Patyczki dla niemowląt

patyczki do uszu dla niemowlątPatyczki dla niemowląt posiadają specjalny kształt, który chroni dziecko przed urażeniem. Doskonale sprawdzają się podczas różnych zabiegów pielęgnacyjnych, docenią to zwłaszcza mniej doświadczeni rodzice. Warto więc zakupić je już podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Patyczki dla dzieci i niemowląt jako element wyprawki

Kompletując wyprawkę musimy pamiętać o wielu produktach niezbędnych dla dziecka. Czasami pomijamy jednak drobne elementy, bez których codzienna pielęgnacja maluszka była by utrudniona. Jednym z takich produktów są właśnie bezpieczne patyczki dla niemowląt. Można było by sobie zadać pytanie, po co kupować tego rodzaju patyczki, skoro większość z nas ma podobne w domu... Warto jednak mieć świadomość, że to co jest odpowiednie dla osoby dorosłej może kompletnie nie sprawdzić się podczas pielęgnacji noworodka, dlatego też dla najmłodszych produkowane są patyczki w pełni odpowiadające ich potrzebom i co najważniejsze - bezpieczne.

Czym różnią się patyczki dla noworodków i niemowląt od odpowiedników dla dorosłych?

Patyczki dla niemowląt posiadają przede wszystkim specjalny ogranicznik, którego zadaniem jest niedopuszczenie do zbyt głębokiego włożenia patyczka. Ponadto w proces ich produkcji jest ściśle monitorowany, a komponenty użyte do ich wytworzenia są bezpieczne dla dziecka.  

Patyczki higieniczne dla niemowląt - zastosowanie

Patyczki dla niemowląt wykorzystywane mogą być podczas codziennej pielęgnacji dziecka. Należy wiedzieć, że służą one w przypadku uszu dziecka wyłącznie do oczyszczania małżowiny usznej. Nie należy więc ich stosować do czyszczenia wewnętrznej części ucha.

Patyczki używane są również do oczyszczania zewnętrznej części noska oraz zabiegów pielęgnacyjnych związanych z gojeniem się pępuszka. Patyczki dla niemowląt rodzice używają również do dezynfekowania skóry oraz nakładania nań środków leczniczych.

Do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka doskonale sprawdzą się również specjalne płatki dla niemowląt.

Produkt dodany do ulubionych