Śpiworek do wózka

Śpiworek do wózka to doskonałe rozwiązanie, które zapewni Twojemu dziecko komfortowe warunki podczas spaceru. Szczególnie zimą i jesienią warto zwrócić większą uwagę na odpowiednie zabezpieczenie dziecka przed utratą ciepła. Oczywiście niskie temperatury potrafią działać odstraszająco, jednak nie stanowią one przeszkody dla spaceru i okazji dotlenienia się pod warunkiem odpowiedniego przygotowania się. Dziecko podczas spaceru większość czasu spędza w pozycji nieruchomej, co niestety sprzyja szybszemu wyziębieniu. Śpiworek do wózka ma za zadanie temu przeciwdziałać. Część rodziców wybiera tradycyjny kocyk niemowlęcy lub pościel do wózka, jednak użycie dedykowanego do wózka śpiworka ma szereg zalet, o których warto wiedzieć. Jedną z najważniejszych jest szczelne i dokładne osłonięcie dziecka od niesprzyjających warunków. Bez różnicy, czy zmagamy się ze śniegiem, wiatrem, czy deszczem, dobrze dobrany śpiworek do wózka będzie stanowił doskonałą ochronę zarówno zimą jak i jesienią. 

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Czy warto kupić śpiworek do wózka?

W ofercie sklepów dla niemowląt, pojawia się coraz więcej produktów których głównym celem jest zapewnienie dziecku i rodzicom komfortu. Pomimo, iż do niedawna wiele mam radziło sobie bez śpiworka do wózka, to obecnie coraz więcej osób je wybiera. Zwykle już pierwszy spacer z maluszkiem dobitnie pokazuje, że jest to doskonały zakup. Dzięki niemu, każda jesienna i zimowa wyprawa z wózkiem może odbyć się w komfortowych warunkach.

Śpiworek do wózka doskonale sprawdza się również podczas bardziej aktywnych spacerów, kiedy następują dynamiczne zmiany temperatury otoczenia. Wchodząc z dworu np. do sklepu mamy możliwość łatwo odpiąć lub odsłonić wierzchnią warstwę, tak by nie doprowadzić do przegrzania lub przepocenia dziecka. 

Śpiworki do wózka wspaniale sprawdzają się w przypadku bardziej ruchliwych maluchów. W sytuacji w której kołderka lub kocyk potrafią się co chwilę zsuwać i musimy to nieustannie kontrolować, to śpiworek do wózka jest zawsze na miejscu i chroni dziecko.

Śpiworek do wózka zimowy

Spacer z niemowlakiem zimową porą potrafi być wymagającym przedsięwzięciem. Oczywiście warto unikać bardzo niskich temperatur i ostrego powietrza, więc nie wskazane jest wychodzenie z maluchem, kiedy temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Oczywiście zanim zdecydujemy się na regularne spacery warto przeprowadzić hartowanie maluszka w postaci tzw. werandowania. Polega ono na krótkich sesjach przy otwartym oknie. Pozwoli to dziecku oswoić się z zimowymi warunkami. Pamiętajmy, że również do werandowania koniecznie należy malucha przygotować i zawsze odpowiednio do temperatury zewnętrznej, ubrać dziecko. 

Zima to pora roku, kiedy śpiworek do wózka jest szczególnie potrzebny. Nic nie zapewnić niemowlakowi tak komfortowych warunków jak on. Warto aby śpiworek do wózka zimowy charakteryzował się odpowiednimi cechami. Przede wszystkim powinien posiadać warstwę zewnętrzną nieprzemakalną. Dla zapewnienia dostatecznej osłony przed wiatrem, śpiworek powinien mieć zwartą konstrukcję, która dokładnie osłania dziecko od szyi po stópki.

W porze zimowej istotny jest również wybór grubości śpiworka. Odpowiednie wypełnienie zapewni dziecku ciepło nawet w bardzo chłodne dni. Popularne są modele ocieplane 100% naturalną owczą wełną, które są niezwykle miłe w dotyku i zarazem niezwykle ciepłe.

