Rożek minky

Rożek minky jest produktem, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ceniony przez rodziców, którzy szukają czegoś innego niż wyłącznie tradycyjna bawełna. Rożek jest jednym z podstawowych elementów wyprawki niemowlęcej. To doskonały produkt dla noworodków, które uwielbiają być tulone. Rożek minky jest produktem 2w1, więc rodzice mogą cieszyć się zarówno zaletami materiału minky, jak i naturalnej bawełny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zawijać maluszka w rożek minky na przemian, z jednym i drugim materiałem wewnątrz, co będzie dla dziecka źródłem zupełnie innych odczuć. 

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Rożek minky - pluszowe otulenie

Kiedy noworodek przychodzi na świat, staramy się zapewnić dla niego to co najlepsze. Szukamy więc produktów wyjątkowych, dzięki którym dziecko poczuje się bezpiecznie i wygodnie. To właśnie jeden z powodów, dla którego wielu rodziców wybierać rożek minky. 

Minky jest rodzajem pluszu, który zdobył niezwykłą popularność wśród rodziców maluszków. Jest to rodzaj tkaniny wykonanej z mikrofibry poliestrowej. Jego zaletą jest niezwykła miękkość i bardzo pozytywne odczucia podczas kontaktu ze skórą. Rożki minky cechują się efektownym wyglądem. Odpowiadają za to zarówno soczyste kolory minky, jak i ciekawa struktura tego materiału. Minky najczęściej kojarzony jest z charakterystycznymi wypustkami, które pokrywają go na całej powierzchni. Poza efektem wizualnym dla rożka minky, wypustki te mają również znaczenie sensoryczne. Dziecko poprzez dotyk rozwija swoje zmysły i wspaniale sprawdzają się w tym właśnie rożki minky. 

Jednak minky to nie tylko wypustki. Coraz częściej spotykamy rożki minky w których stosowane są tkaniny polarowe z minky w postaci gładkiej lub pikowanej. 

Rożki minky są w pełni bezpieczne dla noworodka. Stosowane w nich tkaniny posiadają stosowane certyfikaty. Świadczą one o tym że plusz minky pozbawiony jest szkodliwych pierwiastków i zawartości metali ciężkich.

Jak uszyty jest rożek minky?

Rożek minky szyty jest dwustronnie. Jedna ze stron jest bawełniana, a druga wykonywana z pluszu minky. Rożki minky posiadają również wszyte wypełnienie w postaci włókniny. Nadaje ona produktowi miękkości i zapewnia odpowiednią izolację termiczną. Zaletą rożków minky jest przygotowywanie ich do użytkowania w sposób dwustronny. Rodzic ma możliwość wyboru materiału który będzie miał styczność ze skórą malucha. Może to być uzależnione np. rodzaju odzieży noworodka lub chęci zapewnienia mu cieplejszego otulenia.

Rożek minky - wypełnienie

W rożku minky, podobnie jak w przypadku innych tego typu produktów, znajdziemy najczęściej włókninę silikonowa. Spełnia ona funkcje izolacyjną i nadaje również odpowiednie miękkości. Zaletą włókniny silikonowej są jej właściwości antyalergiczne.

Jak zapinany jest rożek minky?

W ofercie sklepu znaleźć można zarówno najpopularniejsze zapięcia na rzep, jak i modele wyposażone w wiązane szarfy. Wybór wiązania zależy od preferencji rodzica. Z uwagi, że rożek minky może być używany dwustronnie, często producenci dołączają do rożka, mały element, który zasłania aktualnie nie używany rzep. 

Czy rożek minky jest usztywniany?

Zwykle rożki uszyte z pluszu minky nie posiadają oddzielnych usztywnień. Model ten sam w sobie ze względu na strukturę materiału zachowuje się odmiennie od zwykłego, wyłącznie bawełnianego odpowiednika. Można uznać, że rożek minky w kontekście swojej sztywności jest produktem pomiędzy tradycyjnym rożkiem usztywnianym, a zupełnie miękkim rożkiem bawełnianym. Stosowanie dodatkowych usztywnień w rożku minky zwykle nie jest potrzebne. 

Jak prać rożek minky?

Warto stosować się do zalecań producenta. Jeśli metka została wycięta lub nie widzimy dokładnie oznaczeń to można zastosować przepis jak poniżej:

  • prać w całości w pralce w temperaturze 30ºC,
  • program delikatny, nie przekraczać - 800 obr. wirowania,
  • prasować bawełnianą tkaninę w temperaturze do 110 st. C.,
  • stosować delikatne środki piorące, które dedykowane są od 1 dnia życia,
  • nie stosować wybielaczy,
  • nie suszyć w suszarce bębnowej.

Rożki dla niemowląt minky - wzory

Za sprawą połączenia dwóch różnych rodzajów materiałów, ilość wzorów rożków minky jest ogromna. Producenci chętnie tworzą różne zestawienia i korzystają z nasyconej kolorystyki pluszu minky. W przypadku bawełny, chętnie stosowane są motywy przestawiające sympatyczne zwierzątka. Ogromną popularnością cieszą się również wszelkie motywy kwiatowe. Popularne są tradycyjne odcienie różowe i niebieskie, oraz uniwersalna szarość. 

Produkt dodany do ulubionych