Pościel do łóżeczka dla niemowląt

Pościel dla niemowląt to jeden z pierwszych elementów wyprawki dla noworodka, który pojawia się na liście przyszłej mamy. Jest ona niezwykle ważna, gdyż towarzyszy maluchowi w pierwszych miesiącach przez znaczną część czasu. Prawidłowy sen noworodka i niemowlaka ma ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie malucha, lecz również stymuluje rozwój dziecka. Pościel niemowlęca powinna więc spełniać szereg rygorystycznych wymagań, dzięki którym będziemy mieli gwarancje bezpieczeństwa i komfortu dziecka. Oczywiście nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny, jednak pod tym kątem jest już dużo łatwiej, gdyż wybór pościeli niemowlęcej jest niezwykle szeroki. Pościel jest jednocześnie niezwykle szerokim zagadnieniem, gdyż w jej skład wchodzi wiele niezbędnych produktów, z którymi dziecko ma styczność leżąc w swoim łóżeczku.

Pokazano 1-24 z 376 pozycji

Jakie produkty wchodzą w skład pościeli dla niemowlaka?

Pościel dla noworodka i niemowlaka to nie tylko poszewki. Chociaż to właśnie one najczęściej przychodzą nam na myśl kiedy wymawiamy te słowa. Absolutnie podstawowym zestawem pościeli dla dziecka jest ten składający się z 2 elementów. Będzie to poszewka na poduszeczkę i kołderkę. Oczywiście same poszewki nie wystarczą i tutaj pojawia się kolejny niezbędny element pościeli niemowlęcej. Jest to odpowiednie wypełnienie. Musi ono być oczywiście dopasowane rozmiarem do wymiarów poszewek. W skład wypełnienia wchodzi poduszeczka i kołderka niemowlęca.

Elementem, często kupowanym przez rodziców jest również ochraniacz na szczebelki niemowlęce. Ten produkt z kolei ważne aby był dopasowany do wymiarów łóżeczka. Pozwoli mu to odpowiednio dolegać do boków i chronić dziecko przed zranieniem o szczebelki. Rodzajów ochraniaczy jest niezwykle duża ilość. Mogą one chronić górny fragment łóżka lub zabezpieczać je całe dookoła. 

W łóżeczku niemowlęcym nie może również zabraknąć prześcieradełka. Rozmiar prześcieradła niemowlęcego dopasowany jest do materaca (i łóżka). Może to być zwykłe prześcieradełko z materiału frotte lub jerseyu, lub model nieprzemakalny, ze specjalną membraną nie przepuszczającą wilgoci. Zabezpieczy to materac jeśli z pieluszki wyleci niespodzianka. 

Ostatnim elementem z tych ważniejszych jest rożek niemowlęcy. Również on jest kupowany przez rodziców w ramach kompletowania wyprawki niemowlęcej. Pozwala on zawinąć dziecko i wygodniej (oraz bezpieczniej) je wziąć na ręce. 

Poza podstawowymi elementami również można spotkać dodatki w postaci np. przybornika do łóżeczka lub falbanki ozdobnej. Nie są one niezbędne jednak mają wpływ na funkcjonalność i aspekt wizualny. 

Pościel niemowlęca do łóżeczka i odpowiedni materiał

Wykonanie pościeli niemowlęcej to szczególnie ważna rzecz, która powinna być przez nas sprawdzona przed zakupem. Zdecydowanie najważniejszy jest rodzaj użytego materiału. Skór nowonarodzona dziecka jest wrażliwa na podrażnienia. Niezwykle łatwo też dziecko przegrzać, jeśli stosujemy materiały które nie gwarantują odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsza pościel, musi być przed wszystkim komfortowa i bezpieczna. 

Pościel bawełniana dla niemowląt

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem, na który najczęściej zwracają uwagę rodzice malutkich dzieci jest bawełna. Pościel niemowlęca bawełniana to również kompromis ekonomiczny, bo często kupić ją możemy w atrakcyjnej cenie. Pościel bawełniana wykonana jest z materiału naturalnego. Gwarantuje ona dobrą cyrkulację powietrza i jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Zaletą jest również mnogość atrakcyjnych wzorów. Jest to pościel często zdobione przez urocze nadruki. Każda mama ma więc możliwość łatwego wyboru odpowiedniego wzoru.

