Poduszki do wózka

Poduszka do wózka, to jeden z tych elementów dodatkowych, który bezpośrednio wpływa na poprawę komfortu maluszka. Oferowane są w różnych kształtach i w zależności od modelu, mogą być używane zarówno w wózku głębokim jak i spacerowym. Dla rodziców którzy zwracają uwagę na oryginalny wygląd, zaletą będzie z pewnością dostęp do szerokiej kolorystyki i ciekawych wzorów. Szczególnie popularnymi poduszkami do wózka, są specjalne poduszki antywstrząsowe. Poduszka motylek doskonale amortyzuje wstrząsy, chroniąc delikatną główkę dziecka przed urazami. W przypadku noworodków i niemowląt na wczesnym etapie rozwoju, mięśnie i kręgosłup są na tyle słabe, że nawet niewielki uraz mógłby prowadzić do pojawianie się wad postawy. Jeśli więc chcesz zapewnić dziecku najlepsze warunki podczas spacerów i podróży, wybierz dla malucha odpowiednią poduszkę do wózka.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Obserwując popularność tego produktu i pozytywne recenzje płynące od mam z całego świata, możemy z całą pewnością stwierdzić, że poduszka do wózka to produkt godny zakupu. Co warto o nich wiedzieć?

Poduszki do wózka - rodzaje

Dla zapewnienia dziecku dodatkowej ochrony stworzono specjalne poduszki, których głównym zadaniem jest skuteczna amortyzacja. W zależności od rodzaju wózka i potrzeb dziecka, w ofercie sklepu znajdziemy kilka rodzajów poduszek do wózka. 

Poduszka klin do wózka

Analogicznie jak w przypadku poduszek klin do łóżeczka, przewidziano podobny model poduszki w rozmiarze dostosowanym do szerokości gondoli. Trójkątna konstrukcja oparcia pozwala delikatnie unieść górną cześć ciała dziecka. Zachowany w ten sposób kąt nachylenia, jest bezpieczny dla niemowlaka i jednocześnie zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku skłonności do ulewania się. Wnętrze poduszki stanowi specjalna pianka a poszewka uszyta jest najczęściej z bawełny. 

Poduszka antywstrząsowa motylek

W przypadku maluszków u których dopiero kształtuje się odpowiednia siła mięśni i stabilność kręgosłupa, wstrząsy mogą źle wpływać na ogólny rozwój. Dlatego też, zakup poduszki antywstrząsowej bardzo często polecany jest już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka. Poduszka za sprawą charakterystycznego wyglądu, bardzo często nazywana jest motylkiem. Poduszka motylek dedykowana jest przede wszystkim do wózków spacerowych, lecz równie często może być stosowana w innych sytuacjach. Dodatkową zaletą stosowania tej poduszki, jest pozycjonowanie główki niemowlaka i wsparcie malucha w utrzymaniu prawidłowej pozycji. 

Kiedy używać poduszki motylek?

  • w wózku spacerowym
  • do amortyzacji główki w foteliku samochodowym
  • podczas karmienia piersią
  • osłona główki podczas przewijania

Ponieważ wskazane jest aby dziecko w początkowym okresie leżało przede wszystkim na płaskiej powierzchni, to poduszka motylek nie powinna być używana na co dzień np. w łóżeczku. 

Poduszka profilowana

Ciekawym produktem, który coraz częściej wybierany jest przez rodziców maluszków, są specjalne profilowane poduszeczki niemowlęce. Zabawny kształt poduszki, przypominający główkę misia, dodaje uroku i atrakcyjnie prezentuje się w wózku maluszka. 

Poduszka antywstrząsowa motylek - wygodna i bezpieczna podróż

Kiedy noworodek przychodzi na świat rodzice muszą szczególnie uważać podczas codziennej pielęgnacji na główkę maluszka. Słabo rozwinięte mięśnie nie pozwalają dziecku na swobodne utrzymanie główki i musi ona, podczas wielu czynności, być podtrzymywana np. podczas karmienia dziecka lub noszenia na rękach. Brak właściwej asekuracji odcinka szyjnego kręgosłupa, dziecko mogłoby doznać urazu. 

Duże ryzyko istnieje również w czasie podróży autem. Przeciążenia w samochodzie, szczególnie w czasie hamowania, są bardzo niebezpieczne. Podróże autem często sprawiają, że dzieci szybko zasypiają. Nawet w przypadku starszego dziecka, podczas snu, głowa może ułożyć się w niewłaściwej pozycji, która grozi urazem. Poduszka poprawia komfort dziecka i dodatkowo pozycjonuje jego główkę, w bardziej bezpiecznym ułożeniu.

Poduszka do wózka - od kiedy można ją stosować?

Większość poduszek do wózka, może być stosowana już od urodzenia maluszka. Ich specjalny kształt sprawia, że główka maluszka jest dobrze zabezpieczona, a kąt uniesienia głowy bardzo mały, więc bezpieczny dla zdrowia malucha. Warto jednak pamiętać, aby nie nadużywać ich stosowania i sięgać po nie, tylko wtedy kiedy ich zastosowanie jest wskazane (np. ryzyko wstrząsów dla główki). 

Jakie poduszki do wózka warto kupić?

Szukając poduszki do wózka warto zwrócić uwagę na rodzaj użytych materiałów. Wypełnienie powinno być antyalergiczne, zapewniające jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. 

W przypadku obszycia poduszki do wózka, zdecydowanie najpopularniejszym materiałem jest bawełna. Jest delikatna i miękka a dodatkowo łatwo utrzymać ją w czystości. Jeśli tylko jest taka możliwość warto wybrać model ze zdejmowaną poszewką, co ułatwia pranie. W przypadku modelu, który pierzemy w całości, dla zachowania kształtu i właściwości, koniecznie należy zapoznać się z sugestiami producenta dotyczącymi pielęgnacji. 

Ciekawą propozycją są również poduszki wykonane dwustronnie. Połączenie takich materiałów, jak bawełna i np. plusz minky czy velvet, daje rodzicom możliwość wyboru preferowanej strony. 

Poduszki do wózka również jako element zestawu

Zarówno poduszka motylek, jak i profilowana, może być zakupiona jako pojedynczy produkt i w ramach większego zestawu. Poduszka motylek często sprzedawana jest w komplecie z wkładką do wózka spacerowego

Rodzice maluszków często preferują również komplety z kocykiem niemowlęcym. Tego typu zestaw zapewnia dziecku wygodny sen i ciepło.

Urocze wzory

Poduszki do wózka nie muszą być nudne. Większość z nich oferowana jest w uroczych wzorach. Nadruk który pojawia się na nich może przestawiać zarówno sympatyczne zwierzaki, jak i cały czas modne kwiatowe wzory.

Produkt dodany do ulubionych