Proszki i płyny do prania

Po skompletowaniu wyprawki warto pamiętać aby ubranka zostały właściwie przygotowane do kontaktu z delikatną skórą noworodka. Rodzice kochają produkty kolorowe, ozdobione barwnymi nadrukami. Pomimo, iż producenci od wielu lat stosują w produkcji bezpieczne farby wodne oraz zakupiona odzież niemowlęcą jest nowa to wymaga usunięcia poprzez właściwe przepranie pozostałości poprodukcyjnych (np. po ww. farbowaniu).

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Jaki proszek do prania będzie odpowiedni dla ubranek niemowlęcych?

Mniej doświadczeni rodzice często intuicyjnie zaczynają się zastanawiam jaki proszek do prania dla niemowląt będzie najlepszy. Proszek do prania dla niemowląt powinien cechować się odpowiednimi właściwościami z których jedną z ważniejszych jest jego hipoalergiczność.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skóra noworodka w porównaniu z osobą dorosłą jest cieńsza nawet do pięciu razy i rozwija się u dziecka do 3 roku życia. Inna kompozycja płaszcza hydrolipidowego sprawia, że jest ona niezwykle podatna na działanie czynników zewnętrznych.

Zastanawiając się więc jaki proszek dla noworodka warto zakupić powinniśmy zwrócić baczną uwagę na deklarowaną przez producenta grupę docelową. Warto korzystać z produktów które będą dedykowane dla najmłodszych i w których jasno określono, że można je stosować od 1 dnia życia.

Najbardziej cenione proszki dla niemowląt posiadają również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i są dokładnie przebadane dermatologicznie. Oczywiście zarówno do bieli jak i odzieży kolorowej producenci oferują zwykle oddzielne linie produktowe np. różne proszki do bieli i koloru Lovela.

Producenci tacy jak Jelp czy Lovela oferują specjalne linie produktowe dla noworodków i niemowląt które poza proszkami zawierają również płyn do prania dla niemowląt, czy specjalne delikatne mleczko lub wygodne kapsułki. Wszystkie te produkty tworzone są z myślą o delikatnej skórze najmłodszych i warto ich używać nawet do 3 roku życia.

Produkt dodany do ulubionych