Pościel muślinowa dla niemowląt

Pościel wykonana z muślinu to kolejny rodzaj szczególnie przez nas polecany. Muślin jest tkaniną bawełnianą o luźnym splocie. Jest on równocześnie niezwykle delikatny i przyjemny w dotyku. Zapewnia doskonałe warunki do spania. Cechuje się również dobrą chłonnością, nie pozwalając dziecku na przepocenie. Pościel muślinowa wysoką najwyższą jakość przypłaca niestety również wyższą ceną. Jest to również rodzaj pościeli niemowlęcej dla rodziców gustujących w stylistyce skandynawskiej, gdyż ten materiał jest jednobarwny, bez kolorowych nadruków. 

Pościel niemowlęca bambusowa

Pościel dla niemowląt bambusowa wykonywana jest z niezwykle szlachetnej tkaniny. Zaletą podobnie jak w przypadku muślinu jest niezwykła delikatność. Pościel bambusowa cechuje się również wszystkimi zaletami włókien bambusowych, czyli jest antybakteryjna i posiada właściwości termoregulacyjne. 

Rozmiar pościeli niemowlęcej

Wybierając pościel dla noworodka mamy możliwość wyboru dwóch wiodących rozmiarów. Określają one rozmiar kołderki, gdyż poduszka w obu jest identyczna (60x40cm)

Pościel niemowlęca 90x120 cm

To rozmiar mniejszy, jednak na tyle duży, aby doskonale posłużyć przez dłuższy okres czasu. Jest to rozmiar popularny wśród rodziców posiadających łóżeczko 120x60cm.

Pościel niemowlęca 100x135cm

Większy rozmiar wybierany przez rodziców starszych dzieci, lub osoby które wolą aby komplet posłużył dłużej. Rozmiar ten doskonale będzie pasował do łóżeczek o rozmiarze 140x70cm.   

Pościele do łóżeczka 120x60

Rozmiar łóżeczka 120x60cm, jest wybierany przez większość rodziców przygotowujących wyprawkę dla noworodka. Pomimo, iż fakt ten nie ma bezpośredniego znaczenia dla zakupu takich elementów pościeli jak poszewki, czy śpiworek, to jednak w przypadku wielu innych, świadomość rozmiaru tego produktów jest niezwykle ważne. Wielkość łóżeczka wpływa bezpośrednio na wybór materaca, więc jego zakup lepiej odłożyć na czas w którym łóżeczko niemowlęce będzie już zakupione. Ta sama sytuacja dotyczy np. prześcieradła, czy ochraniacza na szczebelki. Owszem, czasami znajdziemy uniwersalne modele ochraniaczy, czy ostatecznie większe prześcieradło można ułożyć na mniejszym materacu, jednak efekt wizualny z pewnością nie będzie taki jak sobie wymarzyliśmy. 

Zakup pościeli niemowlęcej - osobno czy w zestawie?

Szukając pościeli dla noworodka, mamy możliwość zakupu produktów osobno lub w ramach jednego większego zestawu. Rodzice najczęściej jednak korzystają z możliwości indywidualnego doboru poszczególnych elementów pościeli. Pozwala to tworzyć wyjątkowe zestawy. Najpopularniejszymi zestawami są więc komplety 3 elementowe, w skład których wchodzą poszewki oraz ochraniacz na szczebelki. Mamy wtedy wolną rękę w doborze kolorystyki pozostałych elementów, oraz czas na zastanowienie się co w pokoiku noworodka będzie niezbędne. 

Kołderka czy śpiworek dla niemowlaka?

Szukając pościeli niemowlęcej, warto również rozważyć zakup śpiworka. Jest to produkt szczególnie polecany w miesiącach zimowych. Doskonale sprawdza się on również w przypadku dzieci, które uwielbiają się rozkopywać w nocy. Wiele mam maluchów martwi się wtedy, że dziecko odkryje się i przeziębi. Rozwiązaniem jest właśnie śpiworek, który nie pozwala dziecku na odkrycie wrażliwych na zimno części ciała. Daje nam on gwarancje, że dziecko komfortowo prześpi noc.

Produkt dodany do ulubionych