Kocyk bawełniany dla noworodka i niemowlaka

Dla zapewnienia dziecku odpowiedniego komfortu rodzice często przykrywają niemowlaka dodatkowym kocykiem. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ możemy szybko zareagować na zmianę warunków pogodowych np. w postaci nagłego wiatru. Kocyki dla noworodków i niemowląt występują w różnych formach. Rodzice dla dziecka starają się znaleźć produkty jak najbliższe naturze. Jednym z nich z pewnością jest kocyk bawełniany dla niemowlaka. Kocyk bawełniany jest produktem na tyle uniwersalnym, że z pewnością warto aby był on jednym z elementów kompletowanej wyprawki dla noworodka. Będzie on niezbędny, aby zapewnić dziecku odpowiednia temperaturę i komfort. 

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Jak wykonany jest kocyk bawełniany?

Powstają z naturalnych włókien. Produkty wykonane z bawełny, już od dawna są szczególnie polecane w kontekście opieki nad noworodkiem i niemowlakiem. Materiał bawełniany cechuje się miękkością i odpowiednią lekkością. Ponadto kocyk bawełniany dla noworodka pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza.

Kiedy można używać kocyka bawełnianego?

Kocyki wykonane z bawełny są produktem całorocznym, jednak używane są najczęściej latem i wiosną. Naturalne właściwości materiału chronią malucha przed zapoceniem się i zapewniają jednocześnie odpowiedni komfort cieplny. Oczywiście również w miesiącach zimowych i jesiennych, przy sprzyjających warunkach rodzice również chętnie z nich korzystają. Czasy kiedy używane były grube, sztuczne i ciężkie koce akrylowe pomału przechodzą do lamusa. 

Optymalna wielkość kocyka

Bawełniane kocyki dla niemowląt produkowane są najczęściej w uniwersalnych rozmiarach. Produkt ten ma sprawdzić się zarówno w domu na co dzień, jak i ma być wygodny do zabrania ze sobą podczas dłuższej i krótszej wyprawy. Najpopularniejsze zdecydowanie są kocyki niemowlęce w rozmiarze przybliżonym do 80x100cm. Rozmiar ten pozwala na komfortowe użycie, a w miarę potrzeby na wygodne spakowanie kocyka do torby dla mamy

Najważniejsze zalety kocyka bawełnianego dla noworodka i niemowlaka

  • Naturalność materiału
  • Delikatność i miękkość 
  • Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza
  • Bezpieczny dla skóry i nie powodujący podrażnień
  • Praktyczny i wygodny
  • Wielofunkcyjny

Kocyk bawełniany czy bambusowy?

Zarówno jeden jak i drugi produkt ma swoje zalety. Podstawowym kryterium, które je różni jest niestety cena. Kocyki bawełniane dla niemowląt są znacznie tańsze od swoich bambusowych odpowiedników. Jeśli możemy sobie pozwolić warto rozważyć zakup kocyka bambusowego, który jest produktem klasy premium. Dla rodziców którzy wolą ograniczyć wydatki cały czas doskonałym wyborem będzie kocyk bawełniany. Najważniejsze, że zarówno jeden jak i drugi wybór wiąże się z zapewnieniem dziecku produktu bliskiego naturze.

Kocyk dla niemowlaka bawełniany w wyjątkowych wzorach

Kocyki bawełniane dla niemowląt oferowane są w coraz to ciekawszych wzorach, które łatwo wpadają w oko. Ich struktura jest najczęściej gładka, lecz coraz częściej spotykamy również kocyki bawełniane łączone z bawełną w typie wafel. Taki kocyk bawełniany poza podstawową funkcją termiczną, zapewnia również dziecku bodźce sensoryczne. 

Produkt dodany do ulubionych