Rożek niemowlęcy muślinowy

Rożek to jeden z tych elementów, który z pewnością warto kupić kompletując wyprawkę dla noworodka. Wyjątkową odmianą są rożki muślinowe. Dlaczego ten rodzaj rożka tak szybko zyskuje popularność? Rodzice cenią je za wyjątkowe właściwości materiału jakie posiada muślin. Dla dziecka szukamy produktów, które będą delikatne, przewiewne i zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Te wszystkie cechy posiada rożek muślinowy. Skóra noworodka jest delikatna i łatwo ją podrażnić. Rodzice wybierając produkty dla najmłodszych, szukają takich które zminimalizują to ryzyko. Muślin jest tkaniną która doskonale zadba o wymagającą skórę dziecka. 

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Otulenie jest niezwykle ważne w początkowym okresie życia dziecka. Szczególnie w okresie noworodkowym warto maluchowi zapewnić warunki przypominające te z którymi miał do czynienia w brzuszku mamy. Pomocny w tym będzie rożek muślinowy

Dlaczego warto wybrać rożek muślinowy dla noworodka?

Rożek muślinowy to produkt idealny dla osób które cenią sobie najwyższej jakości tkaniny. Doskonały również dla osób, dla których ważne jest życie w zgodnie z naturą. Delikatność tkaniny muślinowej wynika z wyjątkowego procesu przygotowania włókien, oraz tkania. W procesie przygotowania, włókna muślinowe są specjalnie czesane, dając e ten sposób efekt spulchnienia. Na cechy materiału wpływ ma również gęstość splotu. Tkanina muślinowa charakteryzuje się gęstością tkania mniejszą niż tkanina bawełniana i większą niż tradycyjna tetra. Efektem tego jest miękkość materiału oraz duże możliwości pochłaniania wilgoci. Tutaj łatwo dostrzec ogromną zaletę rożka muślinowego, którego będziemy używać latem. Dziecko w nim, nie będzie tak narażone na przegrzanie, jak w przypadku innych materiałów. Poza właściwościami chłonnymi, bawełna muślinowa zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. 

Trwałość tkaniny muślinowej

Rodzice kupując produkty dla dziecka liczą, że posłuży on jak najdłużej. Zaletą muślinu bawełnianego jest trwałość tego materiału. Cechuje się on dużą wytrzymałością. Również podczas prania nie dochodzi do znacznego rozciągania go. 

Jeśli chcesz porównać muślin z innymi materiałami , zapraszamy do odwiedzenia całego działu rożków dla niemowląt.

Delikatne i naturalne rożki muślinowe dla niemowląt

Muślin jest tkaniną proekologiczną. Powstaje on z bawełny, a podczas jego produkcji nie używa się środków chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego cechy i właściwości. Rożki muślinowe uznawane są więc za produkt ekologiczny, który doskonale sprawdzi się w kontakcie ze skórą dziecka. Zaletą bawełny muślinowej, jest tzw. otwarty splot włókien. Pozwala on zachować właściwą "oddychalność" materiału i chroni dziecko przed przegrzaniem. Zaleta produktów muślinowych jest również fakt, iż każde kolejne pranie wpływa pozytywnie na ich miękkość.

Wypełnienie rożka muślinowego

Rożki niemowlęce muślinowe posiadają wypełnienie w postaci włókniny silikonowej. Jej zaletą jest antyalergiczność. Nadaje ona puszystość, kształt i właściwości cieplne. Rożek dzięki niej jest mięciutki i lekki oraz bezpieczny dla dziecka.

Muślin i tkanina bawełniana

rożek muślinowy dla noworodkaNiezwykle ciekawym połączeniem, które często spotkać można wśród rzeczy dla maluchów są produkty szyte zarówno z bawełny muślinowej jak i tradycyjnej. Zaletą takiego zestawu jest urozmaicenie kolorystyczne i ciekawe nadruki. Muślin jest materiałem występującym w jednobarwnej kolorystyce. Splot nie pozwala tworzyć na jego powierzchni wzorów. Doskonale nadaje się z kolei do tego bawełna, na której często spotykamy motywy kwiatowe, sympatyczne zwierzaki czy inne inspiracje. 

Różne zastosowania dla rożka muślinowego

Poza podstawową funkcją rożka, może on być również używany w innych sytuacjach związanych z pielęgnacją i opieką nad niemowlakiem. Rożek muślinowy wspaniale sprawdzi się jako kołderka, zapewniając dziecku ciepły i komfortowy sen. Rodzice maluchów, które wyrosły już z rożka, używają go również jako matę do zabawy. 

Produkt dodany do ulubionych