Poduszka ciążowa - relaksacyjna - do spania w ciąży

Ciąża to czas, w którym każda kobieta przygotowuje się psychicznie i fizycznie do roli mamy. Oczekując z wytęsknieniem na dziecko, musi ona, radzić sobie również z mniej przyjemnymi sprawami. Nie zawsze będąc w ciąży, dopisuje samopoczucie, jak i również fizyczne odczucia bywają dalekie od doskonałości. Jest to całkowicie normalne. W organizmie panuje prawdziwa burza hormonów, a rosnący brzuszek zaczyna być coraz bardziej niewygodny. W czasie ciąży każda przyszła mama potrzebuje chwil, kiedy może się zrelaksować i odpocząć. Najlepiej jest to zrobić w pozycji leżącej, jednak tutaj pojawia się ten kłopot, że trudno nam znaleźć wygodną pozycję. Szczególny problem mają panie w III trymestrze ciąży. Samo ułożenie się do snu bywa dość dużym wyzwaniem. Jak sobie pomóc? Pomoże nam w tym poduszka ciążowa. Jest to specjalna poduszka do spania w ciąży, która poprawia nasz komfort i daje szanse na pełny wypoczynek. Jedyna wątpliwość, która się pojawia u kobiet, które wreszcie na nią się zdecydowały, to dlaczego tak późno ją kupiły.....

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Poduszka ciążowa — ulga dla kręgosłupa

Bóle kręgosłupa są dolegliwością, która w ciąży dotyka wiele kobiet. Często dają one o sobie znać od połowy II trymestru. Najwięcej kobiet narzeka jednak na tego typu dyskomfort szczególnie na początku III trymestru. Wtedy dochodzi, do dość gwałtownego przybierania na wadzę i zwiększa się rozmiar macicy. Wpływ na pojawienie się bólu ma często nasza kondycja i to jak wyglądała nasza aktywność przed ciążą. Niestety ból kręgosłupa w ciąży może pojawiać się w różnych momentach, bez względu czy stoimy, siedzimy, czy może leżymy. Szczególnie jest to uciążliwe nocą, kiedy szukamy odpoczynku po trudach całego dnia. Wtedy nie dość, że w ułożeniu przeszkadza nam brzuszek, to jeszcze pojawia się ból w plecach. Pomocna wtedy okazuje się wygodna poduszka ciążowa.

Jak nam może pomóc poduszka do spania w ciąży?

Największy problem dotyczy kobiet w bardzo zaawansowanej ciąży. Kluczem do wypoczynku jest wtedy prawidłowe ułożenie ciała i podparcie. Do niedawna trzeba było szukać sposobów, dzięki którym mogliśmy złagodzić ból. Panie najczęściej zwijały kołdrę lub koc i układały tak, aby było im najwygodniej. Dawało to ulgę, jednak takie rozwiązanie na dłuższą metę jest dość kłopotliwe. Utworzony w ten sposób wałeczek szybko zmieniał kształt i często trzeba było go poprawiać. Specjalna poduszka do spania w ciąży bazuje właśnie na obserwacjach kobiet i przynosi ulgę przez długi czas, dając stabilne wsparcie dla kręgosłupa i ograniczając nacisk na kręgi.

Poduszka ciążowa — jak z nią spać?

To, w jaki sposób ułożymy się z poduszką, zależy przede wszystkim od jej kształtu i naszych osobistych preferencji. Oczywiście nie wszystkie pozycje są możliwe, bo wiele z nich ogranicza nam nasz duży brzuszek. Zgodnie z informacjami przekazywanymi nam od mam, najwięcej z nich preferowało w ciąży spanie na boku. Warto ułożyć się na lewym boku, co ma potwierdzenie, patrząc również od strony medycznej. Będzie to korzystne zarówno dla kręgosłupa, jak i narządów wewnętrznych. "Zadowolony" będzie też maluszek w brzuszku, gdyż nie będzie to zaburzało przepływu krwi do łożyska. Komfort poprawia włożenie wałka z poduszki ciążowej między nogi. 

Poduszki ciążowe nie tylko dla mamy

Poduszka ciążowa pierwotnie kupowana jest przede wszystkim z myślą o potrzebach kobiety w czasie ciąży. Nie oznacza to, że po porodzie przyjdzie nam o niej zapomnieć. Wiele kobiet tak bardzo się do niej przyzwyczaja, że również po ciąży nie wyobraża sobie snu bez niej. Pełni ona wówczas funkcję relaksacyjną, pozwalając odpocząć po całym trudzie dnia.

