochronę. Czapki dla niemowląt występują w różnej formie. Czapka dla niemowlaka może być wsuwana na główkę lub wiązana pod bródką. 

Pokazano 1-24 z 60 pozycji

Wiązana pod brodą ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale może też mieć jedną dużą wadę. Czapka dla noworodka wiązana likwiduje kłopot z ciągłym zsuwaniem się jej z główki. Jeśli maluszek bardzo się wierci to przy nakładanej czapeczce mogą wystąpić sytuacje kiedy co chwilę będziemy musieli mu ją poprawiać. Oczywiście nie jest to zasadą i niektóre maluchy doskonale radzą sobie z nakładanymi czapeczkami. Czapeczka dla noworodka wiązana mimo iż wygodniejsza dla rodzica to nie zawsze okazuje się równie wygodna dla malucha. Są dzieci którym niezwykle przeszkadzają troczki od czapeczki. Założenie takiej czapki i wyjście z domu bez łez i krzyku graniczy wtedy z cudem. Rodzice muszą wtedy wybierać dla takiego dziecka czapeczki dla noworodka wsuwane. 

Wśród ofert dostępnych w sprzedaży znaleźć można czapeczki z dodatkowym elementem zasłaniającym uszy. Popularna jest również czapka z daszkiem dla niemowlaka. Doskonale sprawdza się ona podczas spaceru w słoneczny dzień. 

Czapeczki niemowlęce często dzielone są również odnośnie pór roku. Wyróżnić więc można czapki zimowe, jesienne, wiosenne i letnie. W praktyce producenci oferują najczęściej dwa rodzaje czapek. Czapka letnia dla niemowlaka jest cieniutka i delikatna. Wykonana najczęściej z bawełny. Taką czapeczkę bawełnianą rodzice wykorzystują bardzo często jako tzw. czapeczka po kąpieli. Pozwala ona okryć główkę dziecka w pierwszych minutach po kąpieli tak aby zabezpieczyć maluszka przed zimnem i zmianą temperatury. 

Czapki zimowe dla niemowląt są już znacznie grubsze i składają się z kilku warstw. Czapka niemowlęca zimowa jest zwykle wiązana. Powinniśmy zwrócić uwagę aby czapka zimowa dla noworodka dokładnie zasłaniała uszy dziecka. 

Czapeczka zimowa oraz letnia powinna być dobrana tak aby odpowiednio trzymać się główki maluszka a jednocześnie zbyt mocno nie uciskać. Producenci często podają obwód lub dedykowany rozmiar w odniesieniu do pozostałej odzieży (np. 56,62, 68, 74, itd.).

Kompletując garderobę zimową dla dziecka poniżej 1 roku często poszukiwany jest komplet w skład którego wchodzi czapka i szalik dla niemowlaka, jednakże dla tak małych dzieci zwykle trudno o szaliczek niemowlęcy. Szalik mógłby dodatkowo utrudniać dziecku wygodne ułożenie główki. 

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".