Body niemowlęce

Body dla niemowlaka to z pewnością niezwykle popularny element każdej szafy niemowlaka. Rodzice uwielbiają popularne bodziaki z uwagi na wiele ich zalet. Produkowane jest ono w wielu wersjach i odmianach. Body dla malucha dzielimy zwykle w odniesieniu do sposobu zapinania lub długości rękawka. Szeroka kolorystyka oraz kroje zdobione różnymi elementami sprawią, że body sprawdzi się doskonale zarówno na co dzień jak i od święta.

Pokazano 1-24 z 251 pozycji

Jak wygląda body niemowlęce?

body niemowlęceBody dziecięce przypomina koszulkę która dodatkowo zapinana jest w kroczku. W zależności od kroju, może posiadać różną długość rękawków lub w wersji typu ramka nie mieć ich wcale. 

Dlaczego body dla niemowląt jest tak popularne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przybliżyć Państwu jego najważniejsze zalety.  Jedną z ważniejszych jest brak kłopotu z podwijaniem się i odsłanianiem ciała malucha. Rodzice łatwo zniechęcają się do odzieży niemowlęcej którą co chwilę trzeba poprawiać. Zakładając body mamy pewność że plecy dziecka są odpowiednio chronione.

Kolejną zaletą jest komfort dziecka. Maluszek może się w body swobodnie bawić i smacznie spać. Ubranko nie ogranicza ruchów dziecka. Body niemowlęce jest produktem niezwykle uniwersalnym. Doskonale sprawdzi się nie tylko podczas zabawy ale i na co dzień. Możemy je założyć na spacer, czy wizytę w przychodni.

Jest to ubranko które bardzo dobrze utrzymuje na miejscu pieluszkę. Kiedy jednak zajdzie potrzeba jej zmiany, nie ma konieczność rozbierania całego dziecka lecz wystarczy rozpiąć kilka napek. 

Jeden produkt a tak wiele fasonów!

Przeglądając ofertę sklepu pod hasłem "body" znajdziemy wiele różnych propozycji. Popularność ubranka sprawiła, że producenci oferują je w najróżniejszych krojach. 

Ponieważ odzież tego typu w pierwotnym kształcie przewidziana została do ubierania przez główkę producenci ubranek dla niemowląt w celu ułatwienia tego zadania rodzicom wprowadzili usprawnienie w postaci dodatkowych napek. W ten sposób powstało body niemowlęce rozpinane z przodu. Pozwala ono ubrać dziecko bez konieczności przeciągania ubranka przez główkę. Umieszczone na przodzie napki umożliwiają całkowite rozpięcie ubranka. Podobną popularnością cieszy się body kopertowe które najczęściej mocowane jest na specjalne napki w odpowiednim miejscu na boku. Rozwiązanie to szczególnie popularne jest we wczesnych rozmiarach w okresie noworodkowym, kiedy istotne jest umiejętne i delikatne obchodzenie się z dzieckiem.

W zależności od pory roku lub warunków panujących w pomieszczeniu w którym przebywa dziecko ubranko to spotkać możemy również w różnych długościach rękawków. Zwykle w okresie noworodkowym rodzice decydują się na body z długim rękawem. Nie oznacza to, że body na krótki rękaw jest pomijane. Używane jest wtedy kiedy mamy do czynienia z wyższymi temperaturami.

Body dla niemowląt w wyprawce dziecka

W dzisiejszych czasach bez body trudno wyobrazić sobie kompletną wyprawkę. Zdarza się nawet, że rodzice kompletując ją kupują zbyt wiele ubranek tego typu w początkowym rozmiarze. 

Oczywiście we wszystkim warto zachować umiar – szczególnie w początkowych rozmiarach z których dziecko wyrasta szybciej. Z pewnością warto posiadać kilka sztuk body 56(na początek ok. 4 do 5). Również polecamy już na start kupić kilka body 62. Jest to rozmiar który również dość szybko zaczyna być używany. Rodzice którzy mają świadomość, że dziecko urodzi się z mniejszą masą urodzeniową (np. w przypadku bliźniąt) powinni pomyśleć również o odpowiednio mniejszych rozmiarach (np. 46, 50 czy 52). 

