Nocniki

nocnik krzesełko z pozytywką dla niemowlątNocniki dla chłopców i dziewczynek

W pewnym momencie życia naszego dziecka przychodzi etap nauki sadzania na nocnik. Warto zacząć naukę w miarę wcześnie aby później nie było z tym problemów. I tutaj pojawia się pytanie jaki nocnik dla niemowlaka wybrać i który będzie dla niego najbardziej odpowiedni.
W naszej ofercie mamy tradycyjne nocniki jak również nocnik krzesełko nazywany tak z racji swojego kształtu. Zarówno jedne jak i drugie na pewno będą spełniały swoją funkcję. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się nocniki ,,krzesełko". Lekarze specjaliści sugerują, że dziecko woli pozycję siedzącą i łatwiej uczy się siusiania na tego typu nocnik. Oczywiście wybór należy do rodziców. Nocniki są uniwersalne bez względu na to czy ma to być nocnik dla chłopców czy nocnik dla dziewczynek konstrukcyjnie wykonane są tak samo z jednym małym wyjątkiem. Oczywiście kupując nocnik dla chłopca w kształcie krzesełka zwracajmy uwagę czy ma osłonę zapobiegającą siusianiu poza krawędzie zbiornika. Uchroni nas to przed niespodziankami i dodatkowym sprzątaniem. Stanowi to jednak zwykle standardowe wyposażanie oferowanych na rynku polskim nocników. Nocniki spotkać można w najróżniejszej kolorystyce.
Odrębny rodzaj stanowi nocnik grający. Nocnik z pozytywką wydaje dźwięk w momencie kiedy dziecko zrobi np. siusiu. Ma to w założeniu wynagrodzić malucha i zachęcić do kolejnych odwiedzin nocniczka. Grający nocnik nie każdemu rodzicowi przypadnie do gustu więc zakup powinien być przemyślany. U jednych dzieci sprawdza się to doskonale a u innych wręcz przeciwnie.
Rodzice którzy często podróżują z maluszkami docenią z pewnością nocnik turystyczny składany. Zwykle jest to nocnik jednorazowy który po zrealizowaniu potrzeby można złożyć i wyrzucić. Sprawdza się on doskonale w miejscach w których nie ma możliwości na inne poradzenie sobie z nagłą potrzebą dziecka.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Produkt dodany do ulubionych