Body niemowlęce

Body dla niemowlaka to z pewnością niezwykle popularny element każdej szafy malucha. Rodzice uwielbiają popularne bodziaki z uwagi na liczne zalety. Produkowane jest ono w wielu wersjach i odmianach. Body dla malucha dzielimy zwykle w odniesieniu do sposobu zapięcia lub długości rękawka. Szeroka kolorystyka oraz kroje zdobione różnymi elementami sprawią, że body sprawdzi się doskonale zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. Żadna wyprawka dla niemowlaka nie może się obejść bez tego popularnego elementu garderoby dziecka.

Pokazano 1-24 z 308 pozycji

Jak wygląda body niemowlęce?

Body dziecięce przypomina koszulkę, która dodatkowo zapinana jest w kroczku. W zależności od kroju może posiadać różną długość rękawków lub w wersji typu ramka nie mieć ich wcale.  

Dlaczego body dla niemowląt jest tak popularne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przybliżyć jego najważniejsze zalety. Jedną z ważniejszych jest brak kłopotu z podwijaniem się i odsłanianiem ciała malucha. Rodzice łatwo zniechęcają się do odzieży niemowlęcej, którą co chwilę trzeba poprawiać. Zakładając body niemowlęce, rodzice mają pewność, że plecy dziecka są odpowiednio chronione.

Kolejną zaletą jest komfort dziecka. Maluszek może się w body swobodnie bawić i smacznie spać. Ubranko nie ogranicza ruchów dziecka. Body niemowlęce jest produktem niezwykle uniwersalnym. Doskonale sprawdzi się nie tylko podczas zabawy, ale i na co dzień. Możemy je założyć na spacer, czy wizytę w przychodni.

Jest to ubranko, które bardzo dobrze utrzymuje na miejscu pieluszkę. Kiedy jednak zajdzie potrzeba jej zmiany, nie ma konieczność rozbierania całego dziecka, lecz wystarczy rozpiąć kilka nap. 

Czy warto kupić body niemowlęce?

Z pewnością tak. Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie wyprawkę dla noworodka bez tego popularnego elementu garderoby malucha. Wystarczy spojrzeć na podstawowe zalety body, by wiedzieć, że jego zakup jest niezbędny. 

  • wygodne dla dziecka i rodzica
  • doskonale sprawdza się podczas każdej okazji
  • zapewnia doskonałą ochronę przed zimnem
  • dostępne w wielu różnych krojach
  • ułatwia zmianę pieluchy

Body dla dziecka — jeden produkt a tak wiele fasonów!

Przeglądając ofertę sklepu pod hasłem 'body' znajdziemy wiele różnych propozycji. Popularność ubranka sprawiła, że producenci oferują je w najróżniejszych krojach. 

Ponieważ odzież tego typu w pierwotnym zamyśle przewidziana została do ubierania przez główkę, producenci ubranek dla niemowląt w celu ułatwienia rodzicom  tego zadania, wprowadzili usprawnienie w postaci dodatkowych nap. W ten sposób powstało body niemowlęce rozpinane z przodu. Pozwala ono ubrać dziecko szybko i wygodnie. Umieszczone na przodzie napy umożliwiają całkowite rozpięcie ubranka. Podobną popularnością cieszy się body kopertowe, które najczęściej zapinane jest na boku. Rozwiązanie to szczególnie popularne jest we wczesnych rozmiarach w okresie noworodkowym, kiedy istotne jest umiejętne i delikatne obchodzenie się z dzieckiem. Kłopotem dla wielu początkujących rodziców, jest wtedy sprawna asekuracja główki maluszka. Głowa noworodka w stosunku do reszty jego ciała jest dość duża i ciężka. Maluch nie ma panowania nad mięśniami szyi, stąd nie jest sam w stanie utrzymać jej wagi. Sprawne ubieranie malutkiego dziecka ułatwia nam odpowiednia odzież niemowlęca. Ułatwienie w tym zakresie jest największą zaletą body dla niemowlaka w typie kopertowym. 

Jeśli kompletują Państwo wyprawkę dla dziecka, warto zerknąć do działu w którym dostępne jest wygodne body kopertowe.

Body krótki rękaw lub długi

W zależności od pory roku lub warunków panujących w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko, ubranko to spotkać możemy również w różnych długościach rękawków. Zwykle w okresie noworodkowym rodzice decydują się na body z długim rękawem. Nie oznacza to, że body krótki rękaw jest pomijane. Używane jest wtedy, kiedy mamy do czynienia z wyższymi temperaturami. Jest to więc naturalny wybór w porach letnich, kiedy to body właśnie zwykle stanowi jedyne okrycie ciała maluszka. Dla body niemowlęcego z długim rękawem rodzice często preferują jego zakończenie w formie ściągacza. Zaletą tej formy wykończenia jest fakt, iż rękawek nie zsuwa się dziecku i ładnie układa przy rączce, zapewnia