Kokon niemowlęcy - gniazdko dla dziecka

Kokon niemowlęcy kokon - gniazdko niemowlęceto w dzisiejszych czasach niezwykle popularny element wyprawki dla noworodka. Rodzice decydując się na jego zakup chcą zapewnić dziecku najlepsze warunki i przed wszystkim bezpieczeństwo. Kokon dla noworodka to doskonałe miejsce do zabawy. 

Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Wiele zastosowań dla gniazdka niemowlęcego sprawia, że zakup kokonu to niewątpliwie bardzo dobry pomysł i warto to zrobić już w trakcie kompletowania wyprawki. 

Jak wygląda kokon niemowlęcy?

Gniazdko dla maluszka ma zwykle formę materacyka otoczonego ze wszystkich stron grubym obramowaniem. Jest ono na tyle miękkie, że doskonale zabezpiecza dziecko przed mimowolnym wyturlaniem się lub ryzykiem urazu. Kokon bardzo często ściągany jest na 2 sznureczki. Pozwala to dostosować jego kształt do naszych potrzeb. Możemy dla dziecka w ten sposób przygotować mniejszą, lecz bardziej przytulna przestrzeń przypominającą warunki panujące w brzuszku mamy, lub dać mu więcej miejsca po całkowitym rozwiązaniu sznurków. 

Kokon dla niemowlaka - osobno czy w zestawie?

Większość modeli jest do siebie bardzo podobna. Różnią się one przede wszystkim materiałem z którego producent go uszył i ilością elementów wchodzących w skład zestawu z kokonem. Jeśli zależy nam wyłącznie na gniazdku, to z powodzeniem możemy zdecydować się na pojedynczy element. Rodzice lubiący kupić za jednym razem gotowy zestaw mogą wybrać taki w skład którego wejdzie również poduszeczka i praktyczny kocyk. Pozwoli nam to stworzyć idealny komplet zarówno do zabawy jak i drzemki po niej. 

Jeśli lepszym rozwiązaniem dla nas jest zakup osobnego kocyka, warto zerknąć na bezpieczne i trwałe i antybakteryjne kocyki bambusowe lub tradycyjne kocyki bawełniane.

Czym różni się tańszy model gniazdka od droższej wersji?

W zależności od materiału kokony niemowlęce oferowane są w różnych cenach. Modele podstawowe i najtańsze, szyte są zazwyczaj z popularnej bawełny. Pomimo niskiej ceny doskonale sprawdzają się one na co dzień. Jeśli chcielibyśmy wybrać bardziej wyszukany model to warto zdecydować się na różne połączenia materiałów. Pozwala to rodzicom używać na przemian każdej ze stron, w zależności od aktualnej potrzeby.

Popularne są gniazdka niemowlęce szyte z:

  • tkaniny minky - jest to rodzaj pluszowego materiału, niezwykle miłego w dotyku. 
  • tkanin bambusowych - niezwykle popularny materiał charakteryzujący się właściwościami antybakteryjnymi i termoregulacyjnymi. Miękki i miły w dotyku.
  • materiałów typu velvet - który coraz częściej pojawia się w produktach dla niemowląt. Jest niezwykle miękki. Lubiany przez rodziców z uwagi na delikatność. Jest łatwy w czyszczeniu i zapobiega w roznoszeniu bakterii. Materiał typu velvet jest również odporny na pleśń i grzyby. 
  • materiał typu wafel - nazwa materiału nawiązuje do niepowtarzalnej struktury wafelkowej. Cały materiał pokryty jest małymi kwadracikami, identycznymi jak na smakowitych wafelkach. Olbrzymią zaletą jest jego skład w postaci 100% bawełny.

Czy warto kupić kokon dla dziecka?

Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie TAK :)

Opiekując się nowonarodzonym dzieckiem mamy wiele obowiązków na głowie, zarówno tych związanych z pielęgnacja, jak i pozostałych typowo domowych. Nie zawsze możemy przebywać w pokoiku malucha. Kokon jest jednym z tych rozwiązań, które pozwala zorganizować przestrzeń dla dziecka poza jego łóżeczkiem. Jest produktem lekkim i łatwym z transporcie. Nie ma najmniejszego kłopotu, aby przenieść go w inne miejsce, czy zabrać ze sobą w podróż. Kokon szybko i wygodnie pozwoli zorganizować miejsce dla dziecka. 

Kolejną zaletą gniazdka jest zapewnienie bezpieczeństwa maluszkowi poprzez zastosowanie miękkiego materacyka i wysokich, miękkich obrzeży. 

Do czego jeszcze przyda się kokon niemowlęcy?

1. Otulacz dla dziecka - doskonale sprawdzi się podczas codziennych obowiązków rodziców, dostarczając dziecku przytulną przestrzeń do radosnej zabawy zamiast grymaszenia. 

2. Jako łóżeczko podczas podróży. Jeśli wybierzemy się z dzieckiem w dłuższą podróż i na miejscu brakuje odpowiedniego miejsca dla malutkiego dziecka, to z kokonem łatwo stworzymy idealne miejsce dla malucha. ogromna zaleta ta kompaktowa wielkość, która nie zabierze za dużo miejsca w bagażu. 

3. Jako mata do przewijania. Miękki materacyk kokonu może posłużyć jako mata na której przewiniemy dziecko. Jeśli jednak nie chcemy aby maluch szybko go zabrudził, warto podłożyć ceratką lub zwykły podkład jednorazowy. Materacyk z kokonu zwiększy komfort dziecka, które nie będzie musiało leżeć na twardej powierzchni. 

4. Kokon również stanowi doskonałe rozwiązanie dla rodziców, które chciałby położyć dziecko w nocy obok siebie a boją się, że może się zasunąć . Wysokie boki zabezpieczą dziecko i pozwolą mamie się wyspać. 

Produkt dodany do ulubionych