Podkłady do przewijania

Podkłady higieniczne są produktem którego nie może zabraknąć w żadnej wyprawce dla noworodka. Zawdzięczają to przede wszystkim możliwości wykorzystania ich w wielu sytuacjach.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

W jakich sytuacjach sprawdzą się podkłady higieniczne?

Ich zadaniem jest zachowanie możliwie najwyższego poziomu higieny oraz suchego podłoża.

Mogą one być wykorzystywane nie tylko jako podkłady do przewijania niemowląt, chociaż to ich najpopularniejsza funkcja. Warto pomyśleć o ich zakupie już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka lub wyprawki do szpitala dla mamy i dziecka. W pierwszym etapie będą potrzebne mamie jako podkład na łóżko. Podkłady jednorazowe na łóżko dzięki swojej wodoodporności doskonale zabezpieczą prześcieradło przed zabrudzeniem. Podkład na łóżko nieprzemakalny daje kobiecie poczucie komfortu i są szczególnie przydatne w pierwszych dniach po porodzie.

Mama która nie wykorzysta wszystkich podkładów w czasie swojego pobytu w szpitalu z powodzeniem zużyje je po powrocie do domu. Używane są wtedy jako podkłady do przewijania. Podkłady jednorazowe do przewijania pozwalają na zachowanie pełnej higieny podczas czynności pielęgnacyjnych oraz są wygodne dla rodziców. Podkłady na przewijak zabezpieczają dodatkowo skórę dziecka przed zetknięciem z zimną powierzchnią przewijaka.

Podkłady higieniczne można również użyć do zabezpieczenia materaca dziecka. Podkład do przewijania położony pod prześcieradło niemowlęce ochroni materac przed przemoczeniem. Jest to ważne, gdyż przemoczone prześcieradło łatwo wyprać a z materacem niemowlęcym mamy zwykle większy kłopot, tym bardziej, że kupowany on jest w większości przypadków pojedynczo. 

Jeśli nie chcemy używać podkładów jednorazowych na łóżeczku niemowlęcym, to warto wybrać specjalne prześcieradło niemowlęce nieprzemakalne.

Jak wygląda podkład do przewijania?

Zazwyczaj mają one prostokątny kształt. Zbudowane są wielowarstwowo.  Podkłady higieniczne na łóżko posiadają doskonałą chłonność. Zawdzięczają to specjalnemu materiałowi który bardzo dobrze wchłania i wiąże płyny nie pozwalając im się wydostać. Odpowiedzialny za to jest superabsorbent, który szybko wchłania wilgoć oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Niektóre modele podkładów posiadają specjalne paski samoprzylepne, które pomogą zamocować podkład w wybranym miejscu i nie pozwolą mu się przesunąć. Najczęściej podkłady wykonane są z trzech warstw. Wierzchnią warstwę stanowi bawełna lub włóknina. Wewnętrzna część składa się z materiału chłonnego, np. celulozy, a zewnętrzna wykonana jest z materiału nieprzemakalnego, np. z folii.

Zalety podkładów do przewijania

  • oszczędność czasu
  • niska cena
  • chronią dziecko przed zimnem 
  • dzięki nim łatwiej zadbać o higienę i czystość
  • wielofunkcyjne, dla mamy i noworodka

Rozmiary podkładów higienicznych do przewijania - 60x90, 60x60, 40x60

Podkłady na łóżko oferowane są w najróżniejszych wielkościach. Ze względów praktycznych najlepiej wybrać podkłady higieniczne 60x90 cm, które najlepiej się sprawdzają kiedy są używane przez świeżo upieczoną mamę.
Podkłady dla niemowląt mogą mieć już mniejsze rozmiary np. 60x60 lub 40x60 cm. 

Produkt dodany do ulubionych