Proszki i płyny do prania

Po skompletowaniu wyprawki dla noworodka warto pamiętać, aby ubranka zostały właściwie przygotowane do kontaktu z delikatną skórą noworodka. Rodzice kochają produkty kolorowe, ozdobione barwnymi nadrukami. Pomimo, iż producenci od wielu lat stosują w produkcji bezpieczne farby wodne, oraz zakupiona odzież niemowlęca jest nowa, to wymaga usunięcia poprzez właściwe przepranie pozostałości poprodukcyjnych (np. po farbowaniu).

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Troska o skórę noworodka jest niezwykle ważna. Aby przeciwdziałać podrażnieniom warto stosować środki przystosowane do tego celu. Pamiętajmy, że kupując pajacyki niemowlęce, śpioszki, czy body dla noworodka, zanim założymy je dziecku warto, aby zostały odpowiednio dla malucha przygotowane. 

Każda mama powinna również pamiętać, że odzież którą ona sama nosi również powinna być prana wyłącznie w delikatnych środkach piorących. Koszulka ciążowa lub piżama noszona przez mamę, może być źródłem reakcji alergicznej u dziecka.

Jeśli szukasz bielizny ciążowej wykonanej z bezpiecznej bawełny, to zerknij do naszego działu koszul porodowych i do karmienia.

Jaki proszek do prania będzie odpowiedni dla ubranek niemowlęcych?

Mniej doświadczeni rodzice po skompletowaniu ubranek dla dziecka, często stoją przed dylematem, jak właściwie przygotować je do kontaktu ze skórą malucha. Proszek do prania dla niemowląt powinien cechować się odpowiednimi właściwościami, z których jedną z ważniejszych jest jego hipoalergiczność.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skóra noworodka w porównaniu z osobą dorosłą jest cieńsza nawet do pięciu razy i rozwija się u dziecka do 3 roku życia. Inna kompozycja płaszcza hydrolipidowego sprawia, że jest ona niezwykle podatna na działanie czynników zewnętrznych.

Zastanawiając się więc jaki proszek dla noworodka warto zakupić powinniśmy zwrócić baczną uwagę na deklarowaną przez producenta grupę docelową. Warto korzystać z produktów które będą kierowane dla najmłodszych i w których jasno określono, że można je stosować od 1 dnia życia.

Proszki do prania ubranek dla dzieci z odpowiednim certyfikatem

Najbardziej cenione proszki dla niemowląt posiadają również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i są dokładnie przebadane dermatologicznie. Oczywiście zarówno do bieli jak i odzieży kolorowej producenci oferują zwykle oddzielne linie produktowe np. różne proszki do bieli i koloru Lovela.

Producenci tacy jak Jelp czy Lovela oferują specjalne linie produktowe dla noworodków i niemowląt które poza proszkami zawierają również płyn do prania dla niemowląt, czy specjalne delikatne mleczko lub wygodne kapsułki. Wszystkie te produkty tworzone są z myślą o delikatnej skórze najmłodszych i warto ich używać nawet do 3 roku życia.

Produkt dodany do ulubionych