Śpioszki chłopięce

Śpiochy są ubrankiem niemowlęcym równie popularnym jak pajacyki. Często właśnie z pajacykami konkurują o popularność. W ofercie sklepu abc-bobasa.pl przygotowaliśmy duży wybór śpioszków chłopięcych. Przeważa wśród nich stonowana kolorystyka jednak nie brakuje również modeli odważnych. Każda mama może dla syna wybrać śpioszki, które najbardziej przypadną jej do gustu.

Pokazano 1-24 z 44 pozycji

Jak wyglądają śpiochy?

Ubranka te przypominają ogrodniczki z zakrytymi stopkami. Góra śpioszków mocowana jest na szeleczki a ręce są odkryte. Ich zaletą jest dobre okrycie zarówno nóżek dziecka jak i plecków. Śpioszki nie podwijają się więc nie ma zagrożenia, że dziecko w nocy zmarznie. Najczęściej ubierane są razem z kaftanikiem i wielu ofertach pojawiają się jako komplety.

Śpioszki dla noworodka chłopca - dostępne rozmiary

Rozmiarówka tego typu ubranek jest szeroka i rodzice mają możliwość wyboru rozmiaru już od numeru 44. Oczywiście te najmniejsze dedykowane są dla wcześniaków. W przypadku dzieci urodzonych w optymalnym terminie najpopularniejszym rozmiarem jest 56 i 62. Wielu producentów oferuje śpiochy również w rozmiarach 68 i 74. Większe są już dostępne w mniejszym stopniu, gdyż rodzice chętniej przechodzą tylko na pajacyki.

Śpioszki niemowlęce dla chłopca - wykonanie

Szukając śpiochów warto zwrócić na materiał z którego są wykonane oraz krój. Najpopularniejsze zdecydowanie są śpioszki wykonane z czystej bawełny. Materiał ten jest dla dziecka najbardziej komfortowy i bezpieczny dla jego skóry (nie wywołuje podrażnień). 

Ważne aby kupując śpioszki zwrócić uwagę na obecność napek. Te które umiejscowione są na szeleczkach pozwalają łatwo ubrać malucha. Z kolei napki znajdujące się kroku ułatwiają czynności pielęgnacyjne podczas przewijania dziecka.

Jak są zdobione śpioszki chłopięce?

W przypadku chłopców producenci najczęściej stosują nadruki lub delikatne hafty, bądź naszywki. Kolorystyka śpioszków dedykowanych dla chłopców jest stonowana. Popularne są szarości oraz uniwersalne ecru. Również rodzice gustujący w tradycyjnych błękitach  i różnych odcieniach niebieskiego znajdą atrakcyjne wzory. Coraz większą popularnością cieszą się również wzory w gwiazdki i groszki lub paseczki.

 

 

Produkt dodany do ulubionych