Poduszka ciążowa doskonale pomaga w opiece nad maluszkiem. W pierwszych miesiącach możemy ją wykorzystać podczas karmienia maluszka. Pozwoli podczas tej czynności odciążyć nasz kręgosłup i znaleźć pozycję wygodną dla mamy i dziecka. Kolejnym przykładem wykorzystania poduszek ciążowych jest możliwość użycia ich do opieki i zabawy z dzieckiem. Przyda się w nauce siadania, czy jako ograniczenie chroniące dziecko podczas zabawy na łóżku lub podłodze.

Kształt poduszki ciążowej

W ofercie dostępne są poduszki ciążowe o najróżniejszych kształtach. Dopasować możemy je zarówno, kierując się osobistymi preferencjami, jak i sugestiami producenta. Zdecydowany prym i największą popularnością cieszą się poduszki klasyczne w kształcie litery V bądź poduszki C. 

Poduszka ciążowa V

Poduszka ciążowa typu V posiada optymalną długość ok. 170 cm. Pozwala to wygodnie ułożyć ją zarówno pod głową, jak i między nogami. Wybierając poduszkę V, dobrze jest również zwrócić uwagę na jej obwód. Nie powinien być za mały, gdyż nie da ona dostatecznego komfortu. Poduszka ciążowa w tym kształcie posiada często troczki, które można rozwiązać, układając ją w po długości lub połączyć, co pozwala rozszerzyć jej funkcjonalność. Zaletą poduszek ciążowych V jest atrakcyjna cena. Mając ograniczony budżet, z pewnością warto wybrać ten model. 

Poduszka ciążowa C

Jest to model poduszki ciążowej o dość dużych rozmiarach. Naturalny kształt poduszki wygodnie dostosowuje się do mam, które śpią na boku. Dlatego bardzo dobrze poduszka ta sprawdza się w III trymestrze ciąży. Poduszka C doskonale spiera głowę i kręgosłup, obciążając również stawy biodrowe. 

Jaką poduszkę ciążową wybrać?

Podczas zakupu poduszki warto zwrócić uwagę na kilka jej cech, które poprawią komfort użytkowania i zapewnią odpowiednią funkcjonalność.

  1. Poszewka z naturalnych materiałów. Poduszka ciążowa jest produktem, który ma kontakt zarówno z naszą skórą podczas snu, jak i w późniejszym czasie z delikatną skórą dziecka. Dlatego poszewka powinna być wykonana z naturalnych materiałów, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Ograniczy to ryzyko przegrzania i zwyczajnie poprawi komfort nasz i dziecka. Doskonale sprawdzi się tutaj zarówno bawełna 100%, jak i coraz modniejsza tkanina bambusowa. Dodatkową zaletą będą jej właściwości termoregulacyjne, które doceni mama, która używa poduszki ciążowej latem.
  2. Odpowiedniej jakości wypełnienie. Unikajmy produktów bardzo tanich, w których producent postanowił zaoszczędzić na jakości wypełnienia. Powinno ono zapewniać odpowiednią sprężystość i dobrze dopasowywać się do ciała. Większość znanych marek stosuje poduszki ciążowe z wypełnieniem silikonowym. Kulka silikonowa jest materiałem antyalergicznym i długo zachowuje sprężystość. 
  3. Zdejmowana poszewka. Obecność suwaka i możliwość zdjęcia poszewki to duże ułatwienie dla łatwego utrzymania poduszki w należytej czystości. Zarówno podczas naszego codziennego użytkowania w ciąży, jak i później, kiedy będziemy poduszkę wykorzystywali do pielęgnacji i karmienia, dość często pojawi się potrzeba prania. Piorąc samą poszewkę, unikamy konieczność suszenia wkładu silikonowego, co potrafi być dość problematyczne. Dodatkowo zaletą jest możliwość dokupienia oddzielnej poszewki i możliwość systematycznej zmiany. 

Kiedy kupić poduszkę ciążową?

Zakup poduszki warto zaplanować jak najwcześniej. Dobrze sprawdza się już od początku ciąży, więc może to być wspaniały prezent dla kobiety, która spodziewa się dziecka. 

Produkt dodany do ulubionych