Rożek miękki

Rożek miękki to produkt, który doskonale sprawdza się w pierwszych 2-3 miesiącach życia dziecka. Oferowany jest w wielu uroczych wzorach i dowolnej kolorystyce. Rożek miękki pozwala otulić dziecko, zapewniając mu w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i ciepło. Rodzice i inni bliscy trzymający dziecko w rożku czują się pewniej. Jest to z pewnością ułatwienie np. dla nie doświadczonego taty.

Pokazano 1-24 z 57 pozycji

Rożek miękki - materiał wykonania

Rożki miękkie szyte są w wielu wersjach materiałowych. Dużą popularnością cieszy się rożek miękki bawełniany. Bawełna jest materiałem, który zapewnia cyrkulację powietrza i chroni malucha przed przegrzaniem. Rożek bawełniany charakteryzuje się również niską ceną, co dla niektórych rodziców o mniejszym budżecie ma znaczenie. 

Rożki miękkie szyte są również z innych materiałów. Najpopularniejsze z nich to:

Bardzo często materiały te występują w połączeniu z bawełną. Bawełna stanowi wtedy warstwę materiału, która ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka.

Jakie zalety posiada rożek miękki?

Rożki w wersji miękkiej preferowane są przez część rodziców, dla których ważne jest lepsze wyczucie dziecka podczas trzymania go na rękach. Rożek miękki pozwala również dziecku wyjąć optymalną dla siebie pozycję. 

Kolejną zaletą o której warto wspomnieć jest możliwość wykorzystania rożka miękkiego w wielu sytuacjach związanych z opieką i pielęgnacją dziecka. Jest to ważny sygnał dla rodziców, którzy martwią się, że rożek miękki będzie "tylko na chwilę".  Pierwszym przykładem takiego użycia rożka, jest wykorzystanie go jako kołderki niemowlęcej. Dość duża powierzchnia, która zwykle wynosi ok. 75x75cm pozwala komfortowo przykryć dziecko. Obecność włókniny w środku zapewnia maluchowi ciepło. 

Kolejny przykład na wykorzystanie rożka, to możliwość używania go jako podkładu do przewijania. Oczywiście taki rożek miękki mógłby szybko ulec zabrudzeniu, ale jego główną funkcją w tej sytuacji jest zapewnienie dziecku właśnie tej miękkości. Zawsze można wspomóc się dodatkowym podkładem nieprzemakalnym. 

Jeśli jednak rożek usztywniany byłby dla ciebie lepszy zerknij do odpowiedniego działu.

Produkt dodany do ulubionych