Przytulanki dla niemowląt

Przytulanka dla niemowlaka, to jedna z podstawowych zabawek, którą powinien posiadać każdy maluch. Doskonale sprawdza się praktycznie w każdym wieku, stąd warto postarać się o nią jak najwcześniej, tak aby dziecko zyskało "przyjaciela", który zapewni mu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wielu rodziców kupuje pierwszą przytulankę niemowlęcą, już na etapie kompletowanie wyprawki dla noworodka. Oczywiście trudno aby dziecko w pierwszych tygodniach zrobiło z niej użytek, jednak już na etapie ząbkowania i kolek, może stać się ona prawdziwym panaceum na problemy malucha. 

Pokazano 1-24 z 42 pozycji

Przytulanka jest jedną z tych zabawek, która mimo upływu wielu lat nadal jest ogromnie popularna. Nawet niezwykle nowoczesne zabawki, posiadające wiele ciekawych funkcji, nie są w stanie odwrócić tego trendu. Przytulanki pełniły ważną rolę również w życiu naszych bliskich wiele lat temu, więc z dużym prawdopodobieństwem można napisać, że bawiły się nimi zarówno nasze mamy jak i babcie.

Przytulanka jest zabawką, która zapewni pocieszenie i wsparcie, również w razie nieobecności mamy.

Dlaczego przytulanka niemowlęca jest ważna w życiu dziecka?

Dziecko przychodząc na świat musi mierzyć się z zupełnie nowymi doznaniami. Do tej pory maluch żył w optymalnych dla siebie warunkach. Nie dokuczały mu ostre dźwięki, czy silne źródła światła. Wokół niego panowała przyjemna w odczuciach ciasnota, która kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa. Rodząc się noworodek trafia do ogromnego świata gdzie wszystko dla niego jest zupełnie nowe i obce. Aby ułatwić dziecku aklimatyzację warto postarać się o przytulankę. Ta niewielka maskotka będzie dla dziecka czymś co pozwoli się wyciszyć i uspokoić. Wśród wielu coraz to nowych bodźców, których będzie doznawało dziecko, przytulanka będzie czymś dla malucha znanym.

Jaka powinna być pierwsza przytulanka dla niemowlaka?

W przypadku tych najmniejszych dzieci, doskonale sprawdzają się przytulanki szmacianki. Ich ogromną zaletą jest waga, co pozwala dziecku na wczesnym etapie rozwoju łatwiej zacząć z nich korzystać. Ich konstrukcja pozwala dziecku łatwiej chwycić zabawkę. Kupując zabawkę dla niemowlaka, warto pamiętać o ograniczeniach dziecka. Szczególnie dotyczy to wzroku malucha, którego rozwój przebiega dość wolno. Aby ułatwić dziecku dostrzeżenie przyjaciela, lepiej zdecydować się na kontrastowe kolory. Ciekawym elementem w niektórych przytulankach niemowlęcych, który może być bardzo praktyczny w odpowiednim wieku dziecka, jest obecność dodatkowego gryzaczka. Pozwoli on poza poczuciem bezpieczeństwa, dać dziecku ukojenie od bólu ząbkowania.

Czy warto przyzwyczajać dziecko do przytulanki?

Jak w większości tematów, również i tutaj można się spotkać z podzielonymi zdaniami na ten temat. Część rodziców nie widzi takiej konieczności i wydaje im się to zbędne. Jednak dla nas, jest to jak najbardziej potrzebny element zdrowego rozwoju dziecka. Nawet jeśli nie kupimy naszemu dziecku przytulanki, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nasze dziecko znajdzie coś co będzie dla niego jej substytutem. Często w tą rolę wpada np. pieluszka niemowlęca, lub ulubiony kocyk dziecka. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że taki produkt jest każdemu dziecku potrzebny.

Jak wygląda przytulanka dla niemowlaka?

Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy produkt dla dziecka produkowany jest w najróżniejszych kształtach i kolorach. Również przytulanki niemowlęce występują w wielu odmianach. 

Część z nich ma formę tradycyjnej maskotki, która może mieć postać zwierzątka, lub sympatycznej laleczki szmacianki. Inne z kolei mają formę bardziej płaską. 

Przytulanka dla niemowlaka, powinna być wykonana z miękkiego materiału. Ważne aby była delikatna dla skóry i bezpieczna. Pamiętajmy, że dziecko może w każdej chwili zacząć ją wkładać do ust, więc nie może składać się z małych elementów, które mogłyby się odczepić. 

Rozwój umiejętności społecznych dzięki przytulance

Mimo, iż podstawową funkcją przytulanki na przestrzeni początkowych miesięcy życia dziecka, jest zapewnienie mu komfortu i poczucia bezpieczeństwa, to osiągając wiek w okolicach 12 do 18 miesięcy maluchy zaczynają coraz częściej korzystać z przytulanki w zupełnie nowych rolach. Jest to wiek w którym dzieci bawiąc się tego typu zabawkami mogą uczyć się relacji społecznych. Oczywiście aktywny udział w tym powinni brać rodzice. Można wspólnie bawić się w odgrywanie ról i naśladowanie codziennych czynności. Będzie to miało ogromny wpływ na późniejszą łatwość w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, np. w żłobku, czy przedszkolu. 

Warto podczas zabawy zwrócić uwagę również na emisję i naśladowanie dźwięków, np. ulubionych zwierzątek. Z pewnością będzie to stanowić dobry trening do nauki mowy. Nawet jeśli maluch dopiero gaworzy, to warto z nim próbować nawiązywać dialog, posługując się pluszakami. 

Przytulanki niemowlęce a nauka empatii

Nauka emocji to również ogromne wyzwanie stojące przed rodzicami. Doskonale wspomóc mogą to właśnie przytulanki. Podczas wspólnych zabaw z dzieckiem, może ona stać się członkiem rodziny, która potrzebuje naszej wspólnej opieki. Jeśli maluszek uwielbia zwierzaki, to nic nie stoi na przeszkodzie aby uczyć od wczesnych lat jak należy szanować i opiekować się maskotką kotkiem czy pieskiem. To co przyswoi dziecko od najmłodszych lat, z pewnością ogromnie zaprocentuje w późniejszych latach. 

Przytulanka dla niemowlaka a rozwój wyobraźni

Obecność przytulanki w życiu dziecka, bardzo dobrze wpływa na rozwój wyobraźni maluszka. W późniejszym czasie, dziecko zacznie coraz częściej wymyślać różnego rodzaju historyjki z udziałem ulubionych maskotek. Zyska na tym kreatywność malucha i poszerzą się jego umiejętności poznawcze.

Produkt dodany do ulubionych