Body niemowlęce

Body dla niemowlaka to z pewnością niezwykle popularny element każdej szafy niemowlaka. Rodzice uwielbiają popularne bodziaki z uwagi na wiele ich zalet. Produkowane jest ono w wielu wersjach i odmianach. Body dla malucha dzielimy zwykle w odniesieniu do sposobu zapinania lub długości rękawka. Szeroka kolorystyka oraz kroje zdobione różnymi elementami sprawią, że body sprawdzi się doskonale zarówno na co dzień jak i od święta.

Pokazano 1-24 z 236 pozycji

Dlaczego body dla niemowlaka jest tak popularne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przybliżyć Państwu jego najważniejsze zalety. Body dla noworodka przypomina koszulkę która dodatkowo zapinana jest w kroczku. Okrywa ono dokładnie korpus maluszka. Jedną z największych jego zalet jest brak kłopotu z podwijaniem się i odsłanianiem ciała malucha jak przy zwyczajnej koszulce.

Ponieważ odzież tego typu w pierwotnym kształcie przewidziana została do ubierania przez główkę producenci odzieży niemowlęcej w celu ułatwienia tego zadania rodzicom wprowadzili usprawnienie w postaci dodatkowych napek. W ten sposób powstało body niemowlęce rozpinane z przodu. Body rozpinane pozwala ubrać dziecko bez konieczności przeciągania ubranka przez główkę. Umieszczone na przodzie napki pozwalają na całkowite rozpięcie ubranka. Podobną popularnością cieszy się body kopertowe które najczęściej mocowane jest na specjalne napki w odpowiednim miejscu na boku. Rozwiązanie to szczególnie popularne jest we wczesnych rozmiarach w okresie noworodkowym kiedy ważnym jest umiejętne i delikatne obchodzenie się z dzieckiem. Stąd niezwykła popularność jakim się cieszy body kopertowe 56.

W zależności od pory roku lub warunków panujących w pomieszczeniu w którym przebywa dziecko ubranko to spotkać możemy również w różnych długościach rękawków. Zwykle w okresie noworodkowym rodzice decydują się na body z długim rękawem. Wcale nie oznacza to, że body na krótki rękaw jest pomijane. Należy pamiętać, że warto posiadać w „wyprawce” przynajmniej po jednym ubranku innego typu niż pozostałe. Stąd nawet w zimę body krótki rękaw może okazać się przydatne np. w bardzo ogrzewanym mieszkaniu. W ofercie sklepu abc-bobasa.pl znajda Państwo również body bez rękawów lecz typ ten jest zwykle wybierany sezonowo w lato kiedy temperatury osiągają wysokie wartości.

Kolorystyka ubranek tego typu jest bardzo różna. Popularna jest zarówno kolorystyka unisex typu szarości jak i róże wśród body dla dziewczynki, czy turkusy w przypadku body dla chłopca.

Kolorem który jednak znaleźć można w wyprawce każdej mamy bez względu na płeć dziecka jest klasyczna biel ciesząca się dużą popularnością praktycznie od zawsze. Białe body niemowlęce to dobry pomysł nie tylko w czasie uroczystości lecz również na co dzień, gdyż pasuje każdemu małemu szkrabowi.

Jeśli nie gustujemy w jednorodnej kolorystyce swoją uwagę powinniśmy zwrócić w stronę body z nadrukiem. Mogą one mieć formę słodkich dziecięcych wzorów lub ostatnio popularnych body z napisami. Body dziecięce z nadrukiem rozwesela ubranko i często dodaje uroku.

Jak dużo ubranek tego typu potrzebujemy kompletując wyprawkę?

Oczywiście we wszystkim warto zachować umiar – szczególnie w początkowych rozmiarach. Z pewnością warto posiadać kilka body 56(na początek ok 4 -5 sztuk) , jednakże koniecznym jest również posiadanie w początkowym okresie kilku sztuk body 62. Pozwoli nam to spać spokojnie, że kiedy maluszek pojawi się na świecie będziemy odpowiednio przygotowani. Oczywiście rodzice którzy mają świadomość, że dziecko urodzi się z mniejsza masą urodzeniową (np. bliźnięta) powinni pomyśleć również o odpowiednio mniejszych rozmiarach (np. 46, 50 czy 52).

Ostatnią kwestią którą należy poruszyć jest materiał z którego body zostanie wykonane. Zdecydowanie najbardziej polecane jest body bawełniane wykonane z bawełny 100% lub z niewielką domieszką w przypadku ubranek bardziej elastycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gdzie znajdą Państwo zarówno nowe kolekcje firmy Pinokio i Makoma oraz body niemowlęce oznaczone jako wyprzedaż w bardzo atrakcyjnych cenach.

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".