Należy pamiętać, że warto posiadać w „wyprawce” przynajmniej po jednym ubranku innego typu. Stąd nawet w zimę body z krótkim rękawkiem może okazać się przydatne np. w bardzo ogrzewanym mieszkaniu. W ofercie sklepu abc-bobasa.pl znajda Państwo również body bez rękawów lecz typ ten jest zwykle wybierany sezonowo w lato kiedy temperatury zewnętrzne osiągają wysokie wartości.

Od pierwszych chwil troska o delikatną skórę dziecka - odpowiedni materiał dla body

Dziecko tuż po urodzeniu ma niezwykle delikatną skórę. Łatwo wtedy ją podrażnić dlatego tak ważna jest jakość materiału w przypadku ubranek niemowlęcych. Szczególnie body niemowlęce, które bardzo często ma bezpośrednią styczność ze skórą malucha.

Warto przede wszystkim stawiać na naturalność! Naturalne tkaniny posiadają największą miękkość i nie powodują podrażnień u niemowląt. Najpopularniejszą naturalną tkaniną którą często spotkamy w ubrankach niemowlęcych jest bawełna. Jest ona delikatna i przewiewna. Dzięki niej nie musimy się również martwić o nadmierną potliwość skóry dziecka. 

Coraz większą popularnością cieszy się bardziej szlachetna odmiana bawełny, którą producenci nazywają organiczną. Różni sią ona od tej tradycyjnej sposobem przygotowania tkaniny który swój początek ma już podczas uprawy bawełny na polach. Nie stosuje się tam żadnych agresywnych środków ochrony roślin. Człowiek ingeruje w jej uprawę przy udziale naturalnych środków. Również sposób barwienia tkaniny organicznej odbywa się w zgodzie z naturą. Farby używane do tej czynność mają pochodzenie naturalne. 

Zaletą bawełnianego body dla niemowląt jest również łatwość w dbaniu o jego czystość. Większość bodziaków wykonanych z bawełny może być pranych w temperaturze ok. 40 st.C. Oczywiście warto zawsze kierować się sugestiami producenta zawartymi na metce. Warto podczas pielęgnacji body z bawełny używać środków dedykowanych dla dzieci od urodzenia. Są one na tyle delikatne i skuteczne, że pozwolą zachować ubranka w czystości i jednocześnie nie spowodują podrażnień.

Body dla niemowlaka - kolorystyka i zdobienia

Kolorystyka ubranek tego typu jest bardzo bogata. Popularna są zarówno kolory unisex typu szarości, jak i róże czy błękity. Coraz częściej producenci starają się urozmaicać wzornictwo i kolory. Pojawiają się odcienie musztardowe, bordo, czy turkusy.

Kolorem który często znaleźć można w wyprawce wielu mam bez względu na płeć dziecka, jest klasyczna biel. Cieszy się ona dużą popularnością praktycznie od zawsze. Białe body niemowlęce to dobry pomysł nie tylko w czasie uroczystości, lecz również na co dzień, gdyż pasuje każdemu małemu szkrabowi.

Jeśli nie gustujemy w jednorodnej kolorystyce swoją uwagę powinniśmy zwrócić w stronę body z nadrukiem. Mogą one mieć formę słodkich dziecięcych wzorów lub ostatnio popularnych body z napisami. Body dziecięce z nadrukiem rozwesela ubranko i często dodaje uroku.

Coraz częściej pojawiają się również jednokolorowe wzory, które dodatkowo zdobione są np. falbankami. Jest to doskonała baza dla na uroczą stylizację dla dziewczynki. Dla chłopców natomiast modne są eleganckie body z kołnierzykiem. 

Produkt dodany do listy życzeń