Szklane butelki dla niemowląt

Rodzice, kompletując wyprawkę stają przed dylematem: szklana butelka dla niemowlaka, czy plastikowa? Wybór nie jest łatwy, gdyż jeden, jak i drugi produkt posiada zarówno zalety, jak i wady. Warto więc je poznać, aby wyrobić sobie swoje zdanie. Szklane butelki dla niemowląt, to produkt, który, zanim pojawiły się plastikowe odpowiedniki, był bardzo popularny. Wygoda plastikowych produktów bardzo ograniczyła ich użycie. Po wielu latach dominacji plastiku coraz więcej rodziców zaczyna jednak na nowo doceniać szklane butelki. Wpływ na to ma również wszechobecny trend EKO, w który szklane butelki dla niemowlaka, można wpisać. Karmienie niemowląt to niezwykle ważne zagadnienie, dlatego też rodzice poświęcają wiele czasu na wybór najlepszych dla dziecka produktów. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo malucha. Butelki dla niemowląt nie powinny więc posiadać w swoim składzie szkodliwych substancji. Łatwość w utrzymaniu w czystości oraz w pełni bezpieczny szklany surowiec sprawił, że szklane butelki dla niemowląt to produkt pożądany i niezwykle popularny. 

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Szklana butelka dla dziecka i jej najważniejsze zalety

Brak szkodliwych składników

Szkło jest materiałem, który nie zawiera niepożądanych substancji chemicznych. Wielu rodziców słyszało o BPA. Jest to substancja, która kiedyś często gościła w składzie produktów plastikowych. Wiele badań wskazało, że plastik mający kontakt z żywnością, nie może mieć w składzie tej substancji. Obecnie wszystkie plastikowe produkty dla dzieci są pozbawione tej substancji. Szkło nigdy nie miało tego typu wad, co sprawia, że jest doskonałym materiałem dla butelek niemowlęcych.

Odporność na odbarwienia butelek szklanych

Butelki szklane dla niemowląt nawet po wielokrotnym zastosowaniu, można przywrócić do pierwotnego stanu. Nie można tego powiedzieć o butelkach plastikowych dla dzieci, które dość szybko w miarę użytkowania zachodzą osadem trudnym do zmycia. Stosując szklane butelki dla niemowlaka, łatwo ocenić ich stan i czystość. Ponadto szkło nie posiada na swojej powierzchni mikro szczelin, w których mogłyby się gromadzić bakterie.

Szkło nie przechodzi zapachem

Butelki szklane dla niemowląt są odporne na przechodzenie zapachem pokarmu. Dodatkowo nie mają wpływu na smak i zapach podawanego dziecku pokarmu. 

Łatwe mycie butelek szklanych dla dzieci

Butelki wykonane ze szkła pozwalają na dokładne domycie pozostałości po posiłku. Mamy pewność, że resztki mleka nie będą źródłem rozwoju bakterii. Zaletą butelek szklanych jest brak reakcji w kontakcie z pokarmem. Butelki plastikowe często w miarę użytkowania zachodzą osadem, którego już nie usuniemy. Butelki szklane są wolne od tej wady.

Łatwe użytkowanie butelek ze szkła

Szkło pozwala zarówno na wygodne podgrzanie pokarmu w podgrzewaczu, jak i ja swobodne mycie tego typu butelek w zmywarce. Butelki szklane dla dzieci są również odporne na wysoką temperaturę. Można więc je śmiało wyparzać wrzątkiem. 

Butelki szklane są EKO

Ważny dla wielu rodziców jest fakt, iż butelki szklane dużo łatwiej poddać recyklingowi. W odróżnieniu od plastiku proces przetwarzania szkła jest znacznie łatwiejszy. Dbając o naszą planetę, warto wziąć to pod uwagę, szukając butelki dla dziecka.

Jakie wady ma butelka szklana dla noworodka i niemowlaka?

Zalety to nie wszystko. Szklane butelki niemowlęce posiadają również swoje wady.

Podstawową wadą jest oczywiście ich kruchość i łatwość uszkodzenia. Jeśli butelka szklana spadnie nam na twardą powierzchnię, to szybko ulegnie zniszczeniu. Dlatego też musimy z dużo większą uwagą karmić dziecko i nie pozostawiać butelki w zasięgu malucha. Jeśli bardzo obawiamy się uszkodzenia butelki, to warto poszukać specjalnej osłonki. Wykonane są one z różnych materiałów, np. silikonu. Pozwalają bardziej swobodnie używać szklanej butelki do karmienia.

Kolejną wadą jest cena szklanej butelki niemowlęcej. Niestety jest to produkt droższy o około 30% od butelki plastikowej. Jeśli dbamy o butelkę szklaną, to nadrobi ona trwałością.

Ostatnią wadą jest jej waga. Butelka szklana jest sporo cięższa od plastikowej. W przypadku najmniejszych dzieci nie będzie to jednak dużym problemem, gdyż to rodzic i tak trzyma butelkę podczas karmienia.

Jakiej firmy szklane butelki dla niemowląt warto kupić?

Szkło stało się już na tyle popularne, że większość firm oferujących artykuły dla niemowląt na nowo wprowadziło do oferty tego typu butelki. Jeśli zależy nam na bardziej ekonomicznym rozwiązaniu, to warto zwrócić uwagę na szklane butelki Canpol. Dla rodziców, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek, doskonale sprawdzą się szklane butelki Avent, Tommee Tippee, czy Nuk. 

Czy szklane butelki do karmienia są antykolkowe?

System antykolkowy w butelkach do karmienia nie jest powiązany z rodzajem zastosowanego materiału. Często opiera się na odpowiednim smoczku, który zarówno w modelach szklanych butelek, jak i plastikowych, jest taki sam. Najpopularniejsza marka butelek antykolkowych, czyli Dr Brown`s posiada w swojej ofercie butelki antykolkowe szklane, które poza materiałem niczym się nie różnią od plastikowych odpowiedników. Butelki szklane są więc jak najbardziej antykolkowe.

Szklane butelki dla niemowląt — cena

Szukając szklanej butelki dla noworodka, mamy możliwość zakupu produktów w różnym przedziale cenowym. Najtańsze butelki szklane znajdziemy już w okolicy 20 zł. Decydując się na produkt renomowanych firm, musimy już przygotować ok. 40 zł. Szkło tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest materiałem droższym od plastiku, dlatego, zanim kupimy pierwszą butelkę dla dziecka, warto przeanalizować zalety i wady każdej z opcji.

Produkt dodany do ulubionych