Szlafroki ciążowe

Poza koszulą każda kobieta w ciąży powinna zaopatrzyć się w praktyczny szlafrok ciążowy. Szczególnie jest on przydatny podczas pobytu w szpitalu. Szlafrok do szpitala spełnia nie tylko funkcję termoregulacyjną, lecz również pozwala bez skrępowania spacerować na korytarzu szpitalnym. Szlafrok dla ciężarnej powinien być uszyty z dobrej jakości materiałów, zapewniających właściwą cyrkulację stąd preferowany jest szlafrok bawełniany lub taki który zawiera tylko niewielkie domieszki włókien sztucznych.
W ofercie znaleźć można szlafroki na guziczki, przewiązywane szarfą czy zapinane na suwak. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji każdej kobiety.
Szlafroki ciążowe występują w różnych długościach. Najpopularniejszymi są jednak kroje sięgające do kolan, dzięki czemu czujemy się swobodnie i komfortowo. Szlafrok to jeden z elementów wyprawki do szpitala. Kupując koszulę ciążową, warto pamiętać również o nim, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie nam potrzebny. 

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Kiedy kupić szlafrok ciążowy?

Kompletowanie wyprawki zwykle należy do najprzyjemniejszych etapów w czasie ciąży. Dla większości rodziców priorytetem są rzeczy dla dziecka i to im poświęcamy najwięcej uwagi. Tymczasem warto odpowiednio wcześniej pomyśleć również o produktach dla mamy. Jednym z ważniejszych jest szlafrok ciążowy. W pierwszych miesiącach ciąży, kiedy brzuszek nie jest jeszcze duży, z powodzeniem można się posiłkować naszą dotychczasową bielizną. Im ciąża jest bardziej zaawansowana, tym kłopot, aby zmieścić się w dotychczasowe ubranie, jest większy.

Idealną porą na zakup specjalnego szlafroka ciążowego jest połowa okresu ciąży. Pozwoli to nam się właściwie przygotować na ewentualność niespodziewanego pobytu w szpitalu. Czasami jest to związane z potrzebą pilnych badań i mając przygotowane niezbędne artykuły, unikniemy niepotrzebnych nerwów.

Dlaczego szlafrok ciążowy zamiast tradycyjnego?

Mogłoby się zdawać, że zarówno jedna, jak i druga opcja to dobre rozwiązanie.  W końcu każda z nas ma zwykle do dyspozycji szlafrok w domu. Pamiętajmy jednak, że figura podczas ciąży bardzo się zmienia. Najważniejsze, aby rosnący brzuszek mógł zostać delikatnie okryty, a szlafrok dalej spełniał swoją funkcję. Projektując dedykowany dla kobiet w ciąży szlafrok, producent wprowadza poprawki, dzięki którym można czuć się wygodnie i przytulnie na każdym jej etapie. 

Dodatkowe znaczenie mają również zastosowane materiały. Szlafroki ciążowe wykonywane są z atestowanych dzianin, które nie powinny uczulać nas i dziecka. W końcu szlafrok, który kupujemy już na etapie ciąży, często służy nam również po porodzie, podczas opieki nad dzieckiem.

Mamy doceniają go również, kiedy muszą nakarmić dziecko. Okrywając się nim można komfortowo i dyskretnie nakarmić dziecko.

Szlafrok ciążowy do szpitala — na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Kupując szlafrok ciążowy, warto zastanowić się nad grubością materiału. Powinna ona być tak dobrana, by zapewnić nam komfort termiczny. Niestety w praktyce bywa z tym różnie. Podczas pobytu w szpitalu zwykle jest ciepło i nie potrzebujemy grubszych okryć, jednak na korytarzu szpitalnym, gdzie najczęściej ubieramy szlafrok, może być już chłodniej. Warto rozważyć zakup 2 sztuk i mieć pod ręką cieplejszy oraz cienki model.

Kolejną cechą ważną podczas zakupu jest materiał, z jakiego wykonano szlafrok. Szlafrok ciążowy powinien być uszyty przede wszystkim z bawełny. Ma ona wiele zalet, które łatwo docenić, będąc w ciąży. Przede wszystkim jest przyjemna podczas użytkowania i nie ogranicza ryzyko zapocenia, co ułatwia utrzymanie higieny, szczególnie w placówce szpitalnej. 

Szlafrok ciążowy może posiadać również przydatne dodatki. Niezwykle przydatna są kieszonki, gdzie łatwo schowamy potrzebne drobiazgi, jak chusteczki higieniczne czy pomadkę. 

Dobrze, jeśli szlafrok posiada regulowany pasek. Pozwala to wygodnie opatulić się, dopasowując do rozmiaru brzuszka. Taki produkt "rośnie" razem z naszym brzuszkiem i nie martwimy się, że pod koniec ciąży będzie za mały.

Produkt dodany do ulubionych