Otulacz do fotelika

Kocyki do nosidełka - praktyczne i wygodne

Otulacze do nosidełka nie mają długiej tradycji. Swoją popularność zdobyły w ostatnim czasie. Dziś kiedy podróże samochodem stały się codziennością i w aucie spędzamy więcej czasu niż kiedykolwiek, warto zadbać aby komfort, szczególnie dla malutkiego dziecka, był na najwyższym poziomie. Doskonale pomaga w tym śpiworek do fotelika samochodowego. Rodzice cenią je, gdyż posiadają wiele zalet. Najważniejszą jest duża uniwersalność i możliwość zapewnienia dziecku optymalnych warunków. Są w dodatku o wiele wygodniejsze w stosowaniu niż tradycyjne kocyki. Najczęściej korzystamy z nich w chłodnych porach roku, czyli podczas jesieni i zimy, jednak zmienność pogody sprawia, że coraz częściej, szczególnie w przypadku noworodków, rodzice sięgają po nie również wiosną. Duża liczba wzorów i modeli, pozwoli każdej mamie wybrać kocyk do fotelika idealny dla swojego dziecka.

Pokazano 1-24 z 27 pozycji

Jak wygląda otulacz do fotelika?

Najczęściej producenci wykonują je z dwóch rodzajów materiału. Jednym jest bawełna, a drugim delikatne minky lub velvet. Patrząc na kocyk do fotelika łatwo możemy go pomylić z tradycyjnym kocykiem niemowlęcym. Otulacze do fotelika samochodowego również mają regularny kształt i podobną grubość, jednak wyróżniają się obecnością specjalnych otworów ułatwiających montaż produktu razem z wielopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Rodzice mogli by w tym momencie pomyśleć, że skoro jest tak podobny to po co kupować oddzielnie ten produkt, czy nie lepiej byłoby użyć zwykłego kocyka? Istnieje jednak kilka dodatkowych cech, które dość znacznie wyróżniają otulacz i sprawiają, że tak doskonale sprawdza się podczas podróży. 

Dlaczego warto wybrać kocyk do fotelika samochodowego?

  • koc do fotelika posiada zwykle kapturek którego na próżno szukać w zwyczajnym kocyku i ma on za zadanie lepiej osłonić główkę dziecka, która jest szczególnie narażona na zimno
  • specjalne otwory pozwalają łatwo przeprowadzić pasy bezpieczeństwa, co pozwala ułatwić montaż kocyka, dodatkowo zabezpieczając go przed zsuwaniem się. Prawidłowo zamontowane pasy, to dla rodziców pewność większego bezpieczeństwa dziecka podczas podróży, co jest zaletą nie do przecenienia. 
  • optymalny kształt kocyka do fotelika, który pozwala dokładnie okryć dziecko, zapewniając mu ciepło i komfort

Kiedy kocyk do fotelika samochodowego sprawdza się najlepiej?

Jest to praktyczne rozwiązanie  które sprawdzi się każdą porą roku. Najrzadziej skorzystamy z nich latem. Wtedy przydadzą się podczas chłodniejszych wieczorów. Pamiętajmy jednak, że często rodzice praktykują montaż fotelika samochodowego na stelażu wózka. Dzięki specjalnym adapterom, możemy wykorzystać fotelik, np. podczas spaceru z noworodkiem, nie mając przy sobie dedykowanego zestawu spacerowego. Mając pod ręką zamontowany wcześniej otulacz, możemy w każdej chwili okryć dziecko, np. w razie pojawiania się chłodnej pogody lub pod zachodzie słońca. 

Rodzice zwykle są z nich najbardziej zadowoleni kiedy używają ich jako otulacz do fotelika na zimę. Zimna temperatura wymusza na nas szczególną dbałość o komfort dziecka. Bardzo często maluch jest również przenoszony razem z fotelikiem i dodatkowa osłona sprawdza się wtedy doskonale, nie dopuszczając do szybkiego wychłodzenia. 

Warto zadbać o zakup otulacza do fotelika, już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka a najlepiej mieć przygotowany, jako jeden z elementów wyprawki do szpitala. Będzie produktem niezbędnym podczas powrotu mamy i dziecka po porodzie lub gdy chore maleństwo trzeba zawieźć do lekarza.

Otulacze do nosidełka - skąd pomysł?

Dziecko przychodząc na świat może czuć się nieco zdezorientowane. Diametralnie zmieniają się warunki w których do niedawna funkcjonowało. W brzuszku mamy jest ciepło, cicho i przytulnie. W celu zapewnienia maluchowi łagodnego wejścia w ten nowy dla niego świat często polecane są tzw. otulacze niemowlęce. Zawinięcie dziecka pozwala maluszkowi poczuć się komfortowo i przytulnie. Koc do fotelika spełnia właśnie taką funkcje otulacza.

Wygodny i komfortowy koc do fotelika

Zastosowanie kapturka i profilowania na pasy pozwala idealnie dopasować kocyk do fotelików samochodowych. Pozwala to dziecku na wygodną pozycję i nie ma obawy że będzie coś niemowlaka upijać w plecki. Dziecko jest dokładnie opatulone. Zaletą jest też brak możliwości zgubienia kocyka czy wysunięcia się spod wiercącego maluszka. 

Otulacz do fotelika zimowy

Kocyki do fotelików są produktami uniwersalnymi. Doskonale sprawdzają się w każdej porze roku, również jako zimowe. Ich podstawową funkcją jest dobre opatulenie dziecka i ochrona przed wiatrem. Jeśli temperatura jest na tyle niska, że chcemy zapewnić dziecku więcej ciepła, warto zadbać o grubsze ubranie lub więcej warstw odzieży niemowlęcej.

Jaki otulacz do fotelika kupić?

Obecnie wybór produktów dla niemowląt jest bardzo szeroki. Rodzice mogą przebierać nie tylko w różnych wzorach i kolorystyce, ale również dopasować rodzaj produktu do potrzeb swoich i dziecka. Tym co najczęściej różni poszczególne modele, jest wzornictwo. W ofercie znajdziemy wzory typowo dedykowane dla dziewczynek, jak i te w chłopięcej kolorystyce. Coraz częściej klienci decydują się również na modele unisex o kolorystyce uniwersalnej np. w modnych szarościach.

Najpopularniejsze kocyki do fotelika szyte są najczęściej w dwóch zestawieniach materiałowych. Opcją tańszą jest bawełna 100% połączona z pluszem minky. Bawełna zapewnia delikatność w kontakcie ze skórą maluszka, a plusz chroni odpowiednio przed chłodem. 

Bardziej wyszukaną wersją kocyka do fotelika, jest opcja łącząca bawełnę z tkaniną VELVET. Velvet jest materiałem, który doskonale prezentuje się w każdym zestawieniu, doskonale podkreślając wysoką jakość. Polecamy kocyk do fotelika velvet dla rodziców szukających produktu klasy premium.

Otulacz do fotelika - cena

Ceny kocyków do fotelika kształtują się od ok. 60zł w górę. Wpływa na cenę ma rodzaj zastosowanego materiału i jakość wykończenia gotowego produktu. Jest to z pewnością produkt wart zakupu, gdyż przez długi czas jest aktywnie wykorzystywany podczas opieki nad dzieckiem.

Produkt dodany do ulubionych