Mata antypoślizgowa do wanny dla dzieci

Mata antypoślizgowa do wanny dla dzieciMata antypoślizgowa do wanny, wanienki i prysznica

Aby kąpiel dziecka przebiegała bezpiecznie warto zaopatrzyć się w produkt, który będzie chronił przed poślizgnięciem się malucha. Mata antypoślizgowa do wanny dla dzieci produkowana jest w rozmiarach, które doskonale dopasujesz do swoich potrzeb. Łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Szukając maty dla dziecka możemy wybierać wśród szerokiego wyboru kolorów, lub zdecydować się na model zdobiony atrakcyjnym wzorem. 

Mata antypoślizgowa do wanny dla dzieci - sposób na bezpieczną kąpiel

Kąpiel z dzieckiem jest czynnością pielęgnacyjną, którą przeprowadzamy dość często. Obawy rodziców towarzyszące kąpieli związane są najczęściej z troską o bezpieczeństwo dziecka. Wanna lub prysznic to miejsce gdzie łatwo o nieuwagę i wypadek związany ze śliską powierzchnią. W celu zapewnienia dziecku możliwie najlepszych warunków do kąpieli warto posiadać specjalna matę antypoślizgową. Jest na tyle uniwersalna że może być ona montowana zarówno w wannie jak i prysznicu. 

Czy mata antypoślizgowa do wanny lub prysznica jest potrzebna dziecku?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy baczne oko rodzica podczas kąpieli....jednak niestety to właśnie łazienka jest miejscem wielu nieprzyjemnych sytuacji. Wiele z nich związanych jest  z poślizgnięciem się i upadkiem. Obecność wody i idealnie gładkiej powierzchni wanny mogą być niezwykle niebezpieczne. Tymczasem prostym rozwiązaniem może być właśnie montaż odpowiedniej maty kąpielowej. Skutecznie minimalizuje ona ryzyko wypadku związanego ze śliską powierzchnią. Oczywiście warto pamiętać, że mimo obecności maty rodzic powinien czuwać w łazience cały czas. 

W celu dokładnego wysuszenia dziecka po kąpieli warto stosować ręcznik kąpielowy z kapturkiem lub okrycie kąpielowe.

Jak zamontować matę antypoślizgową?

Montaż maty antypoślizgowej do wanny nie sprawi kłopotu nawet osobie, które będzie z tym miała do czynienia po raz pierwszy. Spód maty pokryty jest dużą ilością przyssawek, które zabezpieczają produkt przed przesunięciem. Montaż maty polega na uzupełnieniu wanny lub brodzika wodą i równomiernym przyciśnięciu maty do powierzchni w wybranym miejscu. Dociśnięcie maty usuwa pęcherzyki powietrza i odpowiednio mocuje matę.

Maty antypoślizgowe do wanny - rozmiar

Warto wybrać tą która będzie pasowała do posiadanej wanienki. Mata do wanny dużej (ponad 80cm) posiada rozmiar ok. 70x35cm. Jeśli potrzebujemy matę na mniejsza powierzchnię możemy wybrać produkt o długości ok. 55cm. 

Użytkowanie maty kąpielowej antypoślizgowej

Przed pierwszą i po każdej kąpieli matę należy umyć w ciepłej wodzie. Warto dodać również odrobinę mydła dziecięcego. Pozwoli to z nowej maty dokładnie zmyć pozostałości poprodukcyjne.  Mata po kontakcie z woda powinna być wypłukana i pozostawiona do wyschnięcia. Prawidłowa konserwacja maty sprawi, że będzie ona służyła dziecku wiele lat.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych