Rożek minky

Rożek minky jest produktem, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ceniony przez rodziców, którzy szukają czegoś innego niż wyłącznie tradycyjna bawełna. Jest jednym z podstawowych elementów wyprawki niemowlęcej. Rożek to doskonały produkt dla noworodków, które uwielbiają być tulone. 

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Jak uszyty jest rożek minky?

Rożek minky szyty jest dwustronnie. Jedna ze stron jest bawełniana, a druga wykonywana z pluszu minky. Rożki minky posiadają również wszyte wypełnienie w postaci włókniny. Nadaje ona produktowi miękkości. Zaletą rożków minky jest przygotowywanie ich do użytkowania w sposób dwustronny. Rodzic mam możliwość wyboru materiału który będzie miał styczność ze skórą malucha. Może to być uzależnione np. od temperatury powietrza.

Jak zapinany jest rożek minky?

W ofercie sklepu znaleźć można zarówno najpopularniejsze zapięcia na rzep, jak i modele wyposażone w wiązane szarfy. Wybór wiązania zależny jest od preferencji rodzica. 

Czy rożek minky jest usztywniany?

Zwykle rożki uszyte z pluszu minky nie posiadają oddzielnych usztywnień. Model ten sam w sobie ze względu na strukturę materiału zachowuje odmiennie od zwykłego, wyłącznie bawełnianego odpowiednika. Można uznać, że rożek minky w kontekście swojej sztywności jest produktem pomiędzy tradycyjnym rożkiem usztywnianym a zupełnie miękkim rożkiem bawełnianym. 

Jak prać rożek minky?

Warto stosować się do zalecań producenta. Jeśli metka została wycięta lub nie widzimy dokładnie oznaczeń to można zastosować przepis jak poniżej:

  • prać w całości w pralce w temperaturze 30ºC,
  • program delikatny, nie przekraczać - 800 obr. wirowania,
  • prasować bawełnianą tkaninę w temperaturze do 110 st. C.,
  • stosować delikatne środki piorące,
  • nie stosować wybielaczy,
  • nie suszyć w suszarce bębnowej.
Produkt dodany do ulubionych