Rożek niemowlęcy muślinowy

Rożek to jeden z tych elementów, który z pewnością warto kupić kompletując wyprawkę dla noworodka. Wyjątkową odmianą są rożki muślinowe. Dlaczego ten rodzaj rożka tak szybko zyskuje popularność? Rodzice cenią je za wyjątkowe właściwości materiału jakie posiada muślin. Dla dziecka szukamy produktów, które będą delikatne, przewiewne i zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Te wszystkie cechy posiada rożek muślinowy. Skóra noworodka jest delikatna i łatwo ją podrażnić. Muślin jest tkaniną która doskonale zadba o wymagającą skórę maluszka. Nie możemy również zapominać o uroku rożków muślinowych. Oryginalne marszczenie nadaje im wyjątkowego charakteru. 

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Rożki niemowlęce muślinowe

Otulenie jest niezwykle ważne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Szczególnie w okresie noworodkowym warto maluchowi zapewnić warunki przypominające te, z którymi miał do czynienia w brzuszku mamy. Pomocny w tym będzie rożek muślinowy. O jego zakupie warto pomyśleć, już na samym początku, gdyż sprawdzi się od pierwszych dni życia naszego maluszka. Przez pierwsze 2-3 miesiące, zapewni on dziecku wyjątkowe otulenie. Dzięki niemu wygodnie weźmiesz dziecko na ręce, zapewniając maluchowi doskonałe otulenie. Rożek muślinowy może być również produktem w którym skutecznie utulisz dziecko do snu.

Dlaczego warto wybrać rożek muślinowy dla noworodka?

Rożek muślinowy to produkt idealny dla mam które cenią sobie najwyższej jakości tkaniny. Doskonały również dla osób, dla których ważne jest życie w zgodnie z naturą. Delikatność tkaniny muślinowej wynika z wyjątkowego procesu przygotowania włókien, oraz tkania. Na etapie przygotowania, włókna muślinowe są specjalnie czesane, co daje efekt spulchnienia. Na cechy materiału wpływ ma również gęstość splotu. Tkanina muślinowa charakteryzuje się gęstością tkania mniejszą niż tkanina bawełniana i większą niż tradycyjna tetra. Efektem tego jest miękkość materiału oraz duże możliwości pochłaniania wilgoci. Tutaj łatwo dostrzec ogromną zaletę rożka muślinowego, którego będziemy używać latem. Dziecko w nim, nie będzie tak narażone na przegrzanie, jak w przypadku innych materiałów. Poza właściwościami chłonnymi, bawełna muślinowa zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. 

Trwałość tkaniny muślinowej

Rodzice kupując produkty dla dziecka liczą, że posłuży on jak najdłużej. Zaletą muślinu bawełnianego jest trwałość tego materiału. Cechuje się on dużą wytrzymałością. Również podczas prania nie dochodzi do znacznego rozciągania. 

Jeśli chcesz porównać muślin z innymi materiałami , zapraszamy do odwiedzenia całego działu rożków dla niemowląt.

Delikatne i naturalne rożki muślinowe dla niemowląt

Muślin jest tkaniną proekologiczną. Powstaje on z bawełny, a podczas jego produkcji nie używa się środków chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego cechy i właściwości. Rożki muślinowe uznawane są więc za produkt ekologiczny, który doskonale sprawdzi się w kontakcie ze skórą dziecka. Zaletą bawełny muślinowej, jest tzw. otwarty splot włókien. Pozwala on zachować właściwą "oddychalność" materiału i chroni dziecko przed przegrzaniem. Zaleta produktów muślinowych jest również fakt, iż każde kolejne pranie wpływa pozytywnie na ich miękkość.

Wypełnienie rożka muślinowego

Rożki niemowlęce muślinowe posiadają wypełnienie w postaci włókniny silikonowej. Jej zaletą jest antyalergiczność. Daje ona puszystość, nadaje kształt i zapewnia właściwości cieplne. Rożek dzięki niej jest mięciutki i lekki oraz bezpieczny dla dziecka. Włóknina często jest wszywana po obwodzie rożka muślinowego. Ułatwia to późniejszą pielęgnację rożka i nie musimy się martwić, że coś w rożku się przesunie i źle ułoży.

Muślin i tkanina bawełniana

rożek muślinowy dla noworodkaW ofercie naszego sklepu dla niemowląt, znaleźć można zarówno rożki muślinowe, w których jedna, jak i druga strona wykonane są z muślinu, oraz modele w których łączy się dwa rodzaje materiału. 

Niezwykle ciekawym połączeniem, które często spotkać można wśród rzeczy dla maluchów są produkty szyte zarówno z bawełny muślinowej jak i tradycyjnej. Zaletą takiego zestawu jest urozmaicenie kolorystyczne i ciekawe nadruki. Muślin jest materiałem występującym w jednobarwnej kolorystyce. Splot nie pozwala tworzyć na jego powierzchni wzorów. Doskonale nadaje się do tego z kolei bawełna, na której często spotykamy motywy kwiatowe, sympatyczne zwierzaki, czy inne inspiracje. 

Różne zastosowania dla rożka muślinowego

Poza podstawową funkcją rożka, może on być również używany w innych sytuacjach związanych z pielęgnacją i opieką nad niemowlakiem. Rożek muślinowy wspaniale sprawdzi się jako kołderka, zapewniając dziecku ciepły i komfortowy sen. Rodzice maluchów, które wyrosły już z rożka, używają go również jako matę do zabawy. Rożek muślinowy ułożony na podłodze doskonale zaizoluje maluszka od chłodu i ochroni go przed urazami ze strony twardego podłoża.

Rożek muślinowy - zapięcie

Dla komfortu rodziców w rożkach muślinowych najczęściej spotkać się możemy z zapięciem opartym o szeroki rzep. Pozwala on łatwo i szybko otulić dziecka. Niektóre modele posiadają również ozdobną szarfę, którą możemy owinąć wokół rożka. Zaletą tego rozwiązania jest kokarda, która pełni zarówno funkcję zabezpieczającą jak i ozdobną.

Rożek muślinowy usztywniany

Niektóre modele rożków z muślinu posiadają dodatkowy wkład, którego zadaniem jest usztywnienie rożka. Dzięki niemu łatwiej utrzymać noworodka w prawidłowej pozycji. Usztywnienie dodatkowo zabezpiecza główkę dziecka poprzez odpowiednie jej wsparcie i podtrzymanie. 

Produkt dodany do ulubionych