Zawieszki do smoczka

klips do smoczka

Smoczek często nazywany jest najlepszym przyjacielem malucha, a jak wiadomo o przyjaciół należy dbać :).

Kiedy dziecko korzysta ze smoczka, często dochodzi do sytuacji w których zdarza się, że maluch go upuści lub najzwyczajniej na świecie rzuci nim. Będąc w domu i posiadając inny egzemplarz nie musimy się tym aż tak bardzo przejmować, gdyż łatwo taki smoczek umyć i wysterylizować. Ale jak można wybrnąć z podobnej sytuacji na spacerze? Ratunkiem okazać się może zawieszka do smoczka.

Pokazano 1-24 z 44 pozycji

Zawieszka do smoczka w domu i na spacerze

Zawieszki do smoczków doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach. Używane są nie tylko podczas spaceru, ale również często w domu. Każdy rodzic, który ma już za sobą opiekę nad niemowlakiem, wie jak często maluch może gubić smoczki. Bez zawieszki w najlepszym wypadku dochodzi do zabrudzenia smoczka, który musimy umyć i wysterylizować. Bardzo często niestety smoczek podczas spaceru gubi się i cały powrót do domu odbywa się w akompaniamencie płaczu malucha. 

Na co zwrócić uwagę kupując zawieszkę do smoczka?

  • Warto wybierać produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Posiadają one wtedy certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania produktu w otoczeniu dziecka.
  • Zawieszka smoczka powinna mieć odpowiednią długość, tak aby można było ją wygodnie przypiąć i nie ograniczała swobody malucha.
  • Zastosowany klips powinien być jednocześnie na tyle mocny aby trzymać się ubranka lub wózka, i bezpieczny dla odzieży dziecka.
  • Zawieszka powinna być trwała i łatwa w czyszczeniu.

Różne formy zawieszek do smoczka

Zawieszka na smoczek może być w formie plastikowego łańcuszka lub tasiemki. Łańcuszek do smoczka ma z jednej strony specjalny zaczep na uchwyt od smoczka, a z drugiej ,,żabkę", którą łatwo przypniemy do ubranka dziecka. Tasiemka do smoczka zwykle jest odrobinę krótsza od swojego łańcuszkowego odpowiednika. Wybór przywieszki do smoczka jest o tyle łatwy, że są to produkty uniwersalne które zwykle pasują do smoczków różnych producentów. 

Coraz częściej producenci oferują zawieszki do smoczka w różnych uroczych formach. Szczególnie modne są zawieszki drewniane i silikonowe. Poszczególne elementy zawieszki zbudowane są z koralików oraz ozdób w różnych kształtach. Taka forma zawieszki poza praktyczną funkcją chroniącą smoczek, pozwala również stymulować prawidłowy rozwój dziecka. Dziecko może dotykać różnych kształtów oraz ćwiczyć mięśnie rąk poprzez przesuwanie poszczególnych elementów zawieszki. Dodatkową atrakcją są również zestawienia kolorystyczne stymulujące wzrok. 

zawieszka do smoczka

Mocowanie zawieszki do smoczka

Zawieszki oferowane są przez najróżniejsze firmy. Pasują zwykle do wielu smoczków. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup zawieszki warto sprawdzić czy posiadany przez nas smoczek ma klasyczny uchwyt. Większość zawieszek przewidzianych jest do mocowania tego typu smoczków, w których jest możliwość przełożenia sznureczka wokół uchwytu. Czasami smoczki posiadają wyłącznie guzik. Dla smoczków wyłącznie z guzikiem warto zaopatrzyć się w zawieszki od producenta danego smoczka.

Druga strona zawieszki do smoczka posiada najczęściej klips, który łapiemy do ubranka malucha. 

Znane marki

Zapinka do smoczka to zdecydowanie produkt przydatny nie tylko na spacerze. Wie to każda mama która wielokrotnie szukała zagubionego smoka swojej pociechy.
Oferta łańcuszków i tasiemek do smoczka jest bardzo bogata. Producenci Babyono, Canpol, NUK czy Tommee Tippee proponują nam swoje zawieszki do smoczków, które są coraz to bardziej kolorowe, ozdobne i cieszą oko sympatycznymi wzorami. Na pewno każda z mam wybierze coś specjalnego i odpowiedniego dla swojego dziecka. Zawieszka do smoczka czasami występuje w komplecie ze smoczkiem uspokajających tworząc idealnie dobrany komplet. Takie zestawy są często dostępne w ofercie marki Lovi.

Produkt dodany do ulubionych