Otulacz do fotelika

Kocyki do nosidełka - praktyczne i wygodne

Otulacze do nosidełka nie mają długiej tradycji. Swoją popularność zdobyły w ostatnim czasie. Rodzice cenią je, gdyż posiadają wiele zalet. Najważniejszą jest ich duża uniwersalność i możliwość zapewnienia dziecku optymalnych warunków. Są w dodatku o wiele wygodniejsze w stosowaniu niż tradycyjne kocyki.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Jak wygląda otulacz do fotelika?

Najczęściej producenci wykonują je z dwóch rodzajów materiału. Jednym jest bawełna a drugim delikatne minky lub velvet. Patrząc na kocyk do fotelika łatwo możemy go pomylić z tradycyjnym kocykiem niemowlęcym. Również mają regularny kształt i podobną grubość. Rodzice mogli by w tym momencie pomyśleć, że skoro jest tak podobny to po co kupować oddzielnie ten produkt, czy nie lepiej byłoby użyć zwykłego kocyka? Istnieje jednak kilka cech które dość znacznie wyróżniają otulacz i sprawiają, że tak doskonale sprawdza się podczas podróży. 

  • koc do fotelika posiada zwykle kapturek którego na próżno szukać w zwyczajnym kocyku.
  • obecne są również wycięcia na pasy bezpieczeństwa, przez które możemy je przełożyć
  • kształt zwykle przypomina kwadrat o bokach ok 85cm

Kiedy kocyk do fotelika samochodowego sprawdza się najlepiej?

Jest to praktyczne rozwiązanie praktycznie każdą porą roku. Może najrzadziej skorzystamy z nich latem. Wtedy przydadzą się podczas chłodniejszych wieczorów. Rodzice zwykle są z nich najbardziej zadowoleni kiedy używają ich jako otulacz do fotelika na zimę. Doskonale sprawdzają się wtedy wszystkie jego cechy i możemy zapewnić dziecku optymalne warunki.

Otulacze do nosidełka - skąd pomysł?

Dziecko przychodząc na świat może czuć się nieco zdezorientowane. Diametralnie zmieniają się warunki w których do niedawna funkcjonowało. W brzuszku mamy jest ciepło, cicho i przytulnie. W celu zapewnienia maluchowi łagodnego wejścia w ten nowy dla niego świat często polecane są tzw. otulacze niemowlęce. Zawinięcie dziecka pozwala maluszkowi poczuć się komfortowo i przytulnie. Koc do fotelika spełnia właśnie taką funkcje otulacza.

Wygodny i komfortowy koc do fotelika

Zastosowanie kapturka i profilowania na pasy pozwala idealnie dopasować kocyk do fotelików samochodowych. Pozwala to dziecku na wygodną pozycję i nie ma obawy że będzie coś niemowlaka upijać w plecki. Dziecko jest dokładnie opatulone. Zaletą jest też brak możliwości zgubienia kocyka czy wysunięcia się spod wiercącego maluszka. 

Otulacz do fotelika zimowy

Kocyki do fotelików są produktami uniwersalnymi. Doskonale sprawdzają się w każdej porze roku również jako zimowe. Ich podstawową funkcją jest dobre opatulenie dziecka i ochrona przed wiatrem. Jeśli temperatura jest na tyle niska, że chcemy zapewnić dziecku więcej ciepła, warto zadbać o grubsze ubranie lub więcej warstw odzieży niemowlęcej.

Produkt dodany do ulubionych