Kocyki

Kocyki dla noworodka i niemowlaka – minky, bawełniane i bambusowe

Jest to jeden z tych produktów który jest niezbędny przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka. Ciepły kocyk dla niemowlaka pozwala szybko okryć dziecko i zapewnić mu komfort.

Pokazano 1-24 z 125 pozycji

Jakie kocyki dla niemowląt są najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.  Kocyk niemowlęcy cechuje określona grubość i materiał wykonania stąd powinniśmy dobierać go zgodnie z aktualnymi potrzebami. Z uwagi na różne warunki i temperaturę warto więc zaopatrzyć się w kilka rodzajów kocyków dla dzieci tak aby malucha nie przegrzać, lub kiedy jest chłodniej nie było mu pod takim kocykiem za zimno. 

Kocyki niemowlęce występują również w różnych rozmiarach przy czym w przypadku małych dzieci najpopularniejsze są kocyki 50x75 lub 75x100cm. Rozmiar 75x50cm zdecydowanie częściej używany jest przez mamy jako kocyk do wózka i towarzyszy dziecku podczas spacerów. 

Ostatnie lata pokazały, że rodzice coraz częściej decydują się na cienki kocyk dla niemowlaka, który doskonale sprawdza się na spacerze i w domu. 

Z jakiego materiału kupić kocyk dla niemowlaka?

Popularne są zarówno tradycyjne kocyki welurowe czy poliestrowe które są w stanie zapewnić dziecku ciepło oraz delikatność, jak i koce wykonane z naturalnych włókien. Wśród kocyków z naturalnych włókien prym wiedzie zwykły kocyk bawełniany dla niemowlaka, który coraz częściej zaczyna jednak ustępować miejsca wyrobom z włókien bambusowych. 

Kocyk bambusowy dla niemowlaka poza delikatnością posiada wszystkie zalety produktów z bambusa tzn. właściwości  antybakteryjne i termoregulacyjne. 

Które kocyki dla dzieci są najpopularniejsze?

Pisząc o kocykach dla najmłodszych nie możemy zapomnieć o prawdziwym hicie ostatnich lat którym bez wątpienia można określić kocyk minky. Koce minky produkowane są z charakterystycznego pluszu minky (zwykle w bąbelki) oraz warstwy tkaniny bawełnianej. Mnogość kolorów oraz wzorów sprawia, że każdy rodzic znajdzie swój wymarzony kocyk. Kocyk z minky może być w wersji cienkiej (letniej) oraz grubszej bardziej przypominającej kołderkę. Kocyki dla niemowląt minky są delikatne i przytulne. Idealnie nadają się one również do wózka. Często więc sprzedawane są jako komplet w skład którego wchodzi kocyk i poduszka minky.

Produkt dodany do ulubionych