Pajace, Rampersy

Wygodne pajacyki dla niemowląt

Pajacyk niemowlęcy to ubranko zasłaniające zarówno korpus maluszka jak i jego nóżki. Pajacyki dla niemowląt zakładane mogą być zarówno bezpośrednio na ciało dziecka (pajacyki bawełniane) jak i na inne elementy odzieży takie jak np. body.  Zależne jest to przede wszystkim od preferencji rodzica oraz oczywiście temperatury w pomieszczeniu w którym przebywa maluch. Pajace niemowlęce szyte są z najróżniejszych materiałów. Te najpopularniejsze produkowane z bawełny. Tak jak wyżej wspomniano doskonale nadają się one również jako piżamka. 

Pokazano 1-24 z 81 pozycji

Jakie jest najlepsze zapięcie pajacyka dla niemowląt? 

Mniej doświadczone mamy kupując pajacyk dla noworodka 56 mogą spotkać się z różnymi rodzajami pajacyków. Pajacyki niemowlęce mogą być zapinane po całej długości z przodu na napki lub występować w opcji zakładanej przez główkę i zapinanej tylko w kroczku. W początkowym okresie warto wystrzegać się produktów zakładanych przez główkę. Często tą opcję można spotkać w produktach zagranicznych producentów. Rodzime firmy takie jak Pinokio, Makoma czy Ewa Klucze bardziej dbają o komfort maluszków i rodziców tworząc ubranka wygodne i praktyczne. Rozpięcie po całej długości pozwala wygodnie rozłożyć pajacyk, umieścić w nim dziecko i dopiero potem zapiąć co może się odbyć bez stresu dla dziecka. 

Ciekawą opcją która coraz częściej pojawia się w ofercie polskich producentów jest zapięcie na suwaczek. Jest ono podobnie jak w przypadku napek bezpieczne i wygodne w stosowaniu. Warto zapoznać się osobiście z różnymi opcjami zapięcia pajacyków i wybrać ten, który najbardziej nam będzie odpowiadał.

Pajacyk dla dziecka - bawełniany czy welurowy?

Pajac niemowlęcy podobnie jak body występuje w najróżniejszej kolorystyce i zdobiony jest często zabawnymi nadrukami z wesołymi motywami. Dużą popularnością cieszą się również pajacyki organiczne wykonane ze specjalnej bawełny której uprawa nie przewiduje stosowania chemii. Dzięki tej bawełnie pajacyk organiczny jest delikatniejszy.

Rodzice którym zależy na zabezpieczeniu termicznym dziecka kupują zwykle pajacyk welurowy. Welur zabezpiecza przez nadmierną utrata ciepła. Jest to świetna opcja szczególnie na spacery w chłodne dni. Dziecko dzięki pajacykowi jest dokładnie okryte. Zabezpieczone są również nóżki a pajacyk dzięki napkom nie ma możliwości się zsunąć. 

W ofercie sklepu abc-bobasa.pl znajdą Państwo zarówno pajacyki dla chłopca jak i pajacyki dla dziewczynki. Kompletując wyprawkę warto zainteresować się rozmiarami 56, 62, 68 a dla starszych dzieci oferujemy rozmiary 74, 80, 86. 

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".