Kocyki muślinowe dla niemowląt

Rodzice zawsze szukają dla dziecka wyjątkowych produktów, które zapewnią mu to co najlepsze. Kocyk muślinowy jest jednym z tych elementów, które powinny znaleźć się na każdej liście rodzica kompletującego wyprawkę dla noworodka. Muślin to tkanina, która zadba o delikatną i wymagającą skórę dziecka. Kocyki muślinowe posiadają olbrzymią zaletę w postaci niezwykłej miękkości. To właśnie to urzeka większość rodziców, którzy mają z muślinem po raz pierwszy do czynienia. Kocyk muślinowy jest produktem dość cienkim, stąd rodzice używają go głównie do dodatkowego zabezpieczenia dziecka przed chłodem i zimnym wiatrem. Doskonale sprawdzi się również latem, kiedy chcemy dziecko osłonić przed mocnym słońcem. Dzięki temu, że tkanina muślinowa wykonywana jest ze 100% bawełny, zapewnia dziecku również odpowiednią cyrkulację powietrza, nie pozwalając się maluchowi zapocić. Warto podkreślić jeszcze jedną ważną zaletę kocyków muślinowych. Pranie im nie straszne, wprost przeciwnie, bo z każdym kolejnym kocyk muślinowy staje się coraz bardziej delikatny i miękki. 

Kocyk jest ważnym elementem każdej wyprawki dla niemowlaka. Zapewnia dziecku ciepło i poczucie komfortu. Z pośród wielu rodzajów kocyków, warto posiadać kilka modeli, które będą dostosowane do pory roku i warunków. Różnią się one zarówno grubością, jak i materiałem z którego zostały wykonane. Szczególne miejsce wśród nich należy do coraz modniejszych kocyków muślinowych

Jakie zalety posiadają kocyki muślinowe dla niemowląt?

Muślin to materiał, który szczególnie doceniany jest przez rodziców szukających najwyższej jakości tkanin. Pomimo, iż podobnie do tradycyjnej tetry, jest on wykonany z bawełny 100%, to jednak o jego głównych zaletach decyduje cały proces przygotowania gotowego produktu. Delikatność tkaniny muślinowej uzyskiwana jest w czasie przygotowania włókna i odpowiedniego tkania. Aby uzyskać efekt spulchnienia i delikatności, włókna są wstępnie dodatkowo czesane. 

Rodzice najbardziej ceniąc produkty naturalne, chętnie sięgają po wszystko to co przygotowywane jest z tkanin muślinowych. W odróżnieniu od tradycyjnych tkanin bawełnianych, ich splot jest luźniejszy, co pozwala lepiej otulić dziecko. Zaletą takiego splotu, jest również zdolność materiału do skutecznego odprowadzania wilgoci. W efekcie czego dziecko przykryte kocykiem muślinowym, nie zapoci się tak jak w przypadku innych kocyków. Jest to wielka zaleta dla rodziców szukających awaryjnego kocyka na lato. 

Kocyki muślinowe posiadają również zaletę w postaci niezwykłej miękkości, która sprawia, że doskonale sprawdzają się w bezpośrednim kontakcie ze skórą noworodka. Używając kocyków muślinowych nie musimy się martwić o podrażnienia skórne. 

Jak wygląda kocyk muślinowy?

Kocyki wykonane z tkaniny muślinowej, wyróżniają się charakterystycznym splotem. Jego struktura przypomina kształtem kwadraciki lub prostokąty, co można łatwo dostrzec na powierzchni kocyka. Niektóre wersje tkaniny muślinowej, które określane są jako double gauze, oferowane są w postaci charakterystycznych marszczeń. Zaletą tego rodzaju tkaniny jest brak konieczności prasowania. 

Kocyki muślinowe oferowane są w różnych wielkościach. Najpopularniejsze rozmiary to 120x120cm, 70x90cm, 80x100cm. To jaki my wybierzemy, zależne jest od naszych preferencji i przeznaczenia. Wybierając kocyk muślinowy do wózka, nie warto jednak przesadzać z jego rozmiarem. Pamiętajmy, że gondola nie jest bardzo duża, i czasami możemy mieć kłopot z nadmiarem przykrycia. 

Jak prać kocyki muślinowe? 

Jako, że tkanina muślinowa charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami, to warto odpowiednio zadbać o kocyk muślinowy w praniu. Przede wszystkim nie powinniśmy przesadzać z temperaturą. Oczywiście wiele zdradzi nam metka przygotowana przez producenta naszego kocyka, ale przyjmuje się najczęściej, że tego typu produkty pierzemy w temperaturze ok. 30 lub 40 stopni (pod warunkiem, że producent zaakceptował tą wartość). Jeśli używamy pralki automatycznej, to powinniśmy wybrać pranie delikatne, w którym obroty nie będą zbyt intensywne. Pamiętajmy, że wirowanie może uszkodzić włókna, więc warto go unikać. Jeśli chcemy używać środków chemicznych, to nie powinny one być bardzo mocne. Nie można używać wybielaczy i chloru. Jeśli płyn do płukania, to taki, który jest dedykowany do produktów dla najmłodszych. 

Zastosowanie tych wskazówek, pozwoli zachować kocyk muślinowy w doskonałym stanie przez długi okres użytkowania. Warto również podkreślić, że prawidłowe prania wpływa pozytywnie na delikatność i miękkość tkaniny muślinowej. Odpowiednio się z nią obchodząc w praniu, będziemy uzyskiwali coraz lepsze właściwości. 

Muślinowe kocyki dla niemowląt - sklep

Zakup kocyka muślinowego, to również doskonały pomysł na prezent. Jest to produkt, który posłuży bardzo długo stąd nie musimy się martwić, że dziecko szybko z niego wyrośnie, lub kupimy za mały. Ponadto w ofercie dostępne są kocyki muślinowe zapakowane w ozdobne pudełko, co jest dodatkowym atutem. 

Kocyk muślinowy z poduszką

Kocyki muślinowe oferowane są zarówno w formie pojedynczej, jak i w komplecie z poduszeczką. Komplet ten najczęściej dedykowany jest do wózka, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go w domu w czasie popołudniowej drzemki malucha. 

Kocyk muślinowy dla noworodka

Kocyk muślinowy wspaniale sprawdza się jako pierwszy kocyk dziecka. Często jest wybierany już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka. W przypadku tych najmniejszych dzieci jego największą zaletą jest niezwykła delikatność dla wrażliwej skóry maluszka. Kocyk muślinowy nie podrażnia i nie powoduje reakcji alergicznych. 

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych