Wózki spacerowe - spacerówki typu parasolka

Wózek spacerowy wybierany jest przez rodziców szukających małej i lekkiej konstrukcji, dzięki której mama łatwiej sobie poradzi w czasie codziennych spacerów z dzieckiem. Spacerówka posiada dwie najważniejsze zalety. Najważniejszą jest jej lekkość. Często rodzice rozstając się z tradycyjnym, ciężkim wózkiem wielofunkcyjnym czują ulgę. Lepsza amortyzacja dla dziecka i duża stabilność konstrukcji wózka z gondolą, wiąże się zwykle z dużymi gabarytami i znaczną wagą. W przypadku dziecka, które jest w stanie samodzielnie siedzieć, masywny wózek staje się produktem zbędnym i mało komfortowym. Wózek spacerowy pozwala więc rodzicom na wygodne przemieszczanie się z dzieckiem i zapewnienie mu odpowiedniego zakresu komfortu. Przeglądając ofertę sklepu, łatwo zauważyć, że również w zakresie spacerówek jest ona zróżnicowana i pozwala wybrać model razem z odpowiednim zakresem funkcjonalności. Drugą zaletą jest możliwość łatwego złożenia i niewielka konstrukcja, która wspaniale sprawdzi się np. podczas podróży samochodem.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Wózek spacerowy to model, który doskonale sprawdza się w przypadku starszych dzieci. Pomimo lżejszej konstrukcji, dalej zapewnia dziecku komfort i bezpieczeństwo. Ogromną zaletą jest również niewielki rozmiar i zwrotność, co ma duże znaczenie w czasie przejazdów przez miasto. Znajdą Państwo tutaj dedykowane wózki spacerowe, które w odróżnieniu od modeli wózków dzielących stelaż również z gondolą, charakteryzują się lekką, kompaktową konstrukcją.

Kiedy zmienić wózek głęboki na spacerówkę?

Według ogólnie przyjętych zasad, rodzice zmieniają wózek głęboki na spacerówkę, kiedy dziecko jest w stanie samodzielnie siedzieć. Zwykle moment ten przychodzi w wieku 6-7 miesięcy. Niemowlę staje się coraz bardziej ruchliwe i podróżne w wózku z pozycji leżącej, przestają maluchowi wystarczać. Dziecko, którego wzrok coraz bardziej się poprawia, uwielbia obserwować otoczenia i pozycja siedząca w spacerówce jest dla niego dużo ciekawsza. 

Również pora roku i pogoda często mobilizuje rodziców do zmiany wózka głębokiego na spacerówkę. W lato, kiedy temperatury potrafią być bardzo wysokie, bardzo często dziecko źle znosi podróże w gondoli. Pomimo obecnej wentylacji maluch dużo lepiej czuje się w bardziej odkrytej konstrukcji. Oczywiście zmiana ta może nastąpić pod warunkiem osiągniecia odpowiedniego wieku i umiejętności dziecka.

Przewożąc dziecko w gondoli, warto również zwrócić uwagę na zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca. Dzieci w podobnym wieku, potrafią bardzo różnić się wielkością, więc jeśli zauważymy, że tego miejsca jest za mało a dziecko nie do końca jest jeszcze w stanie samodzielnie siedzieć, to można rozważyć zmianę na wózek spacerowy pozwalający podróżować dziecku, w pozycji leżącej lub półleżącej. 

Wózek wielofunkcyjny spacerowy a tradycyjna spacerówka

Bardzo często rodzice maluchów dość nieprzychylnie wspominają wózki spacerowe z ciężkim stelażem wózka wielofunkcyjnego. Jak łatwo się domyślić podstawowym problemem jest wtedy duży rozmiar i waga, która utrudnia codzienne czynności, takie jak znoszeniem, czy składanie. Często mama malucha potrafi się tak męczyć rok lub dwa, zanim zapadnie decyzja o zakupie komfortowej spacerówki. Bardzo często decyzję tą odkładamy, dopóki posiadany model jest jeszcze sprawny. Dopiero pierwsze dni po zakupie udowadniają, że niska waga i komfort prowadzenia to ogromna zaleta dedykowanych wózków spacerowych. Docenimy to zarówno w czasie codziennych spacerów i czynności, jak i dłuższego wyjazdu wakacyjnego, gdy w bagażniku auta mały wózek spacerowy zajmie niewielką przestrzeń. 

