Zawieszki dla niemowląt do łóżeczka i wózka

Zawieszki dla niemowląt, to niezwykle popularne zabawki, które rodzice często kupują już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka. Jako prezent dla noworodka sprawdzają się doskonale a ich główną zaletą jest uniwersalność i niewielki rozmiar. Zawieszka dla niemowlaka może być zamocowana praktycznie w każdym miejscu, dzięki czemu będzie towarzyszyć dziecku cały czas. Oferowane w bogatej kolorystyce i wielu ciekawych wzorach. Szczególnie popularne są zawieszki, w kształcie zwierzątek, które często wpisują się w gust malucha i zapewniają mu zabawę przez długi czas. 

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Szukając zabawki niemowlęcej, często zastanawiamy się, co warto dziecku kupić. W przypadku tych najmniejszych dzieci, czasami bywa to problematyczne, gdyż nie każda zabawka bywa dla nich odpowiednia. Wielu rodziców, w czasie pierwszych tygodni życia malucha, stawia na zawieszki. 

Zawieszki niemowlęce - ich zalety i funkcje

Zawieszki dla niemowląt, poza podstawową funkcją rozrywkową wypełniającą czas, mogą być też doskonałą zabawką edukacyjną i produktem stymulującym rozwój zmysłów. 

Zawieszki te często stosowane są przez rodziców w czasie wspólnych zabaw z dzieckiem. Wspaniale sprawdzą się one do stymulowania wzroku, stąd w przypadku maluchów, których wzrok dopiero się rozwija, decydujmy się na kontrastową kolorystykę. Kontrasty są lepiej dostrzegane przez dziecko w pierwszych tygodniach życia. Warto malucha zachęcać do zabawy np. poprzez udawanie odgłosu zwierzątek. Również kontakt fizyczny z zabawką, doskonale wpłynie na rozwój umiejętności manualnych i poznawanie odczuć w zakresie dotyku różnych materiałów. 

Dla dzieci, które zmagają się z okresem ząbkowania, doskonałym pomysłem, jest zakup zawieszki niemowlęcej z funkcją gryzaczka. Część elementów takiej zawieszki wykonana jest z materiałów o odpowiedniej strukturze, która łagodzi ból ząbkowania. 

Zawieszka może również pełnić funkcję grzechotki. Niektóre jej elementy są wtedy wypełnione specjalnymi kuleczkami, które generują charakterystyczny dźwięk podczas potrząsania. Jest to dla dziecka dodatkowy bodziec zachęcający do zabawy. 

Niezwykle popularne są zawieszki z funkcją wibracji. Wywołanie tej funkcji stanowi dla dziecka źródło dodatkowych doznań.

Zawieszki dla niemowląt - uniwersalne mocowanie

Jedną z głównym zalet zawieszki niemowlęcej, jest możliwość zamocowanie jej w praktycznie każdym miejscu. Większość zawieszek posiada wygodny uchwyt, który można zatrzasnąć na różnych powierzchniach. Może to być zarówno łóżeczko niemowlęce, jak i fotelik samochodowy czy wózek niemowlęcy. Zaletą jest to, że nawet jeśli maluch przyzwyczai się do konkretnej zawieszki, to nie będziemy mieli problemu z zamocowaniem jej tam, gdzie akurat będzie potrzebna. Mocowanie zawieszki może opierać się na różnych systemach. Czasami występuje specjalny klips mocujący, a w innych produktach znajdziemy elastyczne plastikowe kółeczko. 

Jakie zawieszki dla niemowląt warto kupić?

W zależności od wieku dziecka, warto wybrać zabawkę dostosowaną do jego potrzeb. Jeśli szukamy czegoś co skutecznie załagodzi ból związany z pojawianiem się ząbków u dziecka, to wybierzmy zawieszkę z funkcją gryzaka. Dla nieco starszego dziecka, którego zmysły zaczynają się dynamicznie kształtować, dobrze jest znaleźć zawieszkę wielofunkcyjną. Przykładem może być tutaj zawieszka w formie kostki, która na każdej ze ścianek kryje inną niespodziankę dla malucha. Może to być piszczek, lusterko, szeleszczące elementy czy supełki. 

Zawieszka z szumiącym mechanizmem

Jeśli zawieszka ma mieć dla dziecka funkcję wyciszającą, która będzie stymulować łatwiejsze zasypianie malucha, można zastanowić się nad zakupem zawieszki - szumisia. Jest to zabawka, która generuje stymulujący szum pozwalający dziecku spokojnie zasnąć. Szum dziecku kojarzy się z bezpiecznym etapem, w którym dziecko było w brzuszku mamy. 

Zawieszki dla niemowląt - ceny

Nie da się ukryć, że kompletując produkty dla dziecka, musimy się liczyć ze znacznymi wydatkami. Wyprawka noworodka, bywa często dość dużym wyzwaniem dla domowego budżetu. Czasami szukamy więc zabawek, które nie będą bardzo obciążać portfela. Takim produktem są zawieszki niemowlęce. Wielu rodziców ucieszy fakt, że można je nabyć już od 20 zł. Cena zależna jest zarówno od wielkości zabawki, jak i ilości posiadanych funkcji, czy marki producenta. 

Produkt dodany do ulubionych