Smoczki do butelek Canpol

Decydując się na butelkę do karmienia Canpol, rodzice mają możliwość wyboru różnych smoczków. Poszczególne produkty różnią się nie tylko kształtem, ale i materiałem z których zostały wykonane. Daje to rodzicom okazję do optymalnego dopasowania smoczka do potrzeb ich dziecka. Jest to ważne dla rodziców maluchów, które niechętnie przystępują do picia z butelki. Canpol oferuje wysoką jakość, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Smoczek do butelki Canpol, jest produktem wykonanym z najwyższą troską o zdrowie dziecka. W celu ochrony malucha przed kolką, smoczki Canpol wyposażono w specjalny zaworek antykolkowych. Jego zadaniem, jest skuteczne pozbycie się pęcherzyków powietrza i niedopuszczenie do dostania się ich do brzuszka dziecka. Zanim zakupimy smoczek do butelki Canpol, warto sprawdzić szerokość posiadanej butelki, gdyż zarówno butelka wąska, jak i szeroka mają dedykowane smoczki.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Jaki materiał smoczka do karmienia wybrać?

W ofercie dostępne są dwa podstawowe materiały smoczków do butelek. Kiedyś najpopularniejsze były tzw. smoczki lateksowe. W obecnych czasach zdecydowany prym wiodą jednak smoczki silikonowe. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj smoczka ma swoje zalety i niestety też wady. Czasami jednak pomimo chęci wyboru smoczka silikonowego, dziecko może go nie akceptować. Jedynym wyjściem jest wtedy próba użycia smoczka lateksowego, który często jest bardziej preferowany przez dzieci. 

Smoczki lateksowe - kauczukowe do butelek

Jeśli zastanawiasz się jak ten smoczek wygląda, to spieszymy z informacją, że jest on koloru brązowego/żółtego. To co jest warte podkreślenia wśród zalet smoczków kauczukowych do butelek, to trwałość. Szczególnie sprawdzają się one wśród dzieci, które mają już pierwsze ząbki. Smoczek lateksowy, trudniej uszkodzić niż konkurenta. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, często smoczki kauczukowe są chętniej akceptowane przez dzieci. Niestety produkty wykonane z lateksu nie mogą być wystawiane na działanie promieni słonecznych. Zostawiając butelkę ze smoczkiem w miejscu nasłonecznionym, możemy być pewni, że smoczek ściemnieje. Sprawia to, że smoczki lateksowe niestety należy częściej wymieniać, niż silikonowy odpowiednik (najlepiej co kilka tygodni). Kolejną wadą jest charakterystyczny smak własny smoczka.

Smoczki silikonowe do butelek Canpol

Wykonane z bezbarwnego materiału, który nie posiada smaku i zapachu. Nie zmienia więc doznać smakowych malucha kiedy pije mleko modyfikowane lub pokarm mamy. Niestety smoczki silikonowe do butelek, łatwiej uszkodzić przegryzając. Warto więc często kontrolować stan smoczka, najlepiej zawsze kiedy przygotowujemy posiłek dla dziecka. W przypadku smoczków silikonowych na szczęście nie musimy obawiać się promieni słonecznych, gdyż są na nie odporne. 

Jaki kształt smoczka do butelki Canpol wybrać

W ofercie firmy Canpol dostępne są smoczki okrągłe lub tzw. anatomiczne. Smoczek anatomiczny ma kształt spłaszczony. Zaletą smoczka okrągłego jest możliwość obracania butelki bez wpływu na komfort picia z niej. Kształt smoczka okrągłego uważany jest za najbardziej fizjologiczny i wspierający utrzymanie naturalnego rytmu ssania.

Smoczek anatomiczny stworzono z myślą o dopasowaniu jego kształtu do jamy ustnej dziecka. Taki typ smoczka często zalecany jest przez ortodontów i stomatologów jako wspomaganie prawidłowego rozwoju zgryzu oraz podniebienia. Stosując smoczek anatomiczny należy uważać na pozycje butelki i smoczka. Niestety w jego przypadku dopuszczalne jest tylko jedno ułożenie. Odwrócenie smoczka, zaburza odruch ssania i źle wpływa na rozwój malucha.

Smoczki do butelek Canpol i ich rozmiary

Szukając smoczka do butelki, należy dostosować szybkość wypływu pokarmu do wieku dziecka i jego rodzaju. 

Smoczki do butelek Canpol oznaczone są cyferkami od 0 do 5.

0 mini Smoczek o bardzo wolnym przepływie. Dedykowany dziecku tuż po urodzeniu. 
1 wolny Smoczek do mleka dla dziecka w wieku 3 do 6 miesięcy.
2 średni Smoczek do mleka dla dziecka od 6 miesięcy do 12.
3 szybki Smoczek szybki, dla dziecka które skończyło już 12 miesięcy. Jest to największy smoczek dedykowany do mleka. Niestety nie nadaje się do kaszki, gdyż może się blokować.
4 kaszka Jest to smoczek specjalnie dedykowany do gęstych pokarmów. 
5 trój-przepływowy Smoczek który ma możliwość regulacji stopnia wypływu. Polega to na odpowiednim obróceniu butelki ze smoczkiem wokół swojej osi. 

Produkt dodany do ulubionych