Termofor z pestek wiśni

Termofor z pestek wiśni to produkt naturalny, który skutecznie łagodzi wiele dolegliwości. Od wielu lat z powodzeniem stosowany jest zarówno przez kobiety w ciąży, karmiące mamy czy jako pomoc na wypadek pojawienie się kolki u niemowlaka. Największymi jego zaletami jest uniwersalność i łatwość użycia. Termofor z pestek wiśni stosowany jest zarówno w formie ciepłego, jak i zimnego okładu, co pozwala skutecznie walczyć z różnymi dolegliwościami. Termofor z pestkami wiśni to bezpieczna alternatywa dla dobrze nam znanych termoforów zalewanych gorącą wodą. Zewnętrzna powłoka, wykonana najczęściej z bawełny, jest delikatna dla skóry dziecka i nie powoduje podrażnień. Jeśli szukasz skutecznych środków naturalnego pochodzenia, to termofor z pestkami jest dla Ciebie i Twojego dziecka produktem idealnym. 

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Termofor z pestek wiśni - co to jest?

To niewielki woreczek uszyty z bawełny i wypełniony suchymi pestkami. W zależności od modelu może występować w różnych rozmiarach i kształtach. Dla tych najmniejszych dzieci polecane są szczególnie niewielkie termofory. Mamy mogą zarówno korzystać z termoforu dedykowanego dla dziecka, lub zdecydować się na większy model dedykowany. 

Dlaczego w termoforze stosuje się pestki wiśni?

Zanim pestki wiśni trafią do termofora są wcześniej dokładnie oczyszczane oraz osuszane. Ich ogromną zaletą jest zdolność akumulacji temperatury. Co ważne doskonale sprawdzają się do utrzymania ciepła jak i przyjemnego chłodu. W porównaniu z termoforem wypełnionym wodą, ciepło kumulowane jest na dłużej i oddawane w w sposób bardziej równomierny. 

Jak schłodzić termofor z pestek wiśni?

Do schłodzenia termoforu można wykorzystać zamrażalnik obecny w każdym domu. Dla zachowania higieny warto zanim go tam włożymy, schować go do torebki, która odizoluje termofor od znajdującego się w zamrażalce jedzenia. Termofor z pestek powinien być umieszczony w zimnie na ok. 30 minut. Po wyjęciu zimny termofor doskonale sprawdzi się do łagodzenia dolegliwości karmiącej mamy. 

Jak ogrzać termofor z pestek wiśni?

Do ogrzania termofora z pestek wiśni możemy skorzystać z kilku opcji. Jeśli dysponujemy czasem i jesteśmy w trakcie sezonu grzewczego, to najłatwiej termofor umieścić na grzejniku. Trzymamy go na nim tak długo, aż osiągnie wymaganą temperaturę. 

Do rozgrzania termofora posłużyć może również piekarnik lub kuchenka mikrofalowa. W przypadku piekarnika wystarczy rozgrzać go do temperatury ok. 100 stopni Celsjusza i podgrzewać przez 10 minut. Zdecydowanie najszybciej podgrzejemy termofor w kuchence mikrofalowej. Ustawiamy na niej moc ok 600W i wykładamy na 1 do 2 minut, w zależności od pożądanej temperatury.

Podczas ogrzewania, nie należy przesadzać z temperaturą. Zbyt wysoka może wpłynąć niekorzystanie na jego właściwości.

Ciepły termofor utrzymuje swoją właściwości rozgrzewające przez dłuższy czas (nawet godzinę).

Termofor z pestek wiśni w ciąży

W czasie ciąży kobieta musi radzić sobie z wieloma dolegliwościami. Termofor z pestek będzie potrzebny zarówno w formie zimnej, jak i ciepłej. 

Najczęściej wykorzystujemy go w takich dolegliwościach jak:

  • ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,
  • ból mięśni
  • ból karku i pleców,
  • ból głowy,
  • obrzęki nóg.

Jak wykorzystać termofor z pestek wiśni po porodzie?

Termofor z pestek wiśni doskonale sprawdzi się jako zimny okład. Może być wykorzystany do zmniejszenia bólu i łagodzenia stanu zapalnego. Zalecany jest do chłodzenia okolic podbrzusza. 

Termofor z pestek doskonale pomoże również mamie karmiącej piersią. Jako ciepły okład sprawdzi się do delikatnego masażu w przerwach pomiędzy karmieniem. Jeśli mama zmaga się z zastojem pokarmu, to warto wykorzystać termofor również w tym przypadku. Stosujemy wtedy ciepły okład przed karmieniem i chłodny po nim. 

Po porodzie termofor z pestek stosowany jest najczęściej w dolegliwościach takich jak:

  • zatkanie kanalika mlecznego
  • obolałe piersi
  • zapalenie piersi

Termofor z pestek wiśni na kolkę niemowlaka

Kolka to najczęstsza przyczyna która skłania rodziców do sięgnięcia po termofor z pestek. Objawia się ona napadowym i trudnym do ukojenia płaczem. Rodzice chętnie wybierają termofor z pestek, bo wiedzą, że jest to produkt bezpieczny, naturalny (nie powoduje alergii) i dzięki niskiej wadze śmiało może być położony na brzuszku dziecka. 

Jeśli nasz maluszek cierpi z powodu kolki, to warto rozgrzać termofor i położyć go na brzuszku malucha. Jeśli świeżo po podgrzaniu wydaje nam on się zbyt gorący, to możemy na początku położyć na brzuszku pieluszkę tetrową i dopiero na nią termoforek. Pieluszkę z tetry można usunąć po kilku minutach kiedy temperatura termoforka będzie dla nas już akceptowalna. Ciepło generowane przez termofor rozkurczy mięśnie i przez to uśmierzy ból, który jest jednym z objawów kolki.

Inne przykłady zastosowania termofora u dziecka

Termofor z pestek sprawdzi się również w innych sytuacjach i dolegliwościach malucha. 

Na gorąco

Maluch często cierpi również z powodu wzdęć lub zaparć. Termofor wykorzystamy wtedy do delikatnego masażu.

Na zimno

Chłodny termofor z pestek będzie przydatny w razie przeziębienia i gorączki. Pomoże w łagodnym obniżeniu temperatury. Termofor sprawdzi się również w razie ukąszenia owada. 

Jak wykonać termofor z pestek wiśni?

Jak już wcześniej wspomniano termofor z pestek wiśni to niezwykle prosty produkt. Jeśli tylko czujemy się na siłach i mamy dostęp do pestek oraz maszyny do szycia, to można się pokusić o jego własnoręczne wykonanie. 

Pestki należy najpierw oczyścić a potem dokładnie osuszyć. To niezwykle ważne aby wilgoć w nich zawarta nie spowodowała rozwoju pleśni. Z bawełny wycinamy wybrany kształt i zaszywamy wewnątrz pestki. 

Jeśli nie mamy na to czasu, to warto wybrać gotowy produkt, który na szczęście nie kosztuje zbyt wiele. Mały termofor z pestek wiśni możemy kupić już za ok 12 zł. Mamy wtedy pewność, że został wykonany prawidłowo i bezpiecznie dla dziecka.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych