Rożek velvet

Rożek velvet to produkt w jakości premium, który jest dedykowany dla wymagających rodziców. Wykonywany jest dwustronnie z tkaniny bawełnianej i dzianiny velvet, co pozwala używać tego typu rożka na dwa sposoby. Rożek velvet zapewnia dziecku delikatność i komfort. Jest produktem, dzięki któremu maluch czuje ciepło i przyjemne otulenie. Dla rodziców z kolei stanowi ułatwienie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Może też on być zbawienny dla bliskich, którzy rzadko mają do czynienia z tak małym dzieckiem, a chcieli by wziąć nowego członka rodziny na ręce. Rożki velvet szyte są z atestowanych materiałów, które są niezwykle delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. Ogromne znaczenie w przypadku tego typu rożków ma ich wyjątkowa estetyka. Wykonywane są tak aby sprostać wymaganiom każdego rodzica. 

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Potrzeba otulenia towarzyszy maluszkowi od pierwszych dni. Noworodek przychodząc na świat musi zmierzyć się z zupełnie nowymi warunkami. Często dla tak małego dziecka jest to przytłaczające, więc warto sprawić aby aklimatyzacja przebiegała łagodnie. Rożek niemowlęcy, jest produktem, który za sprawą delikatnego otulenia działa na dziecko kojąco i uspokajająco. Jego stosowanie będzie dobrym uzupełnieniem dla tradycyjnego otulacza niemowlęcego. Szukając produktu najwyższej jakości warto rozważyć zakup rożka z dzianiny velvet. Doskonale sprawdzi się już od pierwszych dni więc dla wielu rodziców jest to jeden z elementów wyprawki dla noworodka.  

Dlaczego warto kupić rożek velvet?

Tym co sprawia, że velvet jest tak popularny jest jego niepowtarzalna miękkość. Swoją strukturą przypomina aksamit. Miękkość zawdzięczamy budowie materiału, na którą składa się krótki włos poliestrowy. Velvet spotykamy w wersji gładkiej i pikowanej. Zarówna jedna jak i druga opcja różni się wyłącznie wizualnie, a wybór zależy od tego która z nich bardziej nam się podoba. W przeciwieństwie do rożka muślinowego, rożek velvet częściej wybierany jest w miesiące chłodne, kiedy zależy nam na zapewnieniu dziecku większej ilości ciepła.

Wypełnienie rożka velvet

Wypełnienie jest niezwykle ważnym elementem, który odpowiada zarówno za miękkość końcowego produktu oraz za izolację termiczną. 

Rożek velvet posiada wypełnienie w postaci włókniny silikonowej. Mocowana ona jest dokoła rożka, tak aby podczas prania nie doszło do jej przesunięcia. Włóknina jest materiałem antyalergicznym. 

Rożek niemowlęcy velvet - praktyczne zapięcie

Dla wygody rodziców, rożki velvet posiadają najczęściej zapięcie w postaci rzepu. Pozwala on szybko zabezpieczyć rożek przed rozpięciem i dodatkowo zapewnia podstawową regulację, tak aby to rodzic decydował o tym jak ciasno zawinięty jest rożek.  

Rożki velvet dla chłopca i dziewczynki

Materiał velvet występuje w szerokiej kolorystyce. Rodzice wybierać mogą w tradycyjnych odcieniach różu i błękitu oraz bardziej oryginalnych barwach, takich jak butelkowa zieleń, czy jeans. Niesłabnącą popularnością cieszy się również uniwersalna szarość. Doskonałym uzupełnieniem dzianiny velvet jest bawełna pościelowa. Dzięki niej rożek jest ozdobiony uroczymi nadrukami na których możemy zobaczyć zarówno urocze motywy z fauny i flory, jak i popularne gwiazdki, groszki lub kropeczki. 

Bawełna i velvet 

Rożki velvet mają budowę dwustronną. Jedną ze stron stanowi velvet, a na drugiej znajduje się bawełna. Pozwala nam to używać rożka naprzemiennie. 

Różne zastosowania dla rożka velvet

Czasami zakup rożka rodzi wątpliwości dotyczące czasu jego przydatności. Mamy obawiają się, że rzadko będzie potrzebny i szybko trafi w kąt. Nic bardziej mylnego! Rożek velvet poza podstawową funkcją otulania maluszka, często wykorzystywany jest również w innej roli. 

Po rozłożeniu rożek sprawdzi się jako ciepła kołderka. Dość duży rozmiar umożliwia komfortowe przykrycie dziecka. Może on w ten sposób zastąpić w wielu sytuacjach tradycyjny kocyk niemowlęcy. Elastyczne wypełnienie silikonowe doskonale układa się, co umożliwi dobre otulenie maluszka.

Inną formą wykorzystania rożka, będzie użycie jako matę do zabawy. Wystarczy rozłożyć go na podłodze, by stworzyć dla dziecka bezpieczne miejsce do zabawy. Rożek nie tylko chroni dziecko przed urazami, ale również zapewnia izolację od chłodnej podłogi. 

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych