Ręczniki i okrycia kąpielowe

Odpowiednie okrycie kąpielowe to ważny element każdej wyprawki noworodka. Pozwala szybko wytrzeć dziecko po kąpieli i zapewnia mu komfort i ochronę przed wychłodzeniem.

Ręcznik dla niemowląt z kapturkiem - frotte, bambusowy czy welurowy?

Kąpiąc noworodka czy niemowlaka rodzice powinni szczególnie uważać na wychłodzenie dziecka do którego może dojść po kąpieli. Aby temu zapobiec konieczne jest właściwe okrycie kąpielowe lub odpowiedni ręcznik dla niemowlaka. ręcznik do kąpieli dla niemowlakaNiezwykle popularny wśród rodziców małych dzieci jest ręcznik z kapturkiem. Ręcznik kąpielowy z kapturkiem pozwala odpowiednio okryć ciało dziecko i jednocześnie zabezpieczyć główkę przed wychłodzeniem. Ręcznik kąpielowy dla niemowląt powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej ręczniki niemowlęce produkowane są z frotty lub specjalnego weluru. Okrycie kąpielowe dla niemowląt wykonane z froty doskonale chłonie wodę i zabezpiecza termicznie dziecko. Warto wybierać produkty przynajmniej ze średniej półki cenowej gdyż gramatura użytego materiału jest wtedy dużo wyższa od najtańszych propozycji. Gramatura wpływa na chłonność okrycia kąpielowego i zdolność do zatrzymywania ciepła.

Firma Babyono oferuje również ręcznik kąpielowy dla noworodka wykonany z weluru. Welur bardzo dobrze zatrzymuje ciepło i odznacza się wysoką chłonnością.

Pokazano 1-24 z 143 pozycji

Jakie okrycie kąpielowe dla noworodka będzie najlepsze?

Wśród okryć kąpielowych i ręczników dobre opinie zbierają zarówno produkty z czystej froty jak i te wykonane z materiałów premium. Ostatnie lata to ciągle rosnąca popularność jakie zdobywają ręczniki bambusowe dla niemowląt. Ręcznik bambusowy dla dzieci poza zaletami froty posiada dodatkowo właściwości antybakteryjne oraz odznacza się dużo większą chłonnością. Bambusowe okrycie kąpielowe można kupić już od 50 zł a więc nie jest to wydatek dużo wyższy od standardowego okrycia. Z materiału bambusowego produkowany jest również ręcznik z kapturem dla dzieci. W porównaniu z okryciem posiada on większy rozmiar na długość a odrobinę mniejszą szerokość. Wśród małych dzieci większą popularnością cieszą się więc okrycia kąpielowe.

Dla noworodka rozmiar okrycia czy ręcznika powinien wynosić przynajmniej ok. 80cm. Jeśli od razu zdecydujemy się na ręcznik kąpielowy dla niemowląt 100x100 cm mamy pewność, że posłuży on dziecku długo.

Ile ręczników dla noworodka warto mieć?

Z pewnością zakup tylko jednej sztuki nie jest dobrym pomysłem. Zdarza się że niemowlę po wyjęciu z kąpieli przez nagłą zmianę temperatury posiusia się na świeży ręcznik. Mając tylko jeden robi się dla rodzica kłopot. Warto więc mieć w bliskiej odległości coś na zapas.

Ręczniki dla dzieci z kapturkiem są używane przez rodziców przez długi czas również po wyrośnięciu z okresu niemowlęcego, gdyż doskonale zabezpieczają wrażliwą głowę dziecka. Kupując ręcznik z kapturkiem 100x100 cm zyskujemy produkt który będzie służył dzieciom w różnym wieku. Duży rozmiar pozwala również dokładnie opatulić noworodka więc warto rozważyć jego zakup podczas kompletowania wyprawki.

Pamiętajmy, że po kąpieli każdy z tych produktów wymaga dokładnego wysuszenia. Oferujemy ręcznik z kapturem dla dzieci takich producentów jak Babyono, Texpol, Canpol babcies, Bobas czy Tega.

Produkt dodany do ulubionych