Rożek miękki

Rożek miękki to produkt, który doskonale sprawdza się w pierwszych 2-3 miesiącach życia dziecka. Oferowany jest w wielu uroczych wzorach i dowolnej kolorystyce. Rożek miękki pozwala otulić dziecko, zapewniając mu w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i ciepło. Rodzice i inni bliscy trzymający dziecko w rożku czują się pewniej. Jest to z pewnością ułatwienie np. dla nie doświadczonego taty.

Pokazano 1-24 z 54 pozycji

Rożek miękki - jaki materiał?

Rożki dla niemowląt miękkie szyte są w wielu wersjach materiałowych. Dużą popularnością cieszy się rożek miękki bawełniany. Bawełna jest materiałem, który zapewnia cyrkulację powietrza i chroni malucha przed przegrzaniem. Rożek bawełniany charakteryzuje się również niską ceną, co dla niektórych rodziców o mniejszym budżecie ma znaczenie. 

Rożki miękkie szyte są również z innych materiałów. Najpopularniejsze z nich to:

Bardzo często materiały te występują w połączeniu z bawełną. Zaletą tego typu produktów jest dwustronność. Możemy więc zawinąć maluszka w ten sposób, że bawełna stanowi warstwę materiału, która ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka lub na odwrót. 

Kupując rożek miękki dla niemowlaka, warto zwrócić również uwagę na jego wypełnienie. Poszczególne modele rożków często różnią się w tym zakresie jego grubością. Dobrze jeśli jest to włóknina silikonowa, która posiada właściwości antyalergiczne. Jakość wypełnienia wpływa na zdolność rożka do długiego zachowania puszystości.

Jakie zalety posiada rożek miękki?

Rożki w wersji miękkiej preferowane są przez część rodziców, dla których ważne jest lepsze wyczucie dziecka podczas trzymania go na rękach. Rożek miękki pozwala również dziecku przyjąć optymalną dla siebie pozycję. 

Kolejną zaletą o której warto wspomnieć jest możliwość wykorzystania rożka miękkiego w wielu sytuacjach związanych z opieką i pielęgnacją dziecka. Jest to ważny sygnał dla rodziców, którzy martwią się, że rożek miękki będzie "tylko na chwilę".  Pierwszym przykładem takiego użycia rożka, jest wykorzystanie go jako kołderki niemowlęcej. Dość duża powierzchnia, która zwykle wynosi ok. 75x75cm pozwala komfortowo przykryć dziecko. Obecność włókniny w środku zapewnia maluchowi ciepło. Można więc użyć go zarówno w łóżeczku, jak i wózku. 

Kolejny przykład na wykorzystanie rożka, to możliwość używania go jako podkładu do przewijania. Oczywiście taki rożek miękki mógłby szybko ulec zabrudzeniu, ale jego główną funkcją w tej sytuacji jest zapewnienie dziecku miękkości. Dzięki niemu, nie musimy układać dziecka na twardej powierzchni. Jeśli chodzi o ochronę przed zabrudzeniem, zawsze można wspomóc się dodatkowym podkładem nieprzemakalnym, który będzie stanowił izolację przed wilgocią. 

Jeśli jednak rożek usztywniany byłby dla ciebie lepszy zerknij do odpowiedniego działu.

Rożek miękki doskonale posłuży również jako wygodna mata do zabawy. Rodzice często praktykują układanie dziecka na podłodze, tworząc maluszkowi przestrzeń do zabawy. Rożek miękki będzie świetnie amortyzował niemowlaka, przed twardą podłogą oraz chronił go przed zimnem. 

Rożek miękki - kolorystyka i wzory

Rożki miękkie często oferowane są w bogatej kolorystyce bawełny pościelowej. Mogą być więc zdobione nadrukami przestawiającymi sympatyczne zwierzaki, misie, czy popularne gwiazdki. Coraz więcej rodziców decyduje się również, podobnie jak w przypadku pościeli niemowlęcej, na wzory skandynawskie o ograniczonej kolorystyce. Wybierane są wtedy rożki w jednolitych kolorystycznie nadrukach.

Rożek miękki - jak prać?

Rożek miękki nie sprawia rodzicom kłopotu. Zwykle może być wrzucony do pralki i wyprawy w delikatnym programie. Nie musimy się martwić o wypełnienie, które w większości modeli jest zaszyte na około, co nie pozwala się mu przesunąć. Pamiętajmy aby do prania rożka używać delikatnych środków piorących. Powinny to być proszki i płyny, które dedykowane są do prania produktów dla noworodków i niemowląt. 

Produkt dodany do ulubionych