Śpiochy niemowlęce

Śpioszki to element garderoby który najczęściej stosowany jest przez rodziców noworodków i niemowląt przez pierwszych kilka miesięcy. Kiedy dziecko jest malutkie i zachodzi konieczność bardzo częstego przewijania odpinane szelki oraz dobry dostęp do pieluszki ułatwiają codzienną pielęgnację. 

Pokazano 1-24 z 60 pozycji

Jak wyglądają śpioszki dla noworodka?

śpiochy dla niemowlakaŚpioszki dla niemowląt przypominają spodenki z zakrytymi stopkami które dodatkowo zapinane są na dwie szelki.

Śpiochy niemowlęce szczególnie dużą popularnością cieszą się szczególnie w Polsce. W innych krajach czasami nawet nie występują więc mamy mieszkające za granicą mogą mieć problem z ich zakupieniem. Śpioszki dla noworodka jak sama nazwa wskazuje najczęściej używane są do spania. Zakładane są na kaftaniki czy koszulki lub kiedy jest chłodniej na body niemowlęce. Śpioszki dla niemowlaka produkowane są przede wszystkim z bawełny. Rodzice szukający czegoś cieplejszego mogą również zdecydować się na śpioszki welurowe. Wśród rodziców panują podzielone zdania na temat przydatności tego elementu garderoby niemowlęcej. Część mam nie wyobraża sobie bez nich życia, a część dużo bardziej preferuje np. pajacyki. Śpiochy dziecięce występują w różnych rozmiarach jednak najczęściej spotkamy: śpiochy 56, 62, 68 i 74. W późniejszym okresie rodzice chętniej używają już pajacyków niemowlęcych lub piżamek. 

Śpiochy i śpioszki 56

Rozmiar 56 dla większości rodziców noworodków jest pierwszym rozmiarem (dla dzieci urodzonych w optymalnym terminie). Używany jest zaraz po urodzeniu noworodka i stanowi część wyprawki

Śpioszki 62

Jest to kolejny rozmiar który dedykowany jest dla dzieci niedługo po urodzeniu. Rozmiar 62 śpiochów pasuje najczęściej na dzieci w wieku od 1 do 4 miesiąca. Oczywiście każde dziecko jest inne więc wejście lub wyrośniecie z rozmiaru może się różnić. Warto jednak już w momencie kompletowania wyprawki pomyśleć o zakupie tego rozmiaru. 

Ile zakupić śpiochów podczas kompletowania wyprawki?

Przy kompletowaniu wyprawki nie polecamy zakupu zbyt wielu śpioszków 56 – zwykle wystarczą na początek 3-4 sztuki. Jak już wyżej wspomnieliśmy lepiej zamiast dużej ilości produktów w rozmiarze 56 zainwestować również w śpiochy 62, gdyż mamy pewność, że nawet maluszek o dużej wadze urodzeniowej bez kłopotu je założy, a już w najgorszym razie szybko do nich dorośnie.

Śpioszki oferowane są praktycznie przez każdego rodzimego producenta odzieży niemowlęcej. Występują w różnej kolorystyce i wzorach. 

Ile kosztują śpioszki dla dzieci?

Śpiochy dla niemowląt tanio oferują sklepy partnerskie popularnych polskich firm odzieżowych. Ceny zwykle zaczynają się od około 20 zł. Jeśli ograniczymy się do podstawowej kolorystyki lub zdecydujemy na wykonane z bawełny drukowanej, są produktami niezwykle przystępnymi cenowo. Oczywiście rodzice szukając produktów dodatkowo zdobionych również znajdą modele które spełnią ich wymagania. 

Jakie śpioszki warto kupić?

W przypadku ubranek dla niemowląt warto wybierać produkty trwałe. Ponieważ maluch szybko brudzi swoje ubranka to zachodzi częsta konieczność ich prania. Szukając śpioszków dla dziecka warto zaufać polskim producentom odzieży dla najmłodszych. Ubranka takich firm jak Pinokio, Makoma czy Nicol cechują się najwyższą jakością i trwałością, więc możemy być pewni, że żadne pranie nie będzie dla nich straszne. Ponadto kupując polskie produkty mamy pewność, że wykonane zostały z certyfikowanego materiału, a więc bezpiecznego dla skóry dziecka.

Śpiochy i kaftaniki dla niemowląt

Śpioszki często sprzedawane są w komplecie z kaftanikiem. Oczywiście nie jest to przypadek, gdyż doskonale się z nim komponują i uzupełniają. Kupując gotowy komplet mamy gwarancje doskonale dopasowanej kolorystyki. Może to również być idealnym pomysłem na prezent, kiedy wybieramy się w odwiedziny. 

Produkt dodany do listy życzeń