Butelki Lovi

Butelki Lovi podobnie jak smoczki tej marki zaskarbiły sobie zaufanie mam na całym świecie. Podczas ich projektowania dołożono starań, by stanowiły one zdrowy sposób podania pokarmu dla maluchów, które nie mogą być karmione piersią. Co ważne w proces projektowania zaangażowano nadzór medyczny, który czuwał nad całym procesem. Butelki Lovi możemy kupić w różnych pojemnościach, tak by można było je dostosować do wieku dziecka. Lovi butelki do karmienia oferuje razem ze specjalnym smoczkiem, który nie zaburza odruchu ssania, a dodatkowo stanowi wsparcie dla rodziców, którzy planują połączyć karmienie swojego dziecka piersią i butelką. Butelka Lovi stworzona została z materiału, który pozwala na wygodne mycie i sterylizację. 

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Butelki Lovi — dostępne pojemności

Marka Lovi oferuje pełen zestaw butelek, które mogą służyć dziecku już od urodzenia. Wraz ze wzrostem niemowlaka i rosnącymi potrzebami mamy możliwość zmiany butelki na większą, tak by sprostać potrzebom dziecka. Butelki Lovi dedykowane dla noworodków charakteryzują się pojemnością 150 ml. Wyposażono je w smoczek o najmniejszym przepływie, czyli 0 m+. Po osiągnięciu przez dziecko wieku 3 miesięcy warto zmienić butelkę na większą. Pojemność dla nieco starszego dziecka to 250 ml. Oferowana jest ze smoczkiem o przepływie odpowiednim dla dziecka 3 m+. Największą butelką Lovi jest produkt o pojemności 330 ml. Posiada ona smoczek o bardzo szybkim przepływie, z którego mogą korzystać dzieci powyżej 9 miesiąca życia. 

Butelka Lovi — jaki materiał wybrać?

W ofercie Lovi znajdziemy butelki z dwóch najpopularniejszych tworzyw. Podstawa oferta to modele wykonane z wysokiej jakości polipropylenu. Butelki plastikowe Lovi są trwałe i bezpieczne. Tworzywo, które posłużyło do produkcji, posiada klarowność szkła i jednocześnie zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia.

Coraz więcej mam decyduje się również na szklane butelki Lovi. Szkło użyte do ich produkcji jest odporne na niskie i wysokie temperatury. Może być więc zarówno gotowane, jak i zamrażane. Borokrzemowy materiał jest łatwy w utrzymaniu w czystości i nawet po wielokrotnym myciu zachowuje wysokie właściwości użytkowe. 

Zalety smoczków użytych w butelkach Lovi

Jedną z największych zalet butelek Lovi są zastosowane w nich smoczki. Dzięki nim karmienie dziecka może przebiegać bez zakłóceń przy zachowaniu komfortu.

Wielu specjalistów w dziedzinie żywienia niemowląt zwracało uwagę, że w przeciwieństwie do naturalnego karmienia piersią, maluchy korzystając z butelki, są rozleniwiane. Problem jest niedostateczna stymulacja mięśni jamy ustnej. Aby poradzić sobie z tym problemem, smoczki butelek Lovi posiadają tzw. dynamiczną końcówkę. Podczas picia z butelki Lovi wydłuża się ona i skraca w rytm ssania maluszka. Dziecko jest dzięki temu zachęcane do starań i bardziej aktywnego udziału mięśni. 

By zapewnić właściwą pozycję ust przy smoczku butelki Lovi, zastosowano odpowiednio wyprofilowaną podstawę. Dziecko łapiąc ustami smoczek, może wygodnie oprzeć wargi i prawidłowo je ułożyć.

Duże znaczenie w przypadku niemowląt do 6 miesiąca życia ma ochrona przed kolką. Dla wielu rodziców to niezwykle ważne funkcja, które pozwoli oszczędzić maluszkowi cierpienia. Butelka Lovi posiada wbudowany system antykolkowy SUPER vent, którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do mieszania się powietrza razem z mlekiem. Maluch jest mniej narażony na ryzyko kolki. 

butelki Lovi - system antykolkowy

Jakie dodatki znajdziemy w butelce Lovi?

Butelki Lovi oferowane są razem z akcesoriami, które poszerzają ich funkcjonalność. 

  • dysk uszczelniający — to rodzaj specjalnej nasadki, którą montujemy zamiast smoczka. Pozwoli to stworzyć z tradycyjnej butelki do karmienia rodzaj pojemnika na pokarm. Nie musimy kupować dzięki temu dodatkowego produktu, korzystając z butelki do karmienia, którą posiadamy w domu.
  • kubek do pojenia — razem z butelką dostajemy nasadkę, która pełni funkcję ochronną dla smoczka w sytuacji, w której z niej nie korzystamy. Po odwróceniu nasadki może ona pełnić funkcję kubeczka, który czasami przydaje się np. do podania leków.

Funkcja samosterylizacji w butelkach Lovi

Firma Lovi w swojej ofercie poza klasyczną linią butelek Medical+ posiada również butelki wyposażone w funkcję samosterylizacji. Sterylizacja butelek Lovi wykonywana jest za pomocą dodatkowego kapsla dołączanego do zestawu. Wystarczy wlać do niego wodę i umieścić w nim smoczek. Całość przykrywamy butelką, łącząc poprzez kliknięcie i wkładamy do kuchenki mikrofalowej na 90 sekund. Taka forma sterylizacji ułatwia nam dbanie o właściwy stan butelek, bez konieczności gotowania ich, czy używania tradycyjnego sterylizatora dla niemowląt

kapsel do sterylizacji butelek Lovi

Produkt dodany do ulubionych