Smoczki uspokajające

smoczek ortodontyczny czy symetrycznySmoczek uspokajający dla noworodków i niemowląt

Smoczek uspokajający jest jednym z tych elementów które w pierwszej kolejności kojarzą się z dzieckiem. Dzisiejsze mamy mają ogromny wybór, szczególnie dobrze to widać jeśli weźmiemy pod uwagę smoczki dla niemowląt. Jeszcze kilkanaście lat temu królował smoczek kauczukowy inaczej zwany smoczkiem lateksowym. Pomimo iż nadal jest dostępny i ma wśród rodziców wiernych zwolenników to jednak prym wiodą obecnie smoczki uspokajające silikonowe. Zaletą silikonu jest brak zapachu i smaku, brak podatności na promienie słoneczne i odkształcenia. Lateks jest trwalszy na przegryzienie i dzieci łatwiej go akceptują gdyż sprawia wrażenie bardziej miękkiego.

Pokazano 1-24 z 336 pozycji

Rodzice zastanawiając się jaki smoczek wybrać dla niemowlaka muszą wybrać nie tylko materiał z którego będzie wykonany lecz co jest równie ważne kształt końcówki smoczka.

Smoczek dla noworodka który stale zyskuje popularność zarówno wśród rodziców jak i specjalistów to smoczek anatomiczny inaczej zwany ortodontycznym. Smoczek ortodontyczny cechuje się kształtem gumki przypominającym pierś matki. Impulsem do opracowania tego kształtu były problemy dzieci z wadą zgryzu. Kształt ortodontyczny ma chronić dziecko przed tymi problemami.
Część producentów oferuje smoczki dla noworodków symetryczne. Gumka symetryczna w smoczku pozwala dziecku obrócić smoczek w ustach bez negatywnego wpływu na komfort i zdrowie dziecka. Gumka jest obustronnie spłaszczona. Według niektórych ekspertów to właśnie smoczki symetryczne są zdrowsze bo nie wywołują nacisku na podniebienie miękkie.

Kupując smoczek należy zwracać uwagę również na tarczkę. Jej rozmiar musi być dostosowany do wieku dziecka. Nie może być ani za mała – dziecko mogłoby wkładać ją do ust,ani za duża bo będzie przeszkadzała. Tarczka smoczka musi mieć też wycięcie na nosek niemowlaka. Wskazana jest również obecność otworów w tarczce.

Odrębnym produktem są smoczki dla wcześniaków. Część firm wprowadza specjalną linię smoczków dla dzieci o małej masie urodzeniowej. Są lżejsze i końcówka dostosowana jest odpowiednio rozmiarem. Możemy je znaleźć w ofercie takich marek jak Lovi, Avent, Nuk.
Kupując smoczek możemy też wziąć pod uwagę obecność uchwytu. Zarówno smoczki z tarczką jak i tradycyjnym uchwytem mogą być używane z tasiemkami/ łańcuszkami lecz sposób mocowania jest odmienny. Smoczki wyłącznie z tarczką są bardziej odpowiednie dla dzieci które we śnie mają problem z mimowolnym wyciąganiem tradycyjnego smoczka z buzi.
Poza markami wymienionymi powyżej polecamy również smoczki firm: Mam, Canpol babsies, Babyono, Tommee Tippee i Dr. Brown`s.

Produkt dodany do ulubionych