Ręczniki dla niemowląt z kapturkiem i okrycia kąpielowe

ręcznik kąpielowy z kapturkiemOdpowiednie okrycie kąpielowe to ważny element każdej wyprawki dla noworodka. Pozwala szybko wytrzeć dziecko po kąpieli i zapewnia mu komfort oraz ochronę przed wychłodzeniem. W naszym sklepie znajduje się wiele modeli okryć kąpielowych w różnych rozmiarach, gramaturach, kolorach i wielkościach. Każda mama może wybrać okrycie, które doskonale sprosta jej wymaganiom. 

Pokazano 1-24 z 163 pozycji

Ręczniczki dla niemowlaka z kapturkiem

Kąpiąc noworodka rodzice powinni szczególnie uważać na wychłodzenie dziecka, do którego może dojść po wyciągnięciu malucha z wody. Aby temu zapobiec konieczne jest posiadanie okrycia kąpielowego lub odpowiedniego ręcznika dla niemowlaka. Niezwykle popularny wśród rodziców małych dzieci jest ręcznik z kapturkiem. Ręcznik kąpielowy z kapturkiem pozwala odpowiednio okryć ciało dziecko i jednocześnie zabezpieczyć główkę przed wychłodzeniem. Obecność kapturka pozwala komfortowo osuszyć ciało dziecka bez obawy o nadmierne wychłodzenie.

Ręcznik dla niemowlaka - frotte, bambusowy czy welurowy?

Ręcznik kąpielowy dla niemowląt powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Powinny one zagwarantować dziecku odpowiednią miękkość i delikatność. Jest to niezwykle ważne, gdyż skóra noworodka jest bardzo podatna na podrażnienia.

Najczęściej ręczniki niemowlęce produkowane są z bawełny frotte lub specjalnego weluru. Okrycie kąpielowe dla niemowląt wykonane z froty doskonale chłonie wodę i zabezpiecza termicznie dziecko. Warto wybierać produkty przynajmniej ze średniej półki cenowej, gdyż gramatura użytego materiału jest wtedy dużo wyższa od najtańszych modeli. Gramatura wpływa na chłonność okrycia kąpielowego i determinuje zdolność do zatrzymywania ciepła.

W ofercie producentów ręcznik kąpielowy dla noworodka wykonany z weluru. Produkowany jest z 100% wysokogatunkowej puszystej bawełny. Bardzo dobrze zatrzymuje ciepło i odznacza się wysoką chłonnością.

Jakie okrycie kąpielowe dla noworodka będzie najlepsze?

Wśród okryć kąpielowych i ręczników dobre opinie zbierają zarówno produkty z czystej frotty jak i te wykonane z materiałów premium. Ostatnie lata to ciągle rosnąca popularność jakie zdobywają ręczniki bambusowe dla niemowląt. Ręcznik bambusowy dla dzieci poza zaletami frotty posiada dodatkowo właściwości antybakteryjne, oraz odznacza się dużo większą chłonnością. Bambusowe okrycie kąpielowe można kupić już od 50 zł, a więc nie jest to wydatek dużo wyższy od standardowego okrycia. Z materiału bambusowego produkowany jest również ręcznik z kapturem dla dzieci. W porównaniu z okryciem posiada on większy rozmiar na długość, a odrobinę mniejszą szerokość. Wśród małych dzieci większą popularnością cieszą się więc okrycia kąpielowe, które posiada optymalny rozmiar dla noworodków i niemowląt.

Cechy dobrego okrycia kąpielowego:

  • posiada wygodny kapturek którym możemy zabezpieczyć główkę dziecka
  • uszyte z wysokiej jakości delikatnego materiału, który dobrze chłonie wodę
  • jest wykonane w odpowiedniej wielkości, pozwalającej dokładnie okryć dziecko

Jakiej wielkości okrycie kąpielowe warto kupić - 100x100cm czy 80x80cm?

Okrycia kąpielowe dla dzieci występują w różnych rozmiarach. Jak łatwo się domyślić razem z wielkością okrycia rośnie również jego cena. Zaletą wyboru większego ręczniczka kąpielowego jest jego dłuższa przydatność, nawet dla starszego dziecka. Rodzice kompletując wyprawkę najczęściej decydują się na okrycia kąpielowe w rozmiarach 80x80 cm lub 100x100cm. Rozmiar minimalny, który warto kupić to ok 76x76 cm. Takie okrycie sprawdzi się podczas kąpieli noworodka. Dobrym pomysłem jest również zakup 2 okryć kąpielowych - mniejszego i większego. 

Ręczniki dla dzieci z kapturkiem są używane przez rodziców przez długi czas również po wyrośnięciu z okresu niemowlęcego, gdyż doskonale zabezpieczają wrażliwą głowę dziecka. Kupując ręcznik z kapturkiem 100x100 cm zyskujemy produkt który będzie służył dzieciom w różnym wieku. Duży rozmiar pozwala również dokładnie opatulić noworodka więc warto rozważyć jego zakup podczas kompletowania wyprawki.

Przeglądając oferty ręczników możemy zauważyć, że często występują one w większych rozmiarach. Jedne z największych ręczników z kapturkiem dedykowanych dla dzieci posiadają rozmiar 140x100cm

Jeśli szukasz również innych produktów do kąpieli niemowlaka zerknij na myjki kąpielowe i termometry do wanienki.

Ile ręczników dla noworodka warto kupić?

Z pewnością zakup tylko jednej sztuki nie jest dobrym pomysłem. Zdarza się, że niemowlę po wyjęciu z kąpieli przez nagłą zmianę temperatury posiusia się na świeży ręcznik. Posiadanie jednego ręcznika może być dla rodzica kłopotliwe. Warto więc mieć w bliskiej odległości coś na zapas.

Produkt dodany do ulubionych