Wózek parasolka czy składany na płasko?

Szukając wózka spacerowego mamy możliwość wyboru model w typie parasolka, lub składanego na płasko. Parasolka to niezwykle lekki model, który doskonale sprawdza się w razie konieczności częstego przenoszenia. Rodzice nawet w małym mieszkaniu znajdą dla niego miejsce, gdyż może być przechowywany w pozycji pionowej. 

Wózek spacerowy składany na płasko często charakteryzuje się również niską wagą i kompaktowymi rozmiarami. Pomimo, iż nie jest tak lekki jak parasolka, to również w porównaniu z wózkiem wielofunkcyjnym, jest dla rodziców prawdziwym wytchnieniem od dźwigania. W przypadku tego typu konstrukcji, która stanowi złoty środek pomiędzy jednym jak i drugim rodzajem, możemy liczyć również na lepszą amortyzację niż w parasolce. 

Zarówno parasolka, jak i wózek składany na płasko mogą zająć niewiele miejsca i sprawdzą się podczas podróży. Również spacery w mieście czy lekkim terenie nie będą dla nich wyzwaniem. Parasolka z uwagi na mniejsze koła oczywiście będzie radziła sobie z nierównościami gorzej. 

Jakie koła do wózka spacerowego?

Koła wózków spacerowych są najczęściej niewielkich rozmiarów i wykonane są z pianki lub utwardzonej masy żelowej. Ma to za zadanie obniżyć ogólną wagę i pozwolić na łatwiejsze przenoszenie. Małe koła będą zaletą w tzw. miejskiej dżungli. Wszędzie tam gdzie jest dość równy, utwardzony teren, będą one spisywały się bardzo dobrze. Swobodnie można więc wybrać się wózkiem spacerowym również na zakupy do galerii handlowej. 

Jeśli wózek ma być bardziej uniwersalny i lepiej tłumić nierówności, to możemy poszukać wózka spacerowego z kołami pompowanymi. Ich zaleta jest znacznie lepsza amortyzacja, a wadą niestety ryzyko uszkodzenia. 

Jakie cechy powinien posiadać dobry wózek spacerowy?

Rodzice maluszków mogą wybierać wózki posiadające zaawansowane i przemyślane konstrukcje. Dużą uwagę przywiązuje się do wygodnego systemu składania, który w przypadku wózków spacerowych jest dość często wykorzystywany. Optymalnie jeśli możemy zrobić to szybko i pewnie. 

Kolejną cechą dobrego wózka spacerowego jest niska waga, dzięki której niepotrzebnie nie będziemy tracić energii podczas znoszenia go np. po schodach. 

Dla osób często podróżujących autem, ważny będzie kompaktowy rozmiar, tak by wózek nie zajmował dużo miejsca w bagażniku. 

Na komfort podróżowania malucha duży wpływ ma zakres regulacji oparcia spacerówki, jak i podnóżka. Idealnie jeśli można rozłożyć wózek spacerowy do pozycji leżącej, co pozwoli dziecku złapać komfortową drzemkę w czasie spaceru.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, absolutną koniecznością, jest obecność w każdym wózku spacerowym, pewnego mechanizmu hamulca i systemu pasów bezpieczeństwa. 

Przeglądając ofertę warto zwrócić uwagę aby wózki spacerowe posiadały dodatkowe akcesoria wpływające na komfort podróżowania. Mogą to być rzeczy dla dziecka, takie jak różnego rodzaju osłony - np. od deszczu czy owadów, osłony termiczne na nóżki, chroniące dziecko przed wyziębieniem, lub artykuły dla rodziców, dzięki którym mają oni wszystko co potrzebne pod ręką np. pojemny kosz na zakupy, czy uchwyt na ulubiony napój maluszka. 

Produkt dodany do ulubionych