Śpiworek do wózka a wiek dziecka

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu warto sprawdzić dla jakiego wieku maluszka jest dedykowany. Unikniemy wtedy sytuacji w której zakupiony produkt posłuży dziecku krótko. Rodzice coraz częściej decydują się na śpiworki do wózka, które "rosną" razem z dzieckiem. Tego typu rozwiązane pozwala dopasować wielkość śpiworka do potrzeb i wieku dziecka. Najczęściej odbywa się to za sprawą suwaków, które pozwalają dołożyć do bazowego fragmentu materiału dodatkowy element i w ten sposób wydłużyć cały śpiworek. 

Kiedy kupić śpiworek do wózka?

Jak już wcześniej wspomniano, śpiworek do wózka jest produktem, który najczęściej kupowany jest z myślą o zimie i jesieni. To właśnie te pory roku najczęściej determinują potrzebę jego zakupu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby śpiworek do wózka stał się jednym z elementów wyprawki dla noworodka. Jeśli nasze dziecko przyjdzie na świat zimą, zakup śpiworka będzie doskonałym pomysłem, gdyż często okazuje się, że rodzice używają go już podczas powrotu mamy i maluszka ze szpitala po porodzie. Warto nadmienić, że większość śpiworków do wózka, jest tak przygotowanych przez producentów, że doskonale sprawdzają się również po zamontowaniu w foteliku samochodowym. Rodzice, których pociechy rodzą się latem, mogą pozwolić sobie na odłożenie tego zakupu do przełomu lata i jesieni. 

Śpiworki do wózka jako produkt uniwersalny

Kiedy przeglądamy ofertę śpiworków do wózka, łatwo można dostrzec, że niektóre modele posiadają dodatkowe elementy. Jednym z najbardziej charakterystycznych są specjalne wycięcia na pleckach śpiworka. W czasie użytkowania go z wózkiem głębokim są one całkowicie zbędne. Są to otwory które służą do przeprowadzenia pasów, obecnych w wózkach spacerowych i fotelikach. Dzięki nim mamy możliwość użycia śpiworka, również w tych produktach, co czyni z niego produkt niezwykle uniwersalny i praktyczny. Wycięcia na pasy pozwalają wygodnie zamontować śpiworek i przede wszystkim zapewnić dziecku bezpieczeństwo. 

Zakup śpiworka, który dostosowany jest do wielu artykułów niemowlęcych pozwala oszczędzić i zapewnić dziecku komfort w każdej sytuacji. 

Zapięcie śpiworka do wózka

Jest to element na który podczas zakupu warto zwrócić szczególnie dużą uwagę. Ma to bardzo znaczny wpływ na późniejszy nasz komfort i wygodę dla dziecka. Zdecydowanie warto wybrać model śpiworka pozwalający rozpiąć go w całości. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zarówno łatwego wyjęcia dziecka, jak i włożenia. Oszczędzimy tym maluszkowi niepotrzebnego stresu i ułatwimy sobie również czynności pielęgnacyjne. 

Ciekawą możliwość dają również śpiworki, które pozwalają na całkowite odpięcie góry. Rodzice mogą wtedy wykorzystać dolny fragment jako podkład. 

Wzory śpiworków

W tym zakresie rodzice mają wiele możliwości do wyboru. W zależności od tego, czy ma to być śpiworek do wózka dla dziewczynki lub śpiworek do wózka dla chłopca, możemy zdecydować się na dedykowaną kolorystykę lub tzw. unisex. Część rodziców szuka śpiworka, który jak najlepiej dopasuje się do posiadanego modelu wózka, a inni stawiają na uniwersalność. Przykładem są tutaj szare i beżowe uniwersalne odcienie, które co roku wybiera wiele mam. 

Produkt dodany do